zeeland 121 kunstwerk in huis 'Drie pennen weg, drie punten eraf Groede Podium laat meer van oorlogsverleden zien de Kunstuitleen Kunstuitleen Griezelen in bos op Halloweentocht Vereniging De Straete houdt jaarvergadering ER IS MEER IN HET LEVEN DAN EEN VOLVO. DAAROM KOMT U LANGS VOOR DE VOLVO V70 R-EDITION. vrijdag 5 november 2010 z Nieuw dit jaar in de Terneuzense vestiging is een wedstrijd. De be zoeker krijgt de uitnodiging om via een speciaal gemaakt stembil jet een stem uit te brengen op een aantal geselecteerde kunstwerken. Het kunstwerk met de meeste stemmen is volgend jaar onder deel van de collectie van de Kun stuitleen. Naast de geselecteerde kunstwerken toont iedere kunste naar nog vijf 'kleinere' kunstwer ken, met een maximale waarde van 350 euro per stuk. Bezoekers kunnen tot en met woensdag 22 december hun stem uitbrengen. Zo lang loopt immers de expositie van Kleintje Kunst. De winnaar is begin volgend jaar bekend. De Kunstuitleen is net zoals Toon beeld onderdeel van de gemeente Terrneuzen en wordt vooralsnog niet geconfronteerd met de aange kondigde rijksbezuinigingen op de kunst- en cultuursectorDe vesti gingen in Goes en Vlissingen zijn aparte stichtingen. Die dreigen dus wel slachtoffer te worden. 'Vlissin gen' protesteert zaterdag daarom. Zo kunnen maximaal zeven bezoe kers een gratis tattoo laten zetten met de dichtregel 'Alles van waar de is weerloos' van Lucebert. In Terneuzen is zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur de Dag van de Kunstuitleen. Nieuw is dit jaar is dat bezoekers hun stem kunnen uitbrengen op een geselecteerd kunstwerk. De winnaar is volgend jaar onder deel van de collectie van de Kunstuitleen. Nieuwe leden ontvangen een ge signeerde foto van Mirella Saheta- py, vormgeefster en fotografe. Bestaande leden mogen een kunst boek uitzoeken. Beeldend kunstenares en musicus Anita Frenks geeft een optreden. De Kunstuitleen is gevestigd bij Toonbeeld aan de Bellamystraat. GROEDE - Het herkenbaarder ma ken van de functies van twee bun kers op Groede Podium en het aan trekkelijker inrichten van oorlogs museum Switchback versterken het toeristisch-recreatief product Zeeuws-Vlaanderen. Een bijdrage van de gemeente is dan ook ge rechtvaardigd, vinden burgemees ter en wethouders van Sluis. Op de plek van Groede Podium be heerden de Duitse bezetters zeven tig jaar geleden 'Stützpunkt Groe de', een belangrijke schakel in de Atlantik Wall. Het steunpunt be stond uit geschutsopstellingen, een commandocentrum en een aantal bunkers. Op één na staan al le bunkers nog steeds in de Groed- se polders, terwijl de meeste ande re verdedigingswerken uit de Twee de Wereldoorlog intussen zijn 'op geruimd'. Samen met Switchback geeft het bewaard gebleven oorlogserfgoed op Groede Podium mensen de kans zich zaken actief te herinne ren en hun historische kennis te verdiepen. Bezoekers krijgen meer inzicht in de verhalen door infor matieborden bij de elf bunkers te plaatsen en een geschuts- en een manschappenbunker in originele staat te herschilderen. Ook moet de expositie in het museum toe gankelijker worden gemaakt. Realisatie van de plannen kost ruim 34 mille. Een groot deel van dat bedrag is al toegezegd door de provincie (14.000 euro), het Stimu leringsfonds van de Rabobank (9100 euro) en de Stichting Wel zijn (1500 euro). B en W vragen de raad een deel van de toegezeg de bedragen voor te schieten en de ontbrekende 9,5 mille uit het be schikbare budget voor de museum federatie te betalen. Wijkvereniging De Straete in Zand straat houdt vanavond vanaf acht uur in het wijkgebouw van het dorp de jaarvergadering. De Straete organiseert allerlei activiteiten in (Zandstraat en zet zich in voor de leefbaarheid van de Terneuzense dorpskern (ruim 350 inwoners). Na I de jaarvergadering wordt een gra- j tis drankje geschonken. scheid kunnen nemen van een kunstwerk, kunnen ze het natuur lijk ook kopen." De Kunstuitleen werkt onder meer met speciale abonnementen waarmee een spaartegoed opge bouwd kan worden. „Er zijn men sen die zes- tot achthonderd euro hebben gespaard. Met dat geld is een mooi schilderij aan te kopen." CLINGE Alle kinderen uit Clinge zijn uitge nodigd 0111 morgen, een weekje na het eigenlijke feest, te komen grie zelen op een Halloweentocht in de Clingse bossen. Vanaf 18.30 uur ver trekt elke vijf a tien minuten een groep vanaf de parking aan de Mo lenstraat. Ouders mogen mee. De organisatie is in handen van de dorpsraad. Deelname kost twee eu ro, inclusief drankje achteraf. ZANDSTRAAT is natuurlijk een meerwaarde." De Kunstuitleen is destijds opgericht om kunst ook bereikbaar te ma ken voor mensen met een smalle beurs. Het inwisselen van een kunstwerk na maximaal zes maan den is natuurlijk ook een voordeel. Dan heb je weer iets nieuws is huis. „Als mensen echter echt geen af hangen, is een groot voordeel van de Kunstuitleen." foto Peter Nicolai Keurmeesters Peter van den Zanden (links) en Cees van Diepenstraten doen hun werk tijdens de vogelshow van De Sluiskilse Vogelvrienden in 't Meulengat in Sluiskil. foto Peter Nicolai door Monique den Hamer SLUISKIL - Het was een gekwetter van jewelste, gisteren, op de vogel expositie van De Sluiskilse Vogel vrienden in 't Meulengat in Sluis kil. In afwachting van de keur meesters hupten 452 grote, kleine, donkere en felgekleurde vogels in hun hokjes heen en weer. Heeft het beestje goede pootjes, een mooie kop en is er één wel ving van de nek naar de rug? Zijn de vleugeltjes mooi en heeft het vogeltje een egale kleur en vacht of juist niet? Een groep beoorde laars van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers was de hele dag met zulke vragen bezig. „We keuren hier vanaf negen uur 's ochtends", zei Peter van den Zanden, „en dat doen we de hele dag." Hij en Cees van Diepenstra ten beoordeelden parkietjes en schreven hun mening over de die ren op het daarvoor bestemde pa pier. Voor elk onderdeel kregen de vogels punten. „We zijn streng, doch rechtvaar dig", vertelde Van Diepenstraten, terwijl hij een vogel uit een kooi pakte. „Deze heeft een mooie, smalle staart. Bijna onnatuurlijk. Normaal hebben deze vogels twaalf staartpennen, deze heeft er maar negen. Dat betekent dat de kweker er drie uitgetrokken heeft. Ze verliezen er soms één, hooguit twee. Dit kan niet." Hij stopte het beestje weer terug en trok drie punten van de beoor deling af, want 'drie staartpennen eruit, is drie punten eraf. Cor van Zuilekom is één van de kwekers. Hij stond bij zijn Afri kaanse driekleurglansspreeuwen en Aziatische Header Maima's. „Nu zijn de spreeuwen drie jaar en optimaal van kleur. Ik hoop wel wat met ze te winnen. Uitein delijk doet iedere kweker moeite voor zijn vogels en de prijs, want dat is toch altijd een mooie eer." Vogelexpositie in 't Meulengat: van daag 20.00-22.00 uur, morgen 10.00- 21.00 uur en zondag 10.00-17.00 uur. Prijs incl, BTW, excl, kosien rijklaar maken, venvijdenngsbljdfaga pasen va €799 pm, excl BTW en brandstof, ob.v. Pull Opeièiicnal Lease, 60 rnfld-, 20 000 l<m pj Volvo Car Lease (0345) 63:87 70.(xaniocruren). WJJagiri'gSnvoorbehouden. Gem. verbruik: 8,1 - 8,4 f/1 OOkrn (resp.i 2,3 - 11,9 km/l), C02 uitstoot 189 -195 g/km. MR. FJ. HAARMANWEG 49 TERNEUZEN TEL. 0115-697455 INFO@CAPPENDIJK.NL www.cappendijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35