hebt, moet je er voor gaan' sport 129 Nu te koop: Blie da'k er bin! Scorend vermogen Benauwde zege voor driebanders Cogito Prachtig moyenne voor biljarter Huigh Olympus organiseert springwedstrijd Kerkhove zegeviert op verjaardag Bekijk de video 'Een dag uit het leven van een topsporter' op: www.pzc.nl/sport vrijdag 5 november 2010 doelpunten heeft Nick Heyman tijdens de eerste acht competitie duels al moeten incasseren. 'Ik wil zo snel mogelijk weer een paar trapjes hoger. Ja, het liefst in België, want dat is toch mijn land.' Terneuzense Boys-keeper Nick Heyman Nick Heyman: „Ik ben geen moeilijke jongen. Ik lig met niemand in de clinch." tact met een vriend van Heyman. Vervolgens lijfde de zaterdag-eer steklasser de doelman rond de win terstop in. „Ik kon in het tweede elftal bezig blijven en de club leren kennen. Voor dit seizoen zou ik de concur rentie aangaan met Rick Wieg- mans, die eerste keeper was, maar naar Vlissingen vertrok. Ik ben blij met mijn overgang naar Neder land. Hier spelen ze nog voor het voetbal, terwijl het in België altijd om geld gaat. Daardoor heb je nooit een goede groep. Het spel in Nederland is technischer en ver zorgder. Bij ons word je vooral ge selecteerd op de fysieke duel kracht. En de accommodaties zijn hier veel beter. Ik kijk nog elke keer mijn ogen uit." Ondanks de tegenslagen zijn de ambities er nog steeds. „Ik wil zo snel mogelijk weer een paar trap jes hoger. Ja, het liefst in België, want dat is toch mijn land. Boven dien wordt het voetbal daar meer beleefd en is er meer publiek. Dus als er een goed aanbod komt, ver trek ik misschien wel. Begrijp me niet verkeerd: ik speel graag bij Ter neuzense Boys. Maar als je ambitie hebt, moet je er voor gaan." Om zijn doel te bereiken moet hij flink aan de bak bij Terneuzense Boys. Na acht wedstrijden heeft Heyman al negentien doelpunten rond zijn oren gekregen, waarvan acht tegen Alblasserdam (8-0). „Die wedstrijd was te vergelijken met PSV-Feyenoord. Elke bal ging er onhoudbaar in. Maar ik heb ook al gescoord met een verre uit trap." Morgen mag Heyman zijn kun sten vertonen in de steekderby te gen Zaamslag. „Voor mij is het ge woon een wedstrijd", blikt hij vooruit. „En elke wedstrijd wil ik winnen. Maar ik merk wel dat die wedstrijd hier leeft. We hebben goede voetballers, maar het ont breekt nog aan ervaring en gesle penheid. Op dit niveau worden foutjes afgestraft. Tegen Zaamslag moeten we laten zien het niveau aan te kunnen." foto Peter Nicolai De derby tussen Terneuzense Boys en Zaamslag is een duel tussen de nummers dertien en elf van de eerste klasse. De Terneuzenaren hebben zeven punten, Zaamslag heeft er twee meer. Opvallend is het gebrek aan sco rend vermogen bij Terneuzense Boys. De door Karl Vergouwen ge trainde formatie heeft pas vier keer gescoord. Twee van die vier treffers waren ook nog eens eigen doelpunten van de tegenstander. Zaamslag scoorde in acht duels al iets vaker: negen keer. SLUISKIL Het driebandenteam van Cogito/ Polka Print boekte in poule vier van de derde divisie driebanden een benauwde overwinning (5-3) op Aartsbouw 2. Nog niet eerder dit seizoen was Cogito zo dicht bij puntverlies. Koen Pöpsel opende met winst in 49 beurten, maar Dirk Vlerick kon ternauwernood een gelijkspel afdwingen. Na ver lies van Louis Dallinga en winst van Jean-Paul de Kraker bleek dat ene punt van Vlerick goud waard. BRESKENS Johan Huigh uit Groede van ABC 1 wist niet wat hem overkwam. In zijn partij tegen Peter Dimmers van Groede 2 - tijdens het competi tie duel in de B2-klasse - noteerde Huigh het buitengewone gemiddel de (voor hem en in deze klasse) van 1.047. Huigh haalde daarmee ruim drie keer zijn gemiddelde. Het was zijn beste partij ooit. ABC 1 won het duel met Groede 2 mede daardoor met 28-25. VOGELWAARDE In de Hontenissehal in Kloosterzan- de wordt morgen de Zeeuws- Vlaamse springwedstrijd georgani seerd. Tussen 9.00 en 13.00 uur doen jeugdige, recreatieve turn sters uit deze regio mee aan een teamwedstrijd met de onderdelen lange mat en mini-trampoline. De organisatie is in handen van turn vereniging Olympus uit Vogelwaar de, dat in maart 2011 het 25-jarig ju bileum viert, ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove staat weer in de kwartfinales van een ITF-toernooi in Antalya. Zij deed dat in oktober ook al twee keer. De Zierikzeese nummer 598 van de wereld won gisteren op haar ne gentiende verjaardag van de Rus sin Daria Salnikova. De setstanden waren 6-4 en 7-6. In het dubbelspel moest Kerkhove, die tijdens haar enkelpartij ziek was geworden, opgeven. Ze speel de samen met Quirine Lemoine. Naslagwerk over Kustmarathonweekend 2010 Of bestel het boek via de webwinkel: pzC.nl/vvODwin tel (categorie: boeken) (Webwinkel1,9s verzendkosten] In het weekend van 1,2 en 3 oktober jl. werd de achtste editie van de Zeeuwse Kustmarathon gelopen, gewandeld en gefietst. Na het succes van vorig jaar is van dit unieke evenement wederom een naslagwerk gemaakt door de PZC redactie. Een fantastische herinnering met 100 pagina's vol foto's, verhalen, alle uitslagen en meer! Het boek is NU te koop bij de volgende boekhandels: (wees er snel bij, want de oplage is beperkt) Terne i :en - van Aken Tholen-Dieleman Vlissingen -Primera Zierikzee-de Vries Kamperland - de Regt Middelburg - De Drukkerij Renesse - Delta Warenhuis Sluis-Ultee Goudzwaard Burg Haamstede - Warenhuis Goes-Primera Goes-De Koperen Tuin Hulsl - Remortel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39