in Koudekerke «land 125 AFSLUITING VIADUCT TORENWEG ARNESTEIN MIDDELBURG Men huivert in deze chaos Biggekerksestraat vanAnaarBeler zaterdag 6 november 2010 Kloosterman zijn bezig met een van het Koudekerkse oorlogsmonu- foto's Ruben Oreel 2000 euro van de gemeente over 2010 doorschuiven naar 2011. Dat geld hebben we hard nodig om de zuil te kunnen verplaatsen. We zijn nu druk bezig met het zoeken naar sponsors. Als alles goed ver loopt, zouden we volgend jaar de eerste herdenking bij het monu ment kunnen houden. Ik hoop dat dat gaat lukken." We zijn als dorpsraad een zoek tocht begonnen naar de historie van het monument. Wie is de ont werper, wanneer is het geplaatst en zulk soort dingen. Oud-huis arts Karei Noorlander brengt voor ons heel wat tijd door in het Zeeuws Archief We hebben al bo ven water gekregen dat het monu ment door twee mensen is ont worpen. De zuil is van meneer Klokke, maar over hem weten we nog niet zo veel." „De leeuw bovenop is ontworpen door Philip ten Klooster. Hij werd in 1909 geboren op Semarang in Nederlands-Indië en kwam eind 1946 naar Nederland. Hij is in Veere gaan wonen en daar over leed hij op 2 september 1969. Uit brieven hebben we ook opge maakt dat de toenmalige burge meester van Koudekerke zich sterk heeft gemaakt voor het monu ment. Zo vraagt college van B en W in een brief van 20 februari 1947 aan bouwmaterialenhandel De Hoop in Terneuzen een prijsopgave voor de bouw van het monument." De dorpsraad is dus druk bezig om dè verhalen achter en over het monument te achterhalen. De raad wil ook graag van Koudeker kenaren weten of zijn nog meer in formatie kunnen leveren. Zij doet derhalve een oproep aan dorpsbe woners om alles wat ze weten over het monument door te ge ven. De leden van de raad zijn ook benieuwd of er nog nabestaanden van de slachtoffers die het monu ment gegrift staan, nog in de kern wonen of te achterhalen zijn. info@dorpsraadkoudekerke.nl of www.koudekerke.nl Nieuwe vraagprijs H.Roland Holstlaan 10 Kloetinge Perfect verzorgde twee- orider-een-kapwoning met g3rage in de geliefde en kindvriendelijke woonwijk Oostmolenpark. O.a. nieu- we badkamer, luxe keuken en een heerlijke tuin op het zuiden met veel privacy! Vraagprijs: 285.000,- k.k. Domburg, 6 november 1944. De Engelsen zijn nu bij Oostkapelle, een kilome ter of vier voorbij de wo ning van de Komejans in Dom burg. Ze besluiten daar naar terug te keren, 's Ochtend hadden ze ver nomen dat op Domburg 'ontzet tend veel gestolen wordt'. Dus zit ten de Komejans in Aagtekerke zo rustig niet meer. „Want als ze onze spullen, die nog uit Meliskerke zijn gered, ook nog stelen, dan hebben wij helemaal niets meer." „Als wij tussen Aagtekerke en Domburg zijn, zien wij hoe Engel se vliegtuigen per parachute mate rialen neerwerpen, in de buurt van Valkenisse. Op Domburg raast de ene gevechtswagen na den ande re over de duinen, richting Oostka pelle, dus naar het front." „Om twaalf uur komen wij bij de Wielewaal aan. Als we langs de zij kant van het huis naar achteren willen, moeten we over een laag ge broken pannen heen. Op 2 ruitjes na, is al het glas eruit, alles ligt door elkaar geslingerd. Men hui vert in deze chaos. Gelukkig zitten de luiken nog aan de ramen, wel vol gaten, doch enkele stukjes tri plex hier over en ook die zijn weer dicht. Terwijl wij druk aan het rommelen zijn, krimpen we in el kaar van angst, omdat er zo nu en dan eens een schot wordt gelost." MIDDELBURG CENTRUM OE SSSRTiERE VLISSINGEN TERNEUZEN VANAF MAANDAG 8 NOVEMBER TOT MAANDAG 20 DECEMBER 2010 Rijkswaterstaat voert van maandag 8 november tot maandag 20 december 2010 onder houdswerkzaamheden uit aan het bestaande viaduct over de Torenweg in Middelburg. Hiervoor moet een koolstofwapening onder het rijdek worden aangebracht. Deze werkzaam heden worden uitgevoerd vanaf een steiger onder het viaduct, waardoor het viaduct in beide richtingen zal worden afgesloten. Gemotoriseerd verkeer van en naar Arnestein zal tijdens de werkzaamheden worden omgeleid via de rotonde van de Ampèreweg. Fietsers kunnen over het fietspad van en naar Arnestein blijven rijden. Verkeer dient rekening te houden met een langere reistijd vanwege de omleidingsroute. Omieidingsroute: Verkeer van en naar Arnestein via de rotonde van de Ampèreweg Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroute aan. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat g® SS H afgesloten route omleidingsroute ////y einde omleidingsroute m ARNESTEIN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27