zeeland 123 wisselwoning' Vandalen vernielen rolstoelen van sportproject op scholen Drugstoeristen lopen tegen de lamp in Goes voor komend jaar niet alleen AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: KEUKENS REPARATI El Hü 1SH 0UDE1II KEfABPAItATUU R Vrijmetselarij is niet godsdienstig, geen serviceclub en geen gezeiligheidsvereniging. Wat is Vrijmetselarij dan wel? Voor wie dit wil weten organiseert de oudste vereniging van Middelburg: de Vrijmetselaarsloge 'La Compagnie Durable' in haar logegebouw aan de Stationsstraat 16 te Middelburg een tweetal voorlichtingsbijeenkomsten zaterdag 6 november om 14.00 uur theorie: wat is de Vrijmetselarij? vrijdag 12 november om 20.00 uur praktijk: de Vrijmetselaar aan het werk! Het lidmaatschap van de Loge staat alleen open voor mannen, maar ook geïnteresseerde vrouwen zijn van harte welkom door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Oud-gymnastiekdo- cent Michiel Ruiter uit Ovezande is ontdaan. Onlangs is een aantal van de rolstoelen waarmee hij langs scholen gaat om leerlingen bewust te maken gehandicapten sport, vernield. Zomaar. De rolstoelen waren opgeslagen in een gebouw van scholengemeen schap Nehalennia aan de Kruis weg in Middelburg. Afgelopen maandag, de eerste dag na de herfstvakantie, stuitte de conciër ge van Nehalennnia op een ravage in het betrefFende gebouw. Rol stoelen waren kapot, aan het ge bouw waren vernielingen aange bracht en alles zat onder de graffi ti. Een speciale fietsrolstoel werd pas later buiten teruggevonden. Van de vijftien rolstoelen die er waren opgeslagen, zijn er acht to tal loss. Zeven zijn - 'met een hoop werk' - nog te repareren, zegt Ruiter. Hij spreekt van een ge luk bij een ongeluk dat de 35 ande re rolstoelen die hij in de loop der jaren voor het project heeft gekre gen of gekocht, al op scholenge meenschap Scheldemond in Vlis- singen stonden. Daar ging de mo dule aangepast sporten na de herfstvakantie verder. De vijftien rolstoelen in de opslag zijn eigenlijk reservestoelen. Deze worden ingezet als er iets mis is met één van de 35 andere stoelen of de onderdelen worden gebruikt voor reparaties. Van de vernielingen is aangifte ge daan bij de politie. Wie de daders zijn, is niet achterhaald. Zo'n vier weken eerder was er ook al ingebroken in het gebouw, zegt Ruiter. Toen bleef de schade beperkt tot vier rolstoelen. Maar af gelopen maandag was het schrik ken. „Het was een trieste aanblik." Wie een rolstoel wil geven of voor weinig geld wil verkopen, kan bellen met Michiel Ruiter (0113-655548). zaterdag 6 november 2010 foto's Lex de Meester een andere functie, leggen de wel zij nswerksters uit. Ze hopen dat mensen uit de buurt nader tot el kaar komen. Negen personen uit de eerste fase hebben aangegeven dat zij hulp willen. Bij vrijwilliger André Lo- rier krijgen ze naast een extra paar handen ook een luisterend oor. In de 41 jaar dat hij schoolmeester was, legde hij veel huisbezoeken af Ook dan konden mensen hun zorgen bij hem kwijt. Wat hij voor al aan de Nieuw Middelburgers wil uitdragen is: „Je doet het zelf, maar niet alleen." Welzijn Middelburg die het vrijwil- ligersproject voor woningcorpora tie Woongoed uitvoert. Het begint spannend te worden voor de eerste Nieuw Middelbur gers die vanaf januari 2011 aan de beurt zijn. Dat merkt wijkwerker Saskia Eggermont tijdens de huis bezoeken. „'Ik slaap er niet van', hoor je soms." Mensen met een klein sociaal net werk staan er niet alleen voor. Mid delburger André Lorier bijvoor beeld wil de bewoners graag bij staan. Ongeveer drie dagen in de week, maakt de oud-schoolmees ter vrij om in zijn oude buurt te gaan helpen. Dat kan schilderen of behangen zijn, maar ook het ma ken van een begroting. „Ik heb ei genlijk alle klussen aangekruist be halve soep koken en kussens ma ken." Als het aan projectleidster Carla van de Schraaf ligt, stopt de hulp niet bij de basisklussen. „We wil len mensen ook uit de herrie en het stof halen met leuke activitei ten zoals een praatmiddag of een gratis yogales. Je verhaal kwijt kun nen, is ook belangrijk." 'Weer thuis in je huis' heeft nog GOES - Bij een grote politiecontrole in Goes zijn donderdagavond in to taal zestien Belgische en Franse drugstoeristen tegen de lamp gelo pen. Vijftien van hen werden aangehou den op de M.A. de Ruijterlaan. Der tien mensen (twaalf mannen en een vrouw) in de leeftijd van 19 tot 38 jaar hadden minder dan vijf gram wiet op zak. Zij hebben daar afstand van gedaan en kregen daar om geen boete. Een man van 20 jaar uit Ronse (B) kreeg een boete van tweehonderd euro vanwege het bezit van 13,2 gram softdrugs en een man van 34 uit Tielt (B) kreeg ook een boete van tweehonderd euro omdat hij meer dan vijf gram softdrugs bij zich had. In de Van de Spiegelstraat werd een 21-jarige automobilist uit Rex- poede (F) betrapt. Hij en zijn passa giers hadden softdrugs bij zich (alle maal minder dan vijf gram) en de bestuurder had te veel alcohol ge dronken. De man kreeg een boete van honderd euro en een rijverbod. Rond 23.30 uur mocht de man weer in zijn auto richting Frankrijk vertrekken. Alle aangetroffen softdrugs zijn ver nietigd. Kanaalstraat 651 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avambouw.nl EGHTE MAKELAAR VLISSINGEN Vredehoflaan 107 Op 4e etage gelegen geheel gemoderniseerd 3-kamer appartement Koopsom bespreekbaar PARTNERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25