mêt Terneuzenaren voelen zich veilig Café draait rollen een keertje om 18 en 19 JT EjKj 17 22 en 23 BURCERPANEL-ONDERZOEK Minder drugsoverlast, meer huiselijk geweld en meer woninginbraken Rondweg afgesloten voor asfaltwerken Gemeente vindt party best wat geld waard Zangkoor Met Hart en Stem viert jubileum Politie zoekt getuigen ongeval bedrijfsbusje Grootste reuzenrad opnieuw op Markt Bard Piet Brakman kiest positie in debat over nieuwe natuur Vrijdag 5 november 2010 Herman den Blijker stelt orde op zaken in restaurant Valentino Tip? zeeuws-vjaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Vrijwel alle inwoners (99 procent) van de gemeente Ter- neuzen voelen zich veilig in de di recte woonomgeving. Dat blijkt uit een burgerpanel-onderzoek door TNS Nipo onder de Terneu- zense bevolking. Het percentage is vergelijkbaar met de cijfers uit 2006 en 2008. Wel valt op dat zich in 2010 een verschuiving heeft voorgedaan ten opzichte van voorgaande jaren. Het percentage inwoners dat zich 'zeer veilig' voelt is afgenomen, het percentage dat zich 'tamelijk veilig voelt' is toegenomen. Een kleine minderheid voelt zich 'ta melijk onveilig'. De resultaten van de raadpleging van het burgerpanel vormen een belangrijke basis voor de nieuwe Notitie Integrale Veiligheid 2010- 2014. Daaruit hebben burgemees ter en wethouders een zestal speer punten gedestilleerd waarop de ko mende jaren vooral moet worden ingezet. Die onderwerpen zijn hui selijk geweld, risico's van gevaarlij ke stoffen, verloedering en kwali teit woonomgeving, jeugdgroepen, geweld op straat en drugs en alco hol. Het onderzoek wijst uit dat 60 pro cent van de mensen soms, regel matig of vaak een plaats in Terneu- zen mijdt, die onveilig aanvoelt. Dat komt overeen met de onder zoeken in 2006 en 2008. De bin nenstad van Terneuzen wordt het vaakst als onveilig ervaren. De drie belangrijkste oorzaken van onvei ligheidsgevoelens zijn inbraken en diefstal, handel in en gebruik van drugs en overlast van jongeren. In Terneuzen is het aantal meldin gen van huiselijk geweld de laatste jaren flink toegenomen, van 219 in cidenten in 2004 naar 576 vorig jaar. In een toenemend aantal ge vallen wordt een huisverbod opge legd. Geweld op straat wordt door 12,7 procent van het burgerpanel als bedreigend ervaren. In 2006 was dat nog 15,7 procent. In de gemeente Terneuzen neemt het aantal woninginbraken toe. In 2002 waren er 170 inbraken en vo rig jaar waren dat er 216. Maande lijks wordt er in de gemeente ge middeld zo'n 20 keer ingebroken in een woning. De handel in en het gebruik van drugs staan nog steeds in de top drie van de grootste bedreigingen van de veiligheid. Het aantal men sen van het burgerpanel dat aan geeft er last van te hebben, is dit jaar wel gedaald: van 19,3 naar 15,3 procent. Of dit te maken heeft met de sluiting van Checkpoint en an dere handhavende maatregelen is niet bekend. Verkoopster Lexi prijst een door model Annick gedragen lingeriesetje aan op de Ladies' Night in café De Griete, onderaan de Westerscheldedijk vlakbij Terneuzen. De Ladies Night was 'het opwarmertje' voor de jaarlijkse herfstfeesten van café De Griete, vanavond en komend weekeinde, foto Peter Nicolai DE GRIETE - Café de Griete was gis teravond verboden terrein voor mannen. Er was namelijk een La- dies' Night, voor 'girls only'. Eigenaresse Jessica Bareman (29) vond het tijd 'de dames eens in het zonnetje te zetten'. „Vaak ko men ze hier met de kerels mee en zijn ze de Bob, moeten ze rijden. De rollen moesten maar eens om gedraaid worden!" Cocktails, wijn, rosébier en prosec- co gingen over de bar. Petra van modezaak Lexa Lexi in Hoek pre senteerde een modeshow en de da mes zaten af en toe op het puntje van stoel, of barkruk. De sieraden, kleding en sexy lingerie trokken de aandacht. „Vanavond staat helemaal in het te ken van 'de vrouw'", zei Jessica, te vreden rondkijkend. „Hierbinnen is de modeshow, in de tenten naast het café is straks een meta morfose. De tenten stonden toch al buiten voor onze herfstfeesten, dus ik dacht: nu gaan we ze ook ge bruiken." De herfstfeesten begin nen vanavond ('iedereen wel kom') met coverband The Anto nio's. Morgen en zondag is er van af 13.00 uur onder meer een rom melmarkt, met zondag ook een oldtimershow. DJ Farre is morgen avond van de 'party'. Zondag om 16.00 uur treedt Domino Day op. ZAAMSLAG De rondweg Zaamslag is volgende week afgesloten voor het verkeer. Dat geldt ook voor de provinciale weg van Terhole naar Terneuzen, vanaf de rotonde aan Rapenburg tot aan Zaamslagveer. Omleidings routes voor het verkeer staan aan gegeven met borden. De hoofdrij baan van de rondweg Zaamslag wordt op verschillende plaatsen ge repareerd tussen de Veerstraat en de Terneuzensestraat. De provincia le weg krijgt nieuw asfalt. SLUIS De opening van het oesterseïzoen eerder dit jaar in Sluis zorgde voor veel publiciteit en een geweldige promotie voor Sluis. De 4000 euro die de gemeente erin stak, was dat dus best waard. Bovendien kwam een deel ervan weer terug via par- keergeld van gasten. Dat ant woordt het Sluise college op een opmerking van raadslid Liber Baar- ends (D8cT). Die had aangegeven de bijdrage, in een tijd van bezuini gingen, niet te begrijpen. TERNEUZEN Zangkoor Met Hart en Stem uit Ter neuzen viert morgenavond in de Grote Kerk het 25-jarig bestaan met een gratis toegankelijk jubileum concert. Thema is 'Alles wat adem heeft', verwijzend naar Psalm 150. Als gastkoor treedt het Zeeuws Mannen Ensemble op. Met Hart en Stem telt 75 leden en heeft onlangs een jubileum-cd opgenomen, waar van de opbrengst voor de dak- en thuislozenstichting Ontmoeting is. Het concert begint om 19.30 uur. TERNEUZEN Een bedrijfsbusje van Delta heeft vermoedelijk een 71-jarige fietser uit Terneuzen geraakt bij de tele fooncel aan de Schoolstraat in Ter neuzen, waardoor de man ten val kwam. Het incident is woensdag ochtend gebeurd. Een getuige heeft gemeld dat het om een busje van Delta zou gaan. De politie zoekt meer getuigen (0900-8844). De Ter- neuzenaar leek eerst niets te heb ben. Gisteren ging hij naar het zie kenhuis. Zijn pols bleek gekneusd. SLUIS Na het succes van vorig jaar halen de plaatselijke ondernemers in Sluis dit jaar opnieuw het grootste reuzenrad van Nederland naar het centrum van Sluis. Het rad, 36 me ter hoog, wordt half december op gebouwd. De eerste draaidag is za terdag 18 december, de laatste zon dag 9 januari. Het rad komt op de Groote Markt. De attractie zet de omgeving flink in het licht, want het gevaarte is voorzien van 25.000 lampjes en xenonverlichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31