Monument moet gaan leven Mammoet bouwt terminal Depothouder HERINNERINCSZUIL Dorpsraad druk doende met verplaatsing naar grasveld aan einde van de Grote zoekactie op Walcherse stranden levert niets op Vlissingen Stijlvolle badkamers tegels zaterdag 6 november 2010 WESTDORPE - Hijswerk- en trans portspecialist Mammoet Benelux heeft met havenschap Zeeland Seaports overeenstemming bereikt over de aanleg van een multi purpo se terminal aan de verlengde Autri- chehaven bij Westdorpe. Mam moet vestigt zich op acht hectare nieuw haventerrein, direct achter de kade. Het bedrijf krijgt een eigen kade van 300 meter lang en kan daar schepen ontvangen met een diep gang tot 12,50 meter. Het is, na die in Schiedam en op de Axelse Vlak te de derde terminal van Mam moet in Nederland. De aanleg be gint al over enkele maanden. Woordvoerder Johan Pastoor: „In de eerste fase biedt de terminal werk aan twintig mensen. Dat aan tal wordt later zeker verder uitge breid, mede afhankelijk van de overslag- en opslagactiviteiten, die we daar ook gaan ontwikkelen." Mammoet gaat de vestiging in eer ste instantie gebruiken als testloca tie voor drie nieuwe zogenoemde superheavy lift cranes. Het oorlogsmonument van Koudekerke staat nu nog op de algemene be graafplaats. door Annnemarie Zevenbergen KOUDERKERKE - Het oorlogsmonu ment op de algemene begraaf plaats in Koudekerke krijgt een nieuwe plaats. De dorpsraad is al maanden bezig om de stenen her inneringszuil op een meer promi nente plek in de gemeenschap te krijgen. Het monument bestaat uit een zuil met daarop een leeuw die een wapenschild vasthoudt. In de sok kel staan de namen van negentien inwoners van Koudekerke gegrift. Zij zijn omgekomen tussen 1940 en 1954. Slachtoffers van oorlogsge weld, maar ook diegene die zijn verdronken ten gevolge van de inundatie in 1944 of nooit meer uit Duitsland zijn teruggekeerd. Inmiddels heeft het plan handen en voeten gekregen. Vice-voorzit- ter Henk Kloosterman van de dorpsraad: „Het monument staat nu op eën onhandige plaats. Er kunnen drie, hooguit vier mensen staan. Als je met meer bent, be landt je in de rozen en bosjes er omheen. Dat betekent dat je daar geen herdenkingen kunt houden." Kloosterman wil graag dat er in Koudekerke, net als in andere Wal- cherse kernen, een jaarlijkse her denking van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog komt. „Ik heb dat altijd gemist, het is be langrijk om zo'n herdenking ook in ons dorp te houden. We willen daar ook de jeugd bij betrekken, net als in Domburg. Burgemeester Rob van der Zwaag gaf tijdens de herdenking in Domburg afgelopen week al het belang daarvan aan en Karei Noorlander (links) en Henk speurtocht naar de achtergronden ment. wij zijn het daar helemaal mee eens." „We hebben inmiddels toestem ming van de gemeente om het mo nument te verplaatsen naar het ovale grasveld bij de ingang van de begraafplaats, aan het einde van de Biggekerksestraat. Rondom komt dan een aparte omheining van haagjes. De gemeente knapt het monument op. Bovendien mo gen we de jaarlijkse bijdrage van SLUIS - Op de stranden van Wal cheren heeft gisteren van vier uur 's middags tot zeven uur 's avonds een grote zoekactie plaatsgevon den. Bij de KNRM in Westkapelle kwam de melding binnen dat een surfuitrusting was gevonden. Hier op werd een grote zoekactie op touw gezet. De KNRM-boten Winifred Lucy Verkade-Clark uit Cadzand, de Koopmansdank uit Breskens en de Uly uit Westkapelle werden hier bij ingezet, evenals een boot van M de kustwacht. Even later is de heli kopter uit Koksijde ook opgeroe pen om aan de zoekactie mee te doen. Daarnaast werd met voertuigen uit Vlissingen en Westkapelle op de stranden gezocht. De zoekactie heeft niets opgele verd. De PZC is op zoek naar een depothouder. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op via telefoonnummer 06-53810746 (Rayonmanager Edwin Michielsen) www.bezorgers.nl DichtbijMedia. Wegener Laat u inspireren in onze showroom en raab ontvang advies op maat karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26