Ministerie spekt project Serooskerke Koop nu uw Staatslot! Kopie WALCHEREN 22 en 23 21 26 BELVEDERE Ruim 2,5 ton voor Traverse Leerlingen Nehalennia ontwerpen rugzakken Tourist Shop Politie betrapt twee racende automobilisten almanak PROFILE TYRECENTER Zaterdag 6 november 2010 Vrijwilligers helpen bij verhuizing Nieuw Middelburg Goed idee voor een leukere omgeving levert halve ton op Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen serooskerke - Het Rijk geeft ruim 2,5 ton voor herinrichting van de Wilgenhoekweg/Oostkapelseweg (de Traverse) in Serooskerke. Dat geld komt uit het Innovatiepro gramma Mooi Nederland. De Veerse wethouder Jaap Melse jubelt haast van blijdschap over het rijksgeld: „We zijn daar enorm blij mee. Het is een substantiële bijdrage aan het project. In totaal gaat die herinrichting, in het kader van het Belvedereproject N57, zo'n 1,4 miljoen euro kosten. Zeven ton is voor de gemeente Veere en voor die overige 7 ton moeten we een beroep doen op allerlei subsidies en dergelijke." De herinrichting begint na de aan leg van de noordelijke rondweg Serooskerke en geeft de nu nog doorgaande weg weer het karakter van een dorpsstraat. Melse: „Terug naar vroeger, van doorgaande weg wordt het straks een attractieve route, een erftoegangsweg. Een 30-kilometerstraat met laanbomen en hagen, het liefst met klinkers. Een dorpse uitstraling staat voor op. Dat was ook één van de voor waarden van Mooi Nederland. Ver fraai het landschap en ga verrom meling tegen. En mooier maken, dat moet je met groen doen, vin den wij." De nieuwe noordelijke rondweg zal volgens Melse eind 2011, begin 2012 gereed zijn. „Direct daarna be ginnen we met de herinrichting van de Wilgenhoekweg. Vanaf de rotonde, die straks komt aan de Oostkapelse kant van het dorp, tot het eind van de bebouwde kom aan de andere kant. We zijn nu be zig met het definitieve plan, uit gaand van het ontwerp van Bosch Slabbers landschapsarchitecten." Het Ministerie van Infrastructuur en Milieu stelt dit jaar 6,5 miljoen beschikbaar voor projecten die de 'ruimtelijke kwaliteit van ons land verbeteren', De gemeente Veere stuurde samen met het architecten bureau het Serooskerkse plan in. Uit de in totaal 179 inzendingen, zijn 32 plannen geselecteerd die een bijdrage uit Mooi Nederland ontvingen. In Zeeland viel de ge meente Veere als enige in de prij zen, met een bedrag van 264.767 euro. Het project werd in de cate gorie Infrastructuur gehonoreerd omdat het een 'directe bijdrage le vert aan een mooier Serooskerke'. Het plan dingt bovendien mee naar de publieksprijs van 10.000 euro, bekend op 1 januari 2011. MIDDELBURG - Junus Malawauw en Elisa Steenaard sho wen de rugzakken die ze met medescholieren van Neha lennia hebben ontworpen voor de Tourist Shop in Mid delburg. In totaal zijn zo'n achttien rugzakken bedacht door groepjes Technasium-leerlingen van havo 2 en vwo 2 van scholengemeenschap Nehalennia. Zij werden daarbij geholpen door studenten van de Hogeschool Zeeland. De Tourist Shop had de leerlingen, als 'fictieve' opdracht, gevraagd een praktische dagrugzak voor toe risten te ontwerpen die aan een aantal eisen moest vol doen. Gisteren werden op Nehalennia de beste vier ge presenteerd aan de Tourist Shop. foto Ruben Oreel middelburg - Wegens betrokken heid bij een straatrace heeft de po litie donderdagavond een 19-jarige automobilist uit de gemeente Veere aangehouden. Op het Groenewoud in Middel burg zag een agent van de Zeeuw se politie rond kwart over negen twee personenauto's die om het hardst reden. De wagens reden in de richting van Vlissingen. Op de Nieuwe Vlis- singseweg reed de ene auto met een snelheid van 110 kilometer per uur en de andere met 130 kilome ter per uur, terwijl daar een snel heidslimiet van 80 geldt. In de Paul Krugerstraat in Vlissingen werd de hardst rijdende auto door de politie gestopt en de 19-jarige bestuurder hiervan kreeg een boe te aangezegd. De hoogte van de boete is nog niet bekend. Dat wordt later bepaald door de offi cier van justitie. De bestuurster van de andere auto ontvangt bin nenkort een acceptgiro van het Centraal Justitieel Incassobureau. Trekking 10 november 'V WSSXSMBS^sssbismisisss8SSSBSSSS^S& Tip? redactie@pzc.nl Ook aan het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen gaat de vernieu wing niet voorbij. De tijd dat de klerken er in schoon schrift aktes opmaakten, is al lang vervlogen. Er staan nu moderne computers, waarin de basistekst voor tal van ge schriften is opgeslagen. Dat scheelt veel werk en verhoogt de opbrengst, want minder werk bete kent niet automatisch een lager ta rief, natuurlijk. Deze week werd een nieuwe aanwinst binnengetakeld: een hypermodern kopieerapparaat. De leverancier had iemand meege stuurd om uitleg te geven. Helaas kon één van de dames die 'les' niet meemaken ten bureleZe moest haar zoon bij de kinderop vang ophalen. Maar had een oplossing voor dit pro bleem: „Maak voor mij maar een ko pietje." MIDDELBURG,Tissink Heixulesweg 13,fel. 0118-627502 GOES.Tissink Verrijn Stuartweq UA.Tel 0113-215285 TERNEUZEN, luctor Hughersluys 2,Tel 0115-613981 HULST, Luctor Afrikaweg 4,Tel. 0114-314080 OOSTBURG, Luctor Transportweg 9, Tel. 0117-452377

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23