281 sport Martin Smaardijk loert op lage Nu te koop: Blie da'k er bin! Driebanders Steketee krijgen een pak slaag Bielsa opgestapt als bondscoach van Chili Roelof Luinge fluit Hoek-Harkemase Boys Kerkhove zegeviert op verjaardag vrijdag 5 november 2010 door Michiel Bouwman NIEUWDORP - Martin Smaardijk is weer fit en dat zullen ze weten in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Met zeven doelpunten in de laatste vier wedstrijden vestigt de spits de aandacht op zich bij Nieuwdorp, dat verdienstelijk tweede staat. De oud-legionair die 'twee jaar op de bank zat' en terug is na een langdurige borstblessure, aan het woord. Dinsdagmiddag. Nieuwdorps spits Smaardijk (26) is net klaar met werken en heeft voor de training wel even tijd om zijn zegje te doen. Vorig seizoen zat hij zes maanden aan de kant met een borstblessure, waar hij begin dit seizoen ook nog last van had. Maar: „Als het goed is komt dat nu niet meer terug", zegt Smaardijk. „Ik had last van een ontsteking aan een aanhechting van de rib ben op het borstbeen. Daarvan kan je alleen met rust herstellen. Sinds vier weken zit ik pas weer bij de groep. De dokter en fysiothe rapeut zeggen juist dat ik moet trai nen, maar ik ben er wel voorzich tig mee. Balletje op de borst? Ja, dan pas ik dus wel op." De huidige jaargang is Smaardijks tweede in Nieuwdorp. Na drie jaar Kwadendamme en twee seizoe nen bij Goes switchte hij naar de zaterdagtak van het voetbal. „In mijn tijd bij Kwadendamme speel de ik ook in het Borsels elftal. Daar zaten ook vijf, zes jongens van Nieuwdorp bij, dus die kende ik al. Ik kon ook naar Rillandia en Patrijzen, maar heb bewust voor Nieuwdorp gekozen", zegt Smaar dijk. „Ik heb bij Kapelle in de jeugd gespeeld, waarna ik het leger ben ingegaan. Daar heb ik ook ge voetbald, maar dat is een ander ni veau. Na twee jaar ben ik in Kwa dendamme gaan wonen en heb daar drie jaar gevoetbald. We wer den kampioen en ik maakte ze toen wel." Die drie goede jaren van de spits waren ook bij Goes niet onopge merkt gebleven. Smaardijk waagde de sprong naar de toenmalige der deklasser („Ik wilde een niveautje hoger spelen") maar veroverde er geen basisplaats. „Eigenlijk heb ik er twee jaar op de bank gezeten. Het eerste jaar was ik vooral onder de indruk, je moet jezelf bewijzen. Dan moet je voor jezelf kiezen. Soms had je drie, vier concurren ten die op jouw positie konden spelen. In mijn geval waren dat Ky le Doesburg, Robin de Pagter, Pad den van de Water en Marc van Ha- neghem; niet de minsten...." Karl Vergouwen was zijn trainer. Smaardijk: „Onder hem kreeg ik wel mijn kansen. Als ik inviel, scoorde ik meestal. In het tweede jaar, onder Kees van der Sluis, mis te ik al drie weken in de voorberei ding wegens privéomstandighe- den. Toen heb ik geen kans meer gehad. In de winterstop heb ik mijn keuze gemaakt." Die keuze vertaalde zich in een overstap naar Nieuwdorp, waar de boel na een hectisch begin (slechte seizoensstart, vroege trainerswis sel) op de rails staat. Zes wedstrij den op rij is de ploeg al ongesla gen, waarvan de laatste vijf in winst werden omgezet. „Jos (Van Belzen, de trainer) is heel fanatiek. Hij is eerlijk, er heerst geen twijfel in de groep en hij benadert ons goed. Zaterdag zei hij bijvoorbeeld dat het een wedstrijd moest wor den waaraan je later zou terugden ken met: hier heb ik toen ge scoord. Dat is zo, denk je dan bij je zelf" En om dat denken maar gelijk in de praktijk te brengen: Smaardijk scoorde die zaterdag (tegen Duive- land) twee keer, waardoor de teller op zeven staat. „Hoe dat komt? Daar vraag je wat... Ondanks die blessure kreeg ik het vertrouwen, dat geeft een goed gevoel. Ik hoop op veel meer doelpunten. Hoe veel? Het lijkt me beter om dat niet te zeggen. Maar ik heb wel een aantal in mijn hoofd. Als ik ze krijg, schiet ik ze er in. Liefst van uit een voorzet van de zijkant, laag bij de eerste paal." Martin Smaardijk, hier met zijn zoontje Leroy: „Hoeveel goals ik ga maken? Naslagwerk over Kustmarathonweekend 2010 In het weekend van 1,2 en 3 oktober jl. werd de achtste editie van de Zeeuwse Kustmarathon gelopen, gewandeld en gefietst. Na het succes van vorig jaar is van dit unieke evenement wederom een naslagwerk gemaakt door de PZC redactie. Een fantastische herinnering met 100 pagina's vol foto's, verhalen, alle uitslagen en meer! Het boek is NU te koop bij de volgende boekhandels: (wees er snel bij, want de oplage is beperkt) - Warenhuis Goudzwaard - Primera -De Koperen Tuin - Remortel amperland-de Regt .-De Drukkerij -Delta Warenhuis s - Ultee zen - van Aken -Dieleman Vlissi 'gen - Primera -de Vries Of bestel het boek via de webwinkel: (categorie: boeken) (Webwinkel c 1,95 verzendkosten) KWADENDAMME Van thuisvoordeel viel niets te be speuren bij Steketee Schilders-De Distel Biljarts 2 in de derde divisie driebanden. De uitslag liet aan dui delijkheid niets te wensen over: 0-8. Het team van captain en naam gever Martin Steketee verloor kans loos. Behalve een goed optreden van invaller-kopman Kimmo Pan- kow werd het een debacle. Zware nederlagen van André de Broekert, Rinus Kramer en Willem van Leeu wen tekenden het krachtsverschil. SANTIAGO Marcelo Bielsa stapt op als bonds coach van Chili. Hij kondigde aan ontslag te nemen als Jorge Segovia zou worden gekozen tot nieuwe voorzitter van de Chileense voet balbond. Nu die is verkozen, zal Bielsa zijn contract inleveren. Bielsa zei eerder al dat hij niet kan samenwerken met Segovia. „Dat is onmogelijk voor mij." Bielsa haalde met Chili op het laat ste WK de tweede ronde. TERNEUZEN Het duel tussen Hoek en Harkema- se Boys staat morgenmiddag onder leiding van Roelof Luinge. Voor de 55-jarige scheidsrechter uit Bus- sum wordt het zijn vierde duel in de topklasse. Luinge nam afgelo pen seizoen tijdens de bekerfinale Feyenoord-Ajax na 740 wedstrij den afscheid van het betaald voet bal. Eind augustus werd hij nog uit geroepen tot de beste arbiter van het seizoen 2009/2010. ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove staat weer in de kwartfinales van een ITF-toernooi in Antalya. Zij deed dat in oktober ook al twee keer. De Zierikzeese nummer 598 van de wereld won gisteren op haar ne gentiende verjaardag van de Rus sin Daria Salnikova. De setstanden waren 6-4 en 7-6. In het dubbelspel moest Kerkhove, die tijdens haar enkelpartij ziek was geworden, opgeven. Ze speel de samen met Quirine Lemoine. TWEEDE KLASSE ZATERDAG Nieuwdorp is opgeklommen naar de tweede plaats. Martin Smaardijk heeft daar met zeven goals in de laatste vier duels een groot aandeel in. De doelpuntenteller van Martin Smaar dijk staat na periodes bij Kwadendam me, Goes en nu Nieuwdorp op 47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28