Frans pretpark zonder achtbaan SS 19 reizen Vlakbij Poitiers ligt Futuroscope. In dit Franse pretpark draait het niet om achtbanen. Lutske Bonsma liet zich er verrassen door de nieuwste snufjes op filmgebied. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 6 november 2010 Grote foto: Vliegen op de rug van een lieveheersbeestje. Foto's links: In het nabijgelegen Poitiers zijn mooie vakwerkhuizen. Futuristische gebouwen bieden onderdak aan de filmzalen, foto's Lutske Bonsma en Futuroscope Een dagje films kijken in het Franse Futuroscope is avonturen beleven. Het draait hier om de nieuw ste technieken op het ge bied van film en multimedia. In het themapark niet ver van Poi tiers worden verrassende 3D- en 4D-films getoond op metershoge bolvormige projectieschermen. Daardoor voel je je als kijker onder deel van de film. Met een 3D-bril op kun je de hoofdrolspelers bijna aanraken. Door 4D-effecten voel je de natte tong van een kikker en de niesbui van een verkouden boom. Je stoel gaat vervaarlijk heen en weer tijdens achtervolgin gen. Elke twee jaar wordt de helft van de films vernieuwd. De meest spectaculaire film op dit moment is het 4D-avontuur van Arthur en de Minimoys. Bezoekers vliegen op de rug van een lieveheersbeestje door de kleurige sprookjeswereld van Arthur. De 4D-effecten zor gen ervoor dat je voelt wat je ziet. Als de Minimoys door het gras ren nen, maakt je stoel dezelfde bewe gingen. Een spinnenweb voel je op je wang. De wind in je gezicht geeft het gevoel alsof je snelheid hebt. Heb je een zwakke maag en word je snel misselijk, doe dan ge woon even je ogen dicht. Heel wat rustiger gaat het er aan toen in de 3D-film Wings of Coura ge. Prachtige beelden van de heroï sche voettocht van een piloot van de Franse luchtpost, die in 1930 met een vliegtuigje vol post neer stortte in het Andesgebergte. Het verhaal is in het Engels te volgen via een koptelefoon, maar het ge luid wordt enigszins overstemd door het Frans dat door de zaal klinkt. Dat is een nadeel van een themapark dat grotendeels door Fransen bezocht wordt. Echt vrolijk worden we gelukkig weer van De Astrovliegen. Je kunt de hoofdrolspelers Iq, Nat en Scoo ter bijna aanraken. De drie vliegen gaan als verstekeling aan boord van de Apollo 11 en vliegen met Neil Armstrong naar de maan. On derweg beleven ze tal van avontu ren. Zo weten ze een crash van het ruimtevoertuig te voorkomen. Ie dereen komt veilig terug op aarde en de vliegen worden ingehaald als helden. Een beetje ouderwets pretpark- avontuur kun je beleven tijdens het dansen met robots. Zittend in een bakje aan het uiteinde van een robotarm, kun je kiezen uit drie ni veaus. „Niveau één is lekker rustig, niveau twee is leuk en drie doet pijn", grapt medewerker Pascal van Futuroscope. De rit begint in derdaad rustig, maar al gauw gaan we van links naar rechts, van voor naar achter en drié keer over de kop. „Ik wil nog een keer", gilt een jongetje na afloop. „Echt niet", pro testeert zijn zus, „ik heb nu al blau we plekken." De films in het paviljoen 'Het bes te van de dynamische cinema', zijn overigens ook leuk voor de liefhebbers van actie. De films die hier vertoond worden, gaan ge paard met veel snelheid. Achtervol gingen per trein en auto, bijna- botsingen en gedoe in vliegtuigen. Heb je genoeg films gezien? Bui ten de futuristisch uitziende film zalen kan volop gespeeld worden. Er zijn klimrekken en waterfiet sen, je kunt rennen tussen fontei nen en in een bootje op het water gelanceerd worden. Nat gewor den? Geen nood, er zijn speciale buizen die je droogblazen. Niet al leen comfortabel, maar ook han dig, want met een nat pak mag je de filmzalen niet in. Een dag Futuroscope wordt afge sloten met een licht- en geluid show waarbij elfen, monsters en muzieknoten op het water dan sen, fonteinen op het ritme van muziek spuiten en vuurballen op het water exploderen. Een specta culair einde van een heerlijk dagje. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Futuroscope ligt aan de A10 van Parijs naar Bordeaux en is een ideale tussenstop op weg naar Zuid-Frankrijk. Futuroscope is ook bereikbaar met de Thalys en de TGV (overstappen in Lille of Parijs). De TGV stopt voor de ingang. Met de auto is het 800 kilometer van Utrecht. Er zijn twaalf hotels op loopafstand van het park en in de omgeving is een aantal campings. In het park zijn tien restaurants. De toegangsprijs voor volwasse nen is 35 euro, 60-plussers beta len 32 euro, kinderen van 5 tot en met 16 jaar 26 euro en kinde ren jonger dan 5 jaar mogen gra tis naar binnen. Verder zijn er combinatiekaartjes voor entree én overnachting. Pak bij de ingang van een film zaal een koptelefoon voor de En gelse vertaling van dé films. Op www.futuroscope.com staat meer informatie over het park. Als er nog tijd over is, bezoek dan ook Poitiers, met leuke marktjes, mooie kerken en vak werkhuizen. DUITS LAND L. SPANJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 119