auto 17 Niet spannend, wel goed Alternatief 1: Alfa Romeo 147 1.9 JTO Alternatief 2: Audi A31.9 TDI vrijdag 5 november 2010 OCCASION Toyota Corolla 2.0 D4-D Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er op en aan? En wat is er voor hetzelfde bedrag ook te koop? We zoe ken het voor u uit. Deze week: Toyota Corolla. door Lucas Boot De Toyota Corolla heeft - al decennia de reputa tie een zeer betrouwba re en comfortabele au to te zijn. Een tikkie saai ook. Of degelijk, behoudend, vertrouwd... geeft u er zelf een naam aan. Deze week voelen we een Corolla diesel aan de tand met op de klok ruim twee ton. De Japanner staat in de showroom bij Autobedrijf Niemantsverdriet in Poortvliet, op het eiland Tho- len. We starten de motor. Hij is nog koud en komt met de welbe kende dieselbrom tot leven. Het blok voelt de eerste kilometers wat rauw aan, maar zodra de olie een maal op temperatuur is snort-ie soepel. De D4-D levert 89 pk en dat is voldoende om de Corolla vlot door het verkeer te sturen. Een sprinter is het niet, maar hij trekt tussen de twee en driedui zend toeren lekker door. Bij een kruissnelheid van 120 per uur maakt de motor zo'n 2.700 om wentelingen per minuut. De trek kracht van 215 Nm is dan volledig voorhanden, waardoor we zonder terug te schakelen eenvoudig een inhaalmanoeuvre maken. Dat scha kelen gaat met een vijf verzets handbak die zich met een prettige weerstand van versnelling laat wis selen. Z'n vijf zit alleen wat ver in de rechter buitenhoek. Kwestie van wennen. Rijden doet de Corolla zoals hij er uit ziet. Niets spannends dus, maar gewoon goed. Het onderstel is daarbij behoorlijk stug afgesteld - en dat bedoelen we positief - wat zorgt voor een zeer solide wegligging. En we kun nen de Jap ook best ferm de hoek ommikken, zonder dat de koets We kunnen deze Toyota Corolla ook best ferm de hoek ommikken zonder dat de koets vervelend begint over te hellen. foto's Lucas Boot vervelend begint over te hellen. De riante zetels zorgen er in zo'n geval voor dat we goed op onze plek blijven zitten. De rugleunin gen van de stoelen zijn zacht We zakken er in weg, maar daardoor bieden ze wel veel zijdelingse steun. De bestuurdersstoel is overi gens in hoogte verstelbaar. Net als het stuurwiel, dat met leder be kleed is en lekker vastpakt. We kij ken uit op een sober en zeer over zichtelijk dashboard en midden console. Veel zwart en her en der aluminium-look accenten om de boel wat frivoler te maken. Geen designfratsen, wel allerhande luxe, zoals elektrisch verstelbare spiegels en ramen, climate control, audio- bediening op het stuur en een middenarmsteun. Er staat hier al met al een prima auto die ook met ruim twee ton op de teller nog als een zonnetje loopt. Het interieur en ook de buiten kant verkeren op wat kleine dinge tjes na bovendien in nieuwstaat. De eerste en enige eigenaar ver zorgde zijn Corolla duidelijk goed. Twee aandachtspunten tot besluit: de gordel van de bestuurder klikt moeilijk in en uit de houder en de voorbanden hebben hun beste tijd gehad. Zeker met de winter in aan tocht zijn die nodig aan vervan ging toe. Toyota Corolla 2.0 D4-D Prijs: 7.450 euro Bouwjaar: 7-2002 Nieuwprijs 2002: 23.421 euro Km-stand: 211.666 Transmissie: handgeschakelde vijf- bak Motor: 2,0 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 89 pk, 215 Nm 0-100 km/u: 12,6 sec. Topsnelheid: 180 km/h Gemiddeld verbruik: 1 op 17,2 Afleveringskosten: 275 euro, in clusief onderhoudsbeurt en 6 maanden garantie Bijzonderheden: climate control, trekhaak, auto van eerste eigenaar Verkooppunt: Autobedrijf Niemantsverdriet, Poortvliet Website: www.niemantsverdrietau- to.nl Historie: In 1966 lanceerde lan ceerde Toyota de eerste generatie Corolla. De middenklasser werd een mega hit. Inmiddels zijn we negen generaties verder en mag de Corolla zich met meer dan 35 miljoen verkochte exemplaren de best verkochte au to ter wereld noemen. Prijs: 7.250 euro Bouwjaar: 6-2003 Km-stand: 161.928 Motor: 1,9 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 115 pk, 275 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 395 euro, incl. onderhoudsbeurt en 6 maanden garantie Bijzonderheden: verlaagd onderstel, lederen interieur Verkooppunt: Autobedrijf Swagemakers Bergen op Zoom Website: www.autobedrijfswagemakers.nl Prijs: 7.950 euro Bouwjaar: 2-2003 Km-stand: 214.985 Motor: 1,9 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 100 pk, 240 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 495 euro, incl. onderhoudsbeurt en 6 maanden garantie Bijzonderheden: sportstoelen, lichtmetalen wielen Verkooppunt: Audi Centrum Roosendaal Website: www.audiroosendaal.nl Dynamic Navigator in Toyota Aygo Toyota brengt de Aygo Dyna mic Navigator, die zijn naam dankt aan het standaard TomTom multimedia- en navigatiesysteem waarmee deze is uitgerust. Dat is wegklapbaar én uitneem- baar, wijst de weg door heel West-Europa en kan worden be diend via het 4,3-inch touchscreen. Ook zijn zaken als een Blue- tooth-connectie voor een mobiele telefoon, iPod-aansluiting en USB-connectie in de Aygo Dyna mic Navigator standaard. Als alle Aygo's is hij vrij van mrb en bpm, óók de versie met auto maat. Zakelijke rijders betalen 14 procent bijtelling. Vanaf 11.350 euro. Steeds meer campers op Nederlandse wegen De populariteit van de camper trekt zich niets aan van de huidige economisch dip. Het afge lopen jaar zijn er in ons land zo'n 4300 kampeerwagens bijgekomen. In totaal zijn het er nu 66.000, meer dan drie keer zoveel als tien jaar geleden. De Nederlandse Kam peerauto Club (NKC) merkt ook dat de animo voor campers blijft toenemen. Het ledental ligt nu op 21.000. Daarmee is de NKC de grootste camperclub van Europa. De organisatie pleit er met klem voor het aantal overnachtingplaat sen voor kampeerwagens bij dor pen en steden in ons land uit te breiden. De aanleg van deze voor zieningen blijft achter vergeleken met de buurlanden, stelt de NKC. Ook dit jaar hal vol motoren op AutoRAI De uitbreiding van de tweejaar lijkse AutoRAI met een 'Go- Motor'-hal vol motoren en scoo ters is vorig jaar zo enthousiast door het publiek ontvangen, dat de organisatie van de beurs in Am sterdam heeft besloten dit initia tief te herhalen. Ook in 2011 wor den op de grootste autoshow van Nederland (van 12 tot en met 23 april) gemotoriseerde tweewielers getoond. Reden is dat ze een goed alternatief zijn voor het dagelijks vervoer, zegt Eugène Daams van de RAI Vereniging. Degenen die nog nooit op zo'n machine hebben gezeten, krijgen tijdens de beurs onder het motto 'Try the Bike' de gelegenheid even kort op een motor te rijden. Steeds meer mensen kopen een racefiets Tot en met augustus zijn in Ne derland 22.000 racefietsen ver kocht, vijf procent meer dan in de zelfde periode vorig jaar. De Bovag denkt dat steeds mee mensen gaan 'stoempen' dankzij de wer vende werking die uitgaat van po pulaire wielerevenementen zoals de start van de Giro d'Italia in Utrecht en de Tour in Rotterdam. Mountainbikes werden minder goed verkocht (min 6 procent). Volgens Bovag verschuift een deel van die omzet naar sportieve fiet sen met trapondersteuning: „Ook jongeren aarzelen niet meer om een vlotte e-bike met derailleurver- snelling te kopen." Tot dusver zijn 157.000 sportieve fietsen verkocht, waaronder 7000 e-bikes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65