De grote liefde van Anna vertelt alles méé €100 ONTDEK... 13 de winterzon weken KIES UW KORTING TOT |r- 829 Mooie Anna agenda Tatoeage als protest tegen cultuurkaalslag Sprookjes van Grim in 't Kerkje van Ellesdiek Laatste kans om te stemmen voor de Publieksprijs! Kies uw favoriete Zeeuwse boek op www.pzc.nl/publieksprijs vrijdag 5 november 2010 door Willem Nijssen Mooie Anna heeft een verhaal te vertellen. Een levensverhaal. Uitzonderlijk vanwe ge bepaalde feiten. Universeel in zijn voor- en tegenspoed. Waarom je ernaar zou willen luisteren? Om dat Anna je méér wil laten zien (of horen) dan gewoonlijk. Dat laatste met name ook uitgedrukt door het decor: een grote spiegel wand laat je steeds ook de 'achter kant' zien. Functioneel is dat niet, maar als gebaar van totale open heid mag het zeker tellen. En visu eel is het aantrekkelijk, er valt twee keer zoveel (en méér, en van uit een andere hoek) te zien in die o zo sobere wereld van mooie An na, een Zeeuwse kruideniersdoch ter. Uitzonderlijk in Anna's leven is, dat zij dertien lange jaren wacht om haar grote liefde de hare te kunnen noemen. Een rijke boeren zoon, jachtbuit van pronte boeren dochters met gouden oorijzers, on bereikbaar volgens iedereen. Maar zij wacht en laat er andere vrijers voor staan. Wacht smachtend. Dat een vrouw (en zeker een uit die da gen van 'bid en werk') zonder te rughouding (maar wel in poëti sche bewoordingen) durft vertel len over haar verlangens, is een aanwijzing dat dit verhaal, het hé le verhaal, alleen voor jouw oren bedoeld is. Daarna is er de twijfel. 'Noord' en 'Zuid' versmelten, en toch... Hoe kan het, dat een man die de aarde kan doen bloeien en vrucht kan doen dragen als geen ander, dat dié haar niet kan doen 'groeien'. Uiteindelijk wordt een 'ongelukkig TONEEL Theaterproductiehuis Zeelandia Tekst: Marjolein Bierens Met Ilse Uitterlinden (spel) en Wiek Hijmans (gitaar, compositie) Regie: Annechien Koerselman. Gezien: do. 4/11, De Mythe, Goes kindje' geboren. Het wachten op hun deel van het geluk blijft ook daarna nog lang, tenslotte niet he lemaal vergeefs. Over jaren van voorspoed, zo stelt mooie Anna vast, valt niet zoveel te vertellen. Maar er blijft genoeg rampspoed over, draaglijk en on draaglijk, en Anna vertelt maar en vertelt maar. Tot in het diepst van het diepe, tot waar een ander zou breken en tot waar ook Anna het geloof in haar God en in haar do minee moet opgeven. Ze vertelt en vertelt, en toch wordt het nooit een monoloog. Want hij, haar gro te liefde, is er altijd bij. En hij ver telt méé. Anna is niet alleen in dat sobere decor, een kruidenierskast vóór die spiegelwand. Hij is er ook. In de persoon van een muzikant, een gitarist. Hij begeleidt haar poëti sche liefdesverhaal (waarvan ook het Zeeuwse land zijn deel krijgt) met gracieus getokkel. Haar sombe re momenten met een zwaarder en dieper ritme. Haar wanhoop met jammerende snaren. En zijn eigen verdriet uit hij met heftige uithalen, met onvervalste blues akkoorden en soms met een rauw rockend, woordloos lied. Zijn mu ziek en zijn lichaamstaal spreken even duidelijk van wervelende lief- llse Uitterlinden en Wiek Hijmans in Mooie Anna, dat gisteravond in Goes in première ging. foto Lex de Meester de en van verlammende tegenslag als al haar woorden. Hij spreekt het verhaal méé. Maar hij spreekt ook zijn eigen verhaal. In duet. In muziek. Van het verhaal van Anna bestaan duizenden varianten. Ze zouden al lemaal een plek op het podium verdienen. Of geen van alle? Eén ervan, als 'standbeeld' voor alle. Dat zeker. Het zijn in 'Mooie An na' tenslotte niet de woorden die beklijven, maar wel de vorm. De li chaamstaal, van Ilse Uitterlinden maar vooral die van Wiek Hij mans. De visuele effecten (er zijn er vele, werkzame en minder werk zame). En dan vooral de muziek. Goede keuze, sterk effect. Een standbeeld. 'Mooie Anna' van Theaterproductiehuis Zeelandia is t/m 14 december nog op tal van plaatsen in Zeeland en elders te zien: vr 5/11 Wissenkerke (Onder de Toren), di 9/11 Brussel (Bozar), za 20/11 Krabbendijke (De Meiboom), di 23/11 Vlissingen (Arsenaaltheater), wo 24/11 Terneuzen (Scheldetheater), vr 26/11 Oud-Vossemeer (De Vossen- kuil), za 27/11 Domburg (Schutters hof), wo 1/12 Oostburg (Ledeltheater), vr 3/12 Heinkenszand (De Stenge), za 4/12 Amsterdam (M-Lab), do 9/12 Mid delburg (Stadsschouwburg), vr 10/12 Hoogerheide (Podium Kloosterhof), di 14/12 Den Haag (Theater aan het Spui). Q www.theaterzeelandia.nl Meer agendanieuws is te vinden op de website van deze krant. OP PAD 's-Heer Abtskerke Vertoning film Chocolat Kerk, 20.00 uur. Sluiskil Tentoonstelling Sluiskilse Vogelvrienden 't Meulengat, 20.00-22.00 uur. Zonnemaire Opening cultureel weekend rondom dankdienst voor gewas en arbeid. Hervormde Kerk, 19.25 uur. PODIUM Goes Jongerenkoor Nova Melodica presenteert samen met combo gospelprogramma. Theater de Mythe, 20.00 uur. VLISSINGEN In het kader van de Dag van de Kunstuitleen kunnen belangstellen den morgenmiddag in kunstcen trum deWillem3 in Vlissingen, tus sen 12.00 en 17.00 uur, gratis een ta toeage laten zetten. Het gaat om de bekende tekst van Lucebert: Alles van waarde is weerloos. Het is be doeld als blijvend signaal tegen de dreigende kaalslag in de cultuursec tor. Voor wie de voorkeur geeft aan een minder drastisch protest zijn er plaktattoos beschikbaar. Heinkenszand Cabaretier Javier Guzman De Stenge, 20.00 uur. Middelburg Zuidelijk Toneel: Shakespeare's strandfeest. Stadsschouwburg 20.00 uur. *Zeeland Hardcore show Bar American, 21.00 uur. *Optreden De Kift.De Spot, 21.30 uur. Oostburg Optreden Guido Belcanto Ledeltheater, 20.15 uur. Tholen Cabaretier Vincent Bijlo Meulvliet, 20.15 uur. Vlissingen Zeeuwse Komedie: Nooit meer dansen. Theater Vestzak99, 20.15 uur. *The Wild Romance speelt nummers van Herman Brood. De Piek, 22.00 uur. Wissenkerke Voorstelling Mooie Anna. Onder de toren, 20.00 uur ELLEWOUTSDIJK G. Klaarenbeek-van der Linde, voor zitter van de Culturele Raad Borse- le, opent morgen om 14.30 uur de fototentoonstelling Sprookjes van Grim in 't Kerkje van Ellesdiek. De expositie laat werk zien van ama teur-fotograaf Piet Grim uit 's-Hee- renhoek. Hij fotografeert bij voor keur natuur en landschap in en om huis. De tentoonstelling biedt een doorsnee van zijn werk. Blazers- kwartet Cheap Harmony speelt tij dens de opening. Aanbiedingsprijs is inclusief €100 winterzon korting. Ga naar uw Globe Reisburo of kijk op www.globereisburo.nl/winterzon voor meer kortingen op diverse winterzonbestemmingen. Aruba Oranjestad Hotel Renaissance Aruba Resort Ca sfno**** 9 dagen o.b.v. logies. Vertrek in november, al vanaf p p- 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13