Rentmeester verrast Hoekman sport 129 effeweg.nl Nieuwe wielerprofkoers door Zeeland is er niet voor 2012 NK dammen voor vrouwen van start supervoordelige busreizen Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 8 dagen ZOUTELANDE - Met de zet 33-29 opende Kees Bierens gisteren het NK dammen voor vrouwen. De voorzitter van de ondernemersvereniging van Zoutelande heeft niets met dammen, vertelde hij, maar toch becommen tarieerde hij als een echte topper zijn keuze: „Van het middjgn naar rechts. Dat spreekt me wel aan." Het is voor de vijfde keer dat de stichting damevene- menten Zeeland het NK voor vrouwen in het Beach Ho tel van Zoutelande houdt en het is zeker niet de laatste keer. De contracten voor de edities van 2011 en 2012 zijn ook al getekend. Bierens deed de openingszet bij de partij tussen vice-wereldkampioene Nina Hoekman (links) uit Zutphen en Rianka Rentmeester uit Nieuw- dorp. Hoekman is de grote favoriete van het toernooi, waaraan tien vrouwen meedoen. Het NK duurt tot dins dag. foto Ruben Oreel door Daaf Kasse ZOUTELANDE - Rianka Rentmees ter heeft in de eerste ronde van het Nederlands damkampioen schap voor vrouwen voor een enorme stunt gezorgd. In een prachtige partij won de speelster uit Nieuwdorp van Nina Hoek man. De titelhoudster uit Zutphen zette de partij met een ver opgedrongen randschijf ambitieus op, maar de verdediging van Rentmeester klop te als een bus. Met een offer ver schafte ze zich wat lucht waarna in het middenspel de stellingen weer in evenwicht waren. Een ge lijkspel hing in de lucht, totdat Hoekman ineens zwaar in de fout ging. De vice-wereldkampioene moest noodgedwongen een schijf offeren en kwam er daarna niet meer aan te pas. Een enorme op steker voor de speelster van PWG 's-Gravenpolder, die nu zeker in staat moet worden geacht hoger te eindigen dan haar vijfde plaats van vorig jaar. De tweede Zeeuwse deelneemster, Leonie de Graag, verging het op de openingsdag minder goed. Zij had geen verweer tegen het sterke half-open klassieke spel van Chris- tien Schneider en werd in het mid denspel het slachtoffer van een winnende doorbraak naar dam. De nederlaag van Nina Hoekman was niet de enige verrassing. Vita- lia Doumesh kwam tegen de jonge debutante Ester van Muijen niet verder dan een gelijkspel. Karlijn Overes was de derde speelster die gisteren haar partij won. Vandaag spelen de deelneemsters twee partijen, om 9.30 uur en 15.00 uur. Uitslagen eerste ronde: Astrid van der Steit-Laura Timmerman 1-1, Nina Hoek- man-Rianka Rentmeester 0-2, Christien Schneider-Leonie de Graag 2-0, Ester van Muijen-Vitalia Doumesh 1-1, Kar lijn Overes-Marielle Meijer-Kromhout 2-0. door Koen de Vries MIDDELBURG - Als er een nieuwe wielerkoers voor profs over Zeeuw se bodem komt, dan wordt die niet voor 20t2 gehouden. Vorige week werd bekend dat er plannen zijn voor een profkoers van Rotter dam via Zeeland naar Antwerpen, maar die bevinden zich nog in een pril stadium. „We zijn nog bezig met een onderzoek naar de moge lijkheden en de onmogelijkhe den", zegt Rotterdammer Peter Schuiten, één van de initiatiefne mers. Schuiten, eigenaar van een bureau voor communicatie- en marketing advies, was namens de gemeente Rotterdam nauw betrokken bij de lobby om het Grand Départ van de Tour de France naar Rotterdam te halen. Toen dat na zeven jaar hard werken lukte, werd Schuiten verantwoordelijk voor de commu nicatie rond het evenement. Hij was deze zomer zo onder de in druk van de ambiance bij de etap pe door Zeeland, dat hij bedacht dat er een prachtige klassieker ver reden zou kunnen worden. „Het was een fantastisch spektakel. Het plan is om de klassieker over een groot deel van het parkoers van de Touretappe te laten verrijden en hem in Antwerpen te laten fi nishen. We werken samen met de gemeente Rotterdam en bekijken nu onder meer of de doorkomst plaatsen willen meewerken, of het financieel rond kan komen en hoe we het precies gaan organiseren. Over een week of drie hebben we meer duidelijkheid." De Touretappe ging deze zomer op 4 juli in Rotterdam van start, kwam bij Scharendijke Zeeland binnen en ging via de Stormvloed kering, Noord- en Zuid-Beveland de provincie weer uit. Eén van de organisaties die bij het evenement worden betrokken, is die van de Delta Tour Zeeland. Rond de jaar wisseling hoopt het bestuur van de Delta Tour daar meer duidelijk heid over te kunnen geven. Schui ten hoopt de plannen komende zo mer rond te hebben. „De kalender van 2011 van de internationale wie lerbond UCI is klaar. Het wordt dus 2012 voordat de klassieker voor het eerst verreden zou kun nen worden. We overwegen de ASO, de organisator van de Tour, bij ons evenement te betrekken. Daar hebben we sinds de Tours tart goede banden mee. Zo'n klas sieker wint natuurlijk enorm aan kracht als de ASO erachter staat." donderdag 4 november 2010 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- per boeking. AWR SCR PRAAG - NAJAARSAANBIEDING BEZOEK OOK DE KERSTMARKT IN PRA Ar.i Boek code: Vertrek op: 10 en 17 december intissm5 tuut}*'** Gegarandeerd vertrek vanaf Inclusief: inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt, 5x lunch, 6x diner, lx kerstdiner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. een Nederlands sprekende gids en vervoer i^per Comfort Class touringcar OF WAT DACHT U VAN: 5 dagen Oxford, Londen en Cambridgev.a. €179,- ^8 dagen Kerst Boedapestv.a. €429,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Inclusief: KERSÏREIS BARCELONA Bezoek de stad van Gaudi tijdens kerst! Maak een stadsrondrit en bekijk o.a. de beroemde werken van Gaudi en het stadion van FC Barcelona. Vanaf de Montjuïc berg kunt u genieten van het uitzicht over de stad. Ook een bezoek aan de winkelstraat Las Ramblas en de kerstmarkt Santa Llücia mag niet ontbreken. ue toerisnscne urexpieisters van zuio-Limourg: Bezoek Designer Outlet Roermond en ga op koopjesjacht. Geniet van het winterlandschap met schaatsbaan en reuzenrad op het Vrijthof in Maastricht. Ontdek de ondergrondse kerstmarkten in Valkenburg met de sfeervolle ambiance van 'A Christmas Carol'. \3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar^) Ontdek 'Gouden Stad' Praag! Praag staat bekend als één van de mooiste steden van Europa. De stad is één groot openluchtmuseum met paleizen, kloosters en monumenten. Bekijk de wisseling van de wacht, loop over de beroemde Karelsbrug en bezoek de prachtige St. Vituskathedraal. \3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcarJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79