ïankink is toe aan rust en regelmaat sporl 27 WIELRENNEN Rabo-renner had beter niet naar de Tour kunnen gaan Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog 19,95 i5ÖRLd^~W7 r- donderdag 4 november 2010 W door René Banierink REKEM - Het seizoen van Bram Tankink stond in het teken van een rentree in de Tour de France. Dat moest en zou gebeuren en dat lukte. Maar het ging wel ten koste van zijn gezondheid, samen met de stress over de verbouwing en de komst van het tweede kind. „Achterafhad ik beter niet naar de Tour kunnen gaan." Bram Tankink zei onlangs over de verbouwing van zijn nieuwe huis in Rekem dat 'de finale is begon nen'. Mooie wieleruitdrukking: de finale is begonnen. Betekent zoiets als de slotkilometers van de koers. Dat is een rekkelijk begrip, blijkt deze woensdagmiddag in de Bel gische woonplaats van de man uit Haaksbergen. Het huis ziet er van af de straatkant nog redelijk uit. Maar aan de achterzijde lijkt het wel alsof de sloper net weg is en de aannemer nog moet beginnen. De hele achterpui is letterlijk weg geslagen en de bovenverdieping rust op talloze stutten. De woonka mer is leeg en kaal, op een oud, smoezelig keukenblokje van de vo rige eigenaar na. Dat hangt, uit zijn verband gerukt, eenzaam in een hoek te wachten op de genade klap van de slopershamer. Hoezo de finale van de verbouwing is be gonnen? Dat is er dan wel eentje van 200 kilometer in plaats van 20 kilometer. Bram Tankink kan wel lachen om die vergelijking. „Nou ja, het is nog wel een eindje koer sen", zegt de Rabobankrenner. De koers en de fiets zijn even ver weg en dat is helemaal niet erg met de kille regen die gestaag naar beneden komt. Eerder die middag, in de warme keuken van zijn tijde lijke huis in het historische en reeds gerenoveerde centrum van Rekem heeft de renner onder het smeren van een paar boterham men teruggekeken op het wieier- seizoen 2010. Een jaar dat fantastisch begon. „Met mijn beste voorjaar ooit", zegt Tankink. Zo was hij in een kopgroep te vinden van de Waalse Pijl, die pas een paar kilometer voor de streep werd ingerekend. Een paar dagen later reed hij zelfs in volle finale alleen vooruit tij dens Luik-Bastenaken-Luik. „Op de laatste klim zijn alleen Conta- UITSLACEN BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. Robin Claerhoudt - Toon Nouws 21-30, 75; Jan de Rechter - Toon van Bedaf 25-14, 70; Florent Rombaut - II- han Tufekci 22-25, 64; Walter Mortier - Henk Leijten 19-20, 41. Driebanden. Vierde divisie. Wellse Vaert - 's Lands Welvaren 2 2-6: Jan Versprille - Ni co Peeters 30-19, 56; Kees Westgeest - Piet van Essen 23-25, 45; Ryan de Heer - Kees Verbeek 24-25, Ruud Koolhoven - Peter Raas 16-20, 74. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Rhythm - The Goons 2-4: straight. Dennis Dierickx - Martijn de Wolf 40-2. 9-ball. Sean Eerenbeemt - Alan Terng 2-6; Stefan van Rossum - Kevin Beun 4-6; Sean Eeren beemt - Kevin Beun 3-6. 8-ball. Craig Yea- man - Martijn Wolf 3*5; Jasper Vantricht - Alan Terng 5-2. Regionale derde klasse. In Progress - Road house Six 4-2: 9-ball. Melany Bootgezel - In- dra Warman 4-5; Patrick Gilde - Miranda Minderhout 5-0; Melany Boorgezel - Miran da Minderhout 5-2. 8-ball. Dennis Huiser - Ricardo Meerman 3-4; Dennis Huiser - Die- neke van Belzen 4-2; Patrick Gilde - Ricardo Meerman 4-0. dor en Schleck me voorbijgereden. Dat zijn niet toch niet de min sten." Natuurlijk, hij was niet de aangewezen kopman en hij kent zijn beperkingen. Maar hij voldeed wel aan de doelen die hij en de ploeg hadden gesteld: aanvallend rijden, de koers maken en de kop mannen zo uit de wind houden dan wel terzijde te staan. Het afgesproken doel voor dit jaar, de Tour de France weer rijden, dat was wel binnen. Meende Tankink. Zeker toen hij in de Ronde van België bijna de eindzege greep. „Ik werd derde, terwijl ik nog in op bouw was na een rustperiode na de klassiekers." Maar zo simpel lag het allemaal niet. Het werd hem al SCHIETINGEN Oudelande. Mosseischieting. Wip 1: 1e hoofdvogel L. de Hond (Soranus II), 1e zijvo gel R. Klippel (Doel naar Hoger), 2e zijvogel P. Proost (Doel naar Hoger), 3e zijvogel L. van Dijke (A.D.L.M.), 1e kal L. de Hond (So ranus II), 2e kal P. Oosthoek (Vrije Schut ters), 3e kal D. Boonman (Willem Teil), 4e kal L. Rentmeester (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel H. Franse (Willem Teil), 2e hoofdvogel J. Vermeule (Willem Teil), 1e zijvogel E. Geelhoed (Willem Teil), 2e zijvogel C. Riemens (Victoria), 3e zijvogel M. Joosse (Edele Handboog), 4e zijvogel Sj. Raas (Victoria), 1e kal J. Repkes (Victoria), 2e kal P. Oosthoek (Vrije Schutters), 3e kal L. de Hond (Soranus II). VOLLEYBAL Japan. WK, vrouwen. Hamamatsu, groep B: Nederland - Puerto Rico 3-0 (25-12 25-13 25-16), Tsjechië - Kenia 3-0 (25-20 25-15 25-10), Brazilië - Italië 3-0 (25-16 25-19 25-7). Eindstand: 1. Brazilië 5-10 (15-2), 2. Neder land 5-8 (11-6), 3. Italië 5-8 (11-8), 4. Tsje chië 5-8 (11-8), 5. Puerto Rico 5-6 (3-12), 6. Kenia 5-5 (0-15). Nederland door naar tweede ronde. snel duidelijk dat hij, ondanks zijn goede prestaties, weieens gepas seerd kon worden voor de Tour. Hoe? „Nou, dat merk je. Je vangt dingen op. Ze gaven de voorkeur aan Tjallingii. Waarom? Omdat hij tien kilometer op het vlakke vol in de wind Gesink langs het peloton naar voren kan rijden, bijvoor beeld. Maar ik ben weer beter in andere dingen, als het wat meer op en neer gaat, bijvoorbeeld." Toen Tankink te horen kreeg van ploegleider Adri van Houwelingen dat zijn bange vermoedens klop ten, had hij het even gehad. „Ik was 'pissed', dacht van: flikker maar lekker op." Hij zette het des ondanks om in motivatie. „In de mmmmmmmjmssmmmmmmmm&sm Dauphiné Libéré wou ik toch la ten zien dat ze een fout gemaakt hadden. Al was het maar voor me zelf." En hij liet het zien. Reed zelfs een paar dagen in de bergtrui. „Terwijl ik eigenlijk al na een dag thuis had moeten zitten omdat ik ziek was geworden. Maar ik wilde zo graag." Op de slotdag hoorde hij dat Laurens ten Dam, al zeker van Tourselectie, zwaar ten val was ge komen. Tankink: „Ik ging er van uit dat ze nu voor Pieter Weening zouden kiezen omdat hij in princi pe een betere klimmer is." Maar het werd Tankink, tot woede van Weening. Tankink snapte het, maar zat er niet mee. Niettemin had het aanvankelijk passeren voor de Tour hem aan het denken gezet. „Ik had zelfs voor het eerst een manager in de arm genomen om eens te kijken wat er voor mij in het vat zat." Het eerste gesprek werd gevoerd met Rabobank en Tankink wist ge lijk dat hij het liefst wilde blijven. „Ik voel me er prima thuis, met het personeel en renners klikt het goed. Ik wist alleen niet of zij me nog konden bieden wat ik wilde. Maar het bleek dat ze me ontzet tend graag wilden houden. Ze kwamen met een fantastische aan bieding. Vooral ook financieel, ja. Dat is wel belangrijk. Ik ben straks ook al 32 jaar." Het verbaasde hem niet. „Ze weten wat ze aan mij heb ben. Ik heb nooit veel gewonnen en zal nu ook niet opeens grote klassiekers gaan winnen. Maar ik ben wel het hele jaar op alle fron- f ten inzetbaar op een hoog niveau. Dat is ook een prettige weten schap voor een ploeg." Het laatste half jaar was echter moeizaam. Achteraf weet hij wel hoe het kwam. „Het is begonnen in de Dauphiné. Daar ben ik te diep in de reserves gegaan door niet af te stappen ter wijl ik ziek was." In de Tour kwam de rekening na twee weken. De weerstand was op, ook emotioneel met het voor uitzicht van de geboorte van het tweede kind van hem en zijn vrouw Vera, dat inderdaad een week later kwam. „Daarna moest ik te snel weer beginnen en vanaf dat moment was het op en af met de gezondheid, vooral maagklach ten. De ene dag vloog ik, de ande re werd ik uit het peloton gelost." De laatste analyse wees zelfs op een (beginnende) maagzweer. „Ik heb nooit kunnen uitzieken en had teveel aan mijn hoofd. De ver bouwing, de baby die kwam, de ge dachte dat die zou kunnen komen terwijl we midden in de troep za- ten. Het klinkt misschien gek maar achteraf had ik misschien niet eens moeten starten in de Tour. Het is maar weer eens bewe zen: als wielrenner moet je rust hebben, ook privé." Misschien, mij mert hij, misschien moet hij zich voor komend seizoen ook maar niet meer te veel op de Tour rich ten. „Maar dat ligt ook aan wat de ploeg van me wil." 3 dvd-box Bekijk dit buitengewoon unieke beeldverslag van Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Beelden van de mobilisatie en de gevolgen van de eerste gevechten met de Duitse vijand, Dolle Dinsdag, Operatie Market Garden, de bevrijding en nog veel meer. Dit zeer bijzondere beelddocument met veelal nooit eerder vertoond materiaal biedt u een indringend en aangrijpend portret van ons land in oorlogstijd! Speelduur ruim 5 uur, Nederlands gesproken. Adviesprijs €44,95 exclusief 4,95 verzendkosten categorie dvd's en games Bram Tankink is bezig met de verbouwing van zijn huis in het Belgische Rekem. WEBWINKEL rilPP\N iir 44,95 Tiv-HmvTRun,^ I^H^WlNNEDEffiNb) v S jé V I GARDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77