Bond dreigt kabinet met hete herfst 32*000 aftrekpost! OS economie 113 'Drukken extra geld in VS is wanhoopsdaad' Acties dreigen bij distributiecentrum zoutjesfabriek Smiths 'Meer loon en baangarantie ambtenaar' Fransen sluiten voor fortuin aan deals met China Mayrhofen VEILIG OP WINTERSPORT REIZEN oad.nl/winterbanden zaterdag 6 november 2010 wmamm u ■bbbmrb wkkbbêb. DEN HAAG - Ambtenarenbond AbvaKabo FNV ligt op ramkoers met het kabinet. De bond eist een loonstijging van 2 procent voor al le 120.000 ambtenaren bij de rijks overheid en de garantie dat er geen gedwongen ontslagen vallen. Het kabinet wil de komende jaren 6,5 miljard euro bezuinigen op ambtenaren en zet in op de nullijn voor 2011. Als het kabinet daaraan vasthoudt, dreigt volgens cao-onderhandelaar Jan Willem Dieten 'een hete herfst'. „Als het nodig is, gaan we de confrontatie aan en volgen er acties." AbvaKabo FNV komt met de loon- eis aan de vooravond van de on derhandelingen over een nieuwe cao voor de rijksoverheid. Die gaan komende dinsdag van start. De huidige cao loopt per 1 januari af Volgens Jan Willem Dieten is een looneis van 2 procent niet overdreven, omdat ook ambtena ren de komende jaren worden ge confronteerd met forse lastenstij gingen. Hij verzet zich ook tegen een dras tische verlaging van het aantal BERLIJN - De Duitse minister van Financiën Wolfgang Schauble heeft kritiek op het financiële be leid van de VS. „Mijn indruk is dat de VS wanhopig zijn", zei hij giste ren. Het besluit van de Amerikaan se Federal Reserve tot een nieuwe kapitaalinjectie is niet te begrij pen, vindt Schauble. De proble men van de Amerikaanse econo mie komen volgens hem niet door een gebrek aan geld. „Om nu te ambtenaren. Gedwongen ontsla gen zijn al helemaal taboe en vol gens Dieten ook overbodig. „Vanaf 2013 krijgt de overheid te maken met een grote uitstroom van oude ren. De vraag is dan niet meer hoe je mensen kwijtraakt, maar hoe je voldoende goede mensen kunt houden." Gedwongen ontslagen zijn niet al leen zeer slecht voor het imago Van de overheid als werkgever, maar leveren volgens de bond ook nauwelijks geld op. „De overheid draagt zelf het risico voor de werk loosheidsuitkering. Als je ambtena ren ontslaat, moet je hen nog lang 70 procent van het salaris blijven betalen, terwijl je ze wel 100 pro cent kwijt bent", legt Dieten uit. De woordvoerder van minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) wilde gistermorgen niet op de eisen van de ambtenarenbond ingaan. Donner maakt maandag via een brief bekend wat zijn inzet wordt bij de cao-onderhandelingen. Naar verwachting zal Donner niet afwijken van de in het regeerak koord aangekondigde nullijn voor rijksambtenaren. UTRECHT - Werknemers van het distributiecentrum van Smiths, be kend van de Lays-chips, dreigen met acties. Smiths wil de werk zaamheden van het Utrechtse cen trum uitbesteden. De 75 werknemers zijn boos, om dat hun arbeidsvoorwaarden daar door verslechteren. Vakbond FNV Bondgenoten vindt dat Smiths hen een vergoeding moet aanbie den. Als de zoutjesfabrikant niet voor morgenavond zes uur ingaat op de eis, volgen er acties. Smiths wil de werkzaamheden van het distributiecentrum uitbe steden aan Kuehne Nagel. Werk nemers in dat bedrijf vallen onder een andere cao, waardoor het per soneel de arbeidsvoorwaarden met 15 procent zou zien verslechte ren. „Dat de transport-cao minder is dan de cao van Smiths, daar kan Smiths op zich niets aan doen", zei FNV-onderhandelaar Mariëtte Patijn. „Maar wat ze wel kunnen doen, is de mensen die nu over gaan een goede compensatie bie den. En dat doen ze nu niet." PARIJS - Franse bedrijven hebben tijdens het bezoek van de Chinese president Hu Jintao aan Parijs voor 16 miljard euro zakendeals ge sloten met China. Terwijl presi dent Sarkozy en Hu donderdag el kaar de hand schudden, sloten be drijven achter de schermen deal na deal, onder meer over de ver koop van 102 Airbus-vliegtuigen. Hu's staatsbezoek begon donder dag met een welkom op de rode lo per op de luchthaven. De Air- bus-deal was de grootste zakelijke overeenkomst, daarnaast zal Frank rijk China uranium leveren en wordt er samengewerkt op het ge bied van olieraffinage. i'Sfil Belasting besparen op grote schaal Met 15.000 deelname in scheepsmaatschap ms Anna heeft u in 2010 een fiscale aftrekpost van 17.023. In 2011 kunt u nog eens 14.947 aftrekken. Deze aantrekkelijke fiscale gevolgen staan vast; ze zijn door de fiscus in een ruling bevestigd. Deelname is interessant bij belastbare inkomens (box 1) vanaf 36.000. zeggen: 'we doen er nog eens 600 miljard dollar bij, zal het probleem niet oplossen." Er is echter volgens hem geen reden tot leedvermaak. Ook Europa heeft reden tot zorg, maar 'moet geen verkeerde voor beelden volgen'. Schauble hekelde ook het Amerikaanse wisselkoers beleid. Volgens hem doen de VS nu precies hetzelfde wat ze China al lang verwijten: de muntkoers kunstmatig laag houden. In twee jaar uw inleg retour! Bij een belastbaar inkomen tussen 36.000 en 55.000 kunt u de aftrekpost tegen 42% verzilveren; bij inkomens tussen 55.000 en 72.000 vindt aftrek tegen een mix van 42% en 52% plaats. Vanaf 72.000 is de werking optimaal omdat u dan de aftrekposten tegen 52% te gelde kunt maken. Binnen 2 jaar ontvangt u uw deelnamebedrag van de fiscus retour. Aan het einde van het fonds moet u slechts 5.331 belasting terugbetalen. Gedegen scheepsfonds Natuurlijk, gaat het om meer dan de fiscaliteit van dit i scheepsfonds. Om een veelzijdig en modern schip dat echt multi-purpose is. Om een rederij die tot de top 5 van multi purpose specialisten in de wereld behoort. Om een financieel stérke partij. Factoren van groot belang, omdat u meedeelt in de resultaten uit exploitatie en verkoop van het ms Anna. Prospectus en presentaties Vraag vrijblijvend het door de AFM goedgekeurde prospectus aan of kom op een van de presentaties. Ze beginnen om 20.00 uur en worden gehouden op: 9 november in Kasteel Schortinghuis, Spier (bij Assen) 11 november in Van dér Valk Hotel Eindhoven 17 november in Van der Valk Hotel A4 Schiphol 18 november in Postillion Hotel Dordrecht De Vereenigde Compagnie Scheepsinvesteringen bv Selterskampweg 61-4, Postbus 72, 6720 AB BENNEKOM T (0800) 555 95 88, F (0318) 49 31 48 info@cvcom.nl, www.cvcom.nl De Vereenigde Compagnie Scheepsinvesteringen BV treedt op als een van de bestuurders van maatschap ms Anna en biedt de participaties namens deze maatschap aan. Het prospectus is goedgekeurd door de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De maatschap is niet vergunningplichtig ingevolge de Wet op het Financieel Toezicht en staat evenmin onder toezicht van de AFM. Oostenrijk Ski Zillertal 3000 Een zeer bekend en geliefd appartementencomplex in het centrum van Mayrhofen. Deze sfeervolle wintersportplaats biedt u veel winkels, gezellige uitgaansgelegenheden en goede restaurants. Ski Zillertal 3000 is een veelzijdig en uitgebreid skigebied en uitermate geschikt voor kinderen. Appartementen Manni's 2-kamerappartement o.b.v. logies. Vertrek in december. Reisnummer: EVAT0926. sas Boek nu uw Oad-wintersportvakantie en ontvang tot 10% extra korting op uw Vredestein winterhanden bij Profile Tyrecenter. Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op oad.nl/winterbanden. w (<5>.} Bel 0900-8482 («.ispni of ga naar uw ANVR-reisbureau. vitnisi UN PROFILE TYRECENTER DESIGNED TO protect YOU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13