meeste slachtoffers op Flakkee TUIN 5) Dorpsraad van Oosterland vraagt inwoners om mening en wensen Wmfst 25% VAN ZEELAND Lezing over Sao Tiago tijdens dorpsraad Najaarspostzegelheurs in scoutinggebouw Muzikale Ghanadienst in de Jacobuskerk Boeddha-tekenen 2e PANTALON IL' Unieke inruil-actie LEOLUX! vrijdag 5 november 2010 mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl Luchtopname van Oude Tonge. In het dorp vielen meer dan driehonderd doden. foto's Streekarchief Goeree-Overflakkee KERKWERVE Jopie Kouwenberg-Bevelander is donderdag 11 november te gast in Servicepunt 't Zuudènde in Kerk- werve tijdens de vergadering van de dorpsraad Kerkwerve. Na de pauze verzorgt zij een lezing over het werk van de Stichting Sao Tia go in Brazilië. De stichting trekt zich het lot aan van de straatkinde ren in Belo Horizonte. De vergade ring begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE De postzegelvereniging Schou- wen-Duiveland houdt zaterdag 13 november een najaarspostzegel- beurs in het gebouw van de scou ting aan de Van Veenlaan in Zierik- zee. De postzegelbeurs begint om 10.00 uur. Tot 16.00 uur kunnen be langstellenden er een kijkje komen nemen. RENESSE De eredienst in de Jacobuskerk in Renesse staat zondag in het teken van Ghana. De diaconie roept de kerkgangers op te investeren in 'Oi- kocredit', een oecumenische leen bank voor kleine ondernemers. De gemeenteleden krijgen tijdens de dienst informatie over de voort gang van het Ghanaproject in Tam- ale. De dienst begint om 09.30 uur. Geopend van vrijdag t/m maandag Weekmenu e23,50 0 LDishoek 18, Dishoek - tel: 551534 m www.duinlust.info Js ZIERIKZEE - Jacqueline Roon ver zorgt zaterdag 20 november een workshop Boeddha-tekenen in De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzij de in Zierikzee. Tekenervaring is niet nodig. Voor kleurpotloden en een lunch wordt gezorgd. Aanvang 10.00 uur. Meer info: 0111-415499. door Esme Soesman OOSTERLAND - De dorpsraad van Oosterland wil weten wat het ei gen bestaansrecht is. Met een over twee weken huis-aan-huis verspreide (en ver volgens ook weer persoonlijk opge haalde) enquête gaan de leden van de dorpsraad over die vraag te ra de bij de inwoners zelf. „Want we zitten hier niet voor onze eigen leut. Ik schaam me een beetje als ik dit zie", zei voorzitter Jeanette Bolle tijdens de eerder deze week gehouden dorpsraadvergadering in Oosterland. Op een dorp met 2500 inwoners zou de zaal van Oosterhof toch uit moeten kunnen puilen, is de ge dachte. Het wel aanwezige publiek is bovendien geen goede afspiege ling van de Oosterlandse samenle ving. „Waar zijn bijvoorbeeld de moeders met jonge kinderen?", vroeg Bolle zich hardop af Aan vrijwilligers op Oosterland heb je nooit gebrek, weet zij uit ervaring. „Maar het moet om iets concreets gaan. Zo zijn Oosterlanders. Als het niet gelijk doen en aanpakken is, zie je ze niet." Terwijl juist de kwesties waaraan de dorpsraad trekt veelal een lange adem verei sen. Het verkeerscirculatieplan, de verbouwing van dorpshuis Ooster hof en de zo gewenste fietsenstal lingen prijken keer op keer op de agenda. Desalniettemin hebben die missies van de dorpsraad zin. „Vraag je niets, dan krijg je ook niets", zoals Jan Vliegenthart het verwoordt. Als dorpsraadslid met de portefeuille verkeer en vervoer op zak beschikt hij over eindeloos geduld. Het afblazen van de al ja ren geplande rotonde bij de entree van het dorp beziet hij dan ook po sitief. „Sommigen zeggen: een goed verkeerslicht is beter dan een slechte rotonde. Dus als het maar goed geregeld wordt." Dat zal, met het oog op subsidies, uiterlijk in 2012 zijn. (m.u.v. jeans) GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBEMODE VLISSINGEN Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie: Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux-collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen! Wanneer u voor 5 december een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw 'inruil'meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting, enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw 'oude' meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand. 0113 561482. www.binnenuit .nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43