Met mijn dochtertje naar een ■4 221 zeeland Wijkbewoners staan er Jan Stins H WWfiL. >^E%t Korenmolen van Koudekerke draait weer MEEST CELEZEN NIEUW MIDDELBURG Bewoners kiezen voor vertrek of tijdelijke huisvesting Blijven of weggaan? si* IS hit Het juiste moment voor een nieuwe badkamer of keuken betaalbare kwaliteit met ons eigen keukenmerk topproducten van Baderie en SieMatic www.j-twee.ni SieMatic Sinterklaas komt aan bij Catharinakerk Rabijn Van der Kamp spreekt in synagoge Stationsbrug nacht dicht voor onderhoud Juliana drum en bugle houdt open dag Sint trekt 's middags door het dorp Lezing Wim Dijkstra op vroeger tijdstip zaterdag 6 november 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker \VpOR al UW UURWERK rest^ttflathesf U vqortvii .uratoren nedkriand" :ensen die vakwerk kunnen waarderen Ti J! damplein 7, middelburg t. 0118-636635 wwwjanstins. nl door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Korenmolen De Le lie in Koudekerke draait weer. Na een grondige restauratie van kap en romp, werd De Lelie afgelopen week weer in gebruik genomen. De restauratie nam een jaar in be slag. De romp van de molen werd opnieuw gestuct en voorzien van een verflaag. Dit was nodig omdat bij de vorige opknapbeurt een ver keerde verflaag werd aangebracht, waardoor algengroei ontstond. De overige werkzaamheden omvatten ondermeer herstel van het dakbe schot, nieuwe dakbedekking en nieuwe luiken. De Rijksdienst voor Monumenten zorg droeg ruim 122.000 euro bij aan de kosten van het herstel. De provincie verleende 17.500 euro subsidie. De,Lelie werd in 1872 ge bouwd, nadat de voorganger volle dig afbrandde. Ter gelegenheid van de heropening is er in de mo len een expositie van molenschil derijen van Koudekerkse basisscho lieren uit de groepen 7 en 8. 'mmm&BBsm 1. Openingsdatum tunnel pas kort te voren bekend 2. Keuze is historie of hygiëne (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Woongoed is begonnen met de voorbereidingen voor de renovatie van Nieuw Mid delburg. De PZC volgt het proces op de voet: in de krant en met video's. door Selma Osman Een voordeur die niet meer tocht en strak ge schilderde kozijnen. Rianne Geschiere kijkt nu al uit naar de verbete ring van haar woning in de Jas mijnstraat. Ze is volgend jaar een van de eerste Nieuw Middelbur gers van wie de huurwoning wordt aangepakt. De eerste fase van het project be staat uit 39 woningen. De aanne mer doet nu ervaringen op in de twee modelwoningen aan de Lelie straat, nummers 39 en 41. Na de proefwoningen volgt de rest van het blok Leliestraat-Jasmijn- straat-Sportlaan. De helft van de bewoners uit dit deel van de wijk koos ervoor om te vertrekken. Hun woningen staan inmiddels leeg omdat er een verhuurstop werd ingesteld. „Veel ouderen za gen het niet zitten om twee keer te verhuizen. Of ze stonden op het punt om naar een woonzorgcen trum te gaan", vertelt Rianne. Zelf wist ze meteen dat ze in Nieuw Middelburg wilde blijven. „De verhuisvergoeding van ruim zesduizend euro was ook aantrek kelijk, maar ik woon hier hartstik ke leuk." De Nieuw Middelburgse E §SI ligt niet wakker van alles wat de ko mende maanden op de bewoners afkomt. Ze heeft haar plan al klaar. „Ik ga naar de wisselwo ning." Intrekken bij haar moeder had ook gekund, maar daarvoor is de perio de net iets te lang. Rianne schat drie maanden van huis weg te zijn. Dochter Liza is bijna vijf en lijkt zich nergens zorgen over te ma ken. Behalve of ze op haar eigen school kan blijven. Als lid van de klankbordgroep is Rianne nauw betrokken bij het re novatieproject. Toch heeft ze nog geen idee wanneer ze precies ver huist en wat ze mee kan nemen. „Dat is een puntje voor Woon goed", vindt ze. „Er zouden meer nieuwsbrieven moeten komen om de mensen op de hoogte te hou den." Volgens woningcorporatie Woongoed volgen er deze maand nog persoonlijke gesprekken, huis bezoeken en een nieuwsbrief met de laatste stand van zaken. Tijdens de bezoeken reikt Woongoed een handleiding en een checklist voor de verhuizing uit. We zullen het wel zien, is Riannes motto voor de komende maanden. Als jongste van vijf kinderen kan ze rekenen op de steun van haar fa milie. „En anders heb ik altijd de buren nog", lacht ze. „Zo doen we dat hier in Nieuw Middelburg." www.pzc.nl/video Tussen januari en juli 2011 worden de eerste 39 woningen in Nieuw Middelburg gerenoveerd. Het tota le project bestaat uit 260 huizen. Bewoners uit het eerste deel kre gen vier keuzes voorgelegd: 1 huis houden overweegt te blijven tij dens de werkzaamheden, 17 huis houdens gaan naar een tijdelijke woning van Woongoed, 2 huishou dens zorgen zelf voor tijdelijk on derdak en 19 huishoudens zijn uit de wijk vertrokken. Woongoed zorgt voor tijdelijk on derdak. Negen woningen worden compleet ingericht: alleen persoon lijke spullen hoeven mee. Informatie over vrijwilligersproject Weer thuis in je huis: 0118- 681603 of 06- 245 500 87. Rianne Geschiere uit de Jasmijnstraat: „Deze renovatie is zeer welkom. door Selma Osman André Lorier Een goede buur is beter dan een verre vriend. Met die gedachte is voor de bewo ners van Nieuw Middel burg een vrijwilligersproject opge zet. Wie dat wil, kan hulp krijgen bij het sjouwen, inpakken, schilde ren, herinrichten, schoonmaken en alles wat verder bij een verbou wing en verhuizing komt kijken. Tien vrijwilligers staan in de start blokken voor het project 'Weer thuis in je huis'. Dat moeten er meer worden, hoopt de Stichting Kom naar onze showroom! Grenadierweg 17 I Middelburg L Tijdelijk yaur6%BTW °P bouw- en lnstaliatie werk koken baden ZOUTELANDE Sinterklaas komt op zaterdag 20 no vember aan in Zoutelande. Om 11.00 uur arriveert de sint met zijn pieten bij de Catharinakerk waarna het in optocht gaat naar zaal Mid dendorp. Sint heeft voor alle kinde ren een presentje. MIDDELBURG Rabbijn Lody van der Kamp geeft morgen een lezing in de synagoge in de Herenstraat in Middelburg. Hij spreekt over de geboden en ver boden in de Thora. De lezing is ge organiseerd door het Joods studie huis van de Joodse gemeente Zee land. Aanvang 16.00 uur. MIDDELBURG De Stationsbrug in Middelburg is van komende maandag van 20.00 uur tot dinsdag 6.00 uur dicht voor al het wegverkeer. De provincie gaat de besturing van de brug ver vangen en testen. Het verkeer wordt omgeleid. MIDDELBURG Het Juliana drum en bugle corps in Middelburg houdt vandaag een open dag. Tussen 13.00 en 18.00 uur kunnen belangstellenden een bezoek brengen in molen De Hoop (percussie), gymzaal H. Smithlaan (brass) en gymzaal Prinsenhove (colorguard). KOUDEKERKE Sinterklaas komt zaterdag 20 no vember naar Koudekerke. Om 14.00 uur is hij op het Dorpsplein. Na een rondje door het dorp wordt hij rond 14.45 uur bij de muziek tent op het Dorpsplein officieel ver welkomd. VLISSINGEN Het tijdstip waarop de lezing be gint die burgemeester Wim Dijks tra woensdag geeft in Ter Reede in Vlissingen is verschoven van 14.30 uur naar 10.00 uur. De lezing duurt tot 12.00 uur. Dijkstra vertelt over zijn functie als burgermeester van Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24