261 sport Gezellig weg in december? PZC Dwight Baltus naar PSV moet geduld aan WK Trampoline snelheid koppelen conne» ion conne» ion Titelverdedigster Vos niet op EK veldrijden Seizoen voorbij voor Mulenga Schreuder opnieuw beste op 100 wissel Feyenoord hoopt op rentree Ron Vlaar Jo-Annes de Bat fluit PSV A1-Ajax A1 Kerstdagtochten www.pzc.nl/webwinkel Kerstshoppen Londen 2 dagen donderdag 4 november 2010 KUSTMARATHONBOEK Zaterdag ligt 'Blie da'k er bin' in de boekhandel. Kijk voor verkooppun ten op pzc.nl/weblogkustmarathon EN VERDER Bekijk het laatste nieuws over het Zeeuwse amateurvoetbal op www.pzc.nl/amateurvoetbai STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VUSSINGEN - De Vlissingse trampo- linespringer Dwight Baltus doet vanaf 11 november mee aan het wereldkampioenschap Trampoli nespringen in zijn leeftijdsklasse tot en met achttien jaar. Baltus springt sinds 2002 trampoli ne bij gymnastiekvereniging Forza Gymnastica uit Goes. In die acht jaar is de jonge sprin ger uitgegroeid tot een nationale topper. De combinatie van talent en hard trainen (Baltus traint zes keer per week) heeft uiteindelijk geresul teerd in een Nederlandse titel bij de junioren in 2009 en een tweede plaats in 2010. Sinds 2008 is hij door de Koninklij ke Nederlandse Gymnastiek Unie opgenomen in Jong Oranje. Door zijn goede resultaten heeft Baltus zich weten te plaatsen voor het WK voor junioren dat dit jaar in Metz in Frankrijk gehouden wordt. Op het wereldkampioenschap springt hij niet alleen de individue le wedstrijd, maar zal hij samen met z'n maatje Rutger de Groot uit Apeldoorn ook deelnemen aan het onderdeel synchroonspringen op de trampoline. Het doel van Dwight Baltus is thuiskomen met een gouden me daille. EINDHOVEN - Het kleine en ultrade- fensieve Debreceni VSC vereist vanavond van PSV een strijdwijze, waarin geduld en een hoge balsnel heid aan elkaar gekoppeld zijn. Vol gens trainer Fred Rutten is dat best lastig, omdat de ambiance en de faam van de tegenstander niet direct tot een topwedstrijd uitlok ken. Het Philips Stadion is met 15.000 toeschouwers amper voor de helft bezet en Debrecen is hal verwege de groepsfase al een nage noeg kansloze deelnemer aan de Europa League. Toch wordt het geen avond van 'even snel de drie punten pakken', veronderstelt Rutten. „We hebben het in Hongarije lastig gehad, om dat we het op zestig procent dach ten te kunnen doen. Debrecen heeft de neiging om massaal voor het strafschopgebied te gaan lig gen en van daaruit snel te counte ren. Dat is ze in de uitwedstrijd te gen Sampdoria (1-0) ook goed ge lukt. Daar kregen ze goede kansen, die zomaar het wedstrijdbeeld had den kunnen veranderen." Rutten sluit niet uit dat hij na acht opeenvolgende duels in nagenoeg dezelfde opstelling (alleen in de spits wisselde hij) een wijziging aanbrengt. Op het middenveld kan Otman Bakkal de plaats van Ola Toivonen overnemen. NIEUWEGEIN Marianne Vos behoort niet tot de selectie voor de Europese kam pioenschappen veldrijden die op 7 november in Frankfurt worden ver reden. De regerend Europees en wereldkampioene is pas net in trai ning en maakt half december haar rentree. Bondscoach Lammerts selecteerde de volgende zeven vrouwen: Daph- ny van den Brand, Sophie de Boer, Arenda Grimberg, Reza Hormes, Sanne van Paassen, Linda van Rijen en Sabrina Stultiens. UTRECHT FC Utrecht-aanvaller Jacob Mulen ga heeft, zoals zijn club al vreesde, de voorste kruisband van zijn rech terknie afgescheurd. Dat bleek bij een operatie aan zijn knie. Mulen ga is door de blessure minstens een half jaar uitgeschakeld. Eerder was al duidelijk dat de Zambiaan een scheur in de buitenmeniscus van zijn rechterknie had opgelo pen. De 26-jarige aanvaller kwam zondag in het duel met ADO Den Haag ongelukkig neer, toen hij een hoge bal wilde controleren. MOSKOU Hinkelien Schreuder heeft op de slotdag van de wereldbekerwed strijden in Moskou (25 meterbad) de 100 meter wisselslag gewonnen. Dat werd ook verwacht van de in Eindhoven trainende zwemster, die met 57,74 de wereldrecordhoud ster is op dit kortebaannummer. Haar eindtijd sprak niet tot de ver beelding: 1.00,17. Daarmee bleef ze de Amerikaanse Julia Smit maar net voor. In de finale van de 50 vlinder werd ze vijfde in 26,76. ROTTERDAM Verdediger Ron Vlaar maakt moge lijk zondag in de thuiswedstrijd te gen Roda JC zijn rentree bij Feye noord. De 25-jarige aanvoerder is vrijwel volledig hersteld van een hamstringblessure, die hem sinds half september aan de kant hield. Hij trainde gisteren voor de eerste keer weer mee met de groep. Vlaar: „Het ging prima. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik er zondag tegen Roda JC weer bij ben, maar daar hoop ik natuurlijk wel op." GOES Jo-Annes de Bat uit Goes is aange wezen als scheidsrechter bij het duel tussen PSV Ai en Ajax Ai. Het duel wordt op 13 november in Eind hoven gespeeld. De Bat is bekend als wethouder van de gemeente Goes, maar fluit ook al jarenlang wedstrijden in het amateurvoetbal. Het duel in de lan delijke eredivisie voor A-junioren is alleen op papier een topper. Ajax Ai, met de Terneuzense spits Tom Boere in de gelederen, staat derde. PSV Ai bezet de twaalfde plaats. f WEBWINKEL Wanneer winterse sneeuwvlokken de wereld wit kleuren, worden steden en dorpen in een sfeervol jasje gestoken. Verlichte kerst kraampjes sieren de straten en verspreiden geuren van plaatselijke lekkernijen. Ga met korting mee op een van onze kerstdagtochten en beleef een onvergetelijke dag! U kunt opstappen in het hele land. Afhankelijk van de bestemming komt u tussen ongeveer 10.30 en 11.30 uur aan. Rond 18.00 uur ver trekt de touringcar weer richting uw opstap plaats. categorie reizen rondreizen Bestemmingen Antwerpen 116 en 18 december Brussel 111 en 18 december Oüsseldorf 110,18 en 21 december Essen j 10 en 18 december Keulen 111,18 en 21 december Münster 118 december Oberhausen 111,14,18 en 21 december Valkenburg 111,17 en 21 december Adviesprijs* 19,50 Lezersprijs* 17,50 prijs per persoon, exclusief 3,- per boeking. Vertrek: 11 en 18 december 2010 Londen is shoppen, stappen, cultuur, theater en nog veel meer. Elk bezoek aan Londen, de bruisende metropool aan de rivier de Thames, blijft een fantastische ontdekkingstocht. Tijdens de stadstour langs beroemde beziens waardigheden als de Big Ben, London Eye en de Tower Bridge krijgt u een eerste indruk van deze imposante stad. Londen op eigen houtje ontdekken is geen probleem, want met de beroemde London Underground, de typisch Overige voorwaarden en toeslagen, zie webwinkel - categorie reizen rondreizen. Of bel Connexxion Travel via 0900 4008400 (lokaal tarief) o.v.v. Lezersactie Dagbladen Kerstarrangementen. Engelse rode dubbeldekkers of de zwarte taxi's verplaatst u zich gemakkelijk door de stad. Voor deze reis zijn diverse hotels gecontracteerd. Alle hotels zijn gelegen in de buurt van een metrostation en voorzien van kamers met bad/douche en toilet. Adviesprijs* 99,- Lezersprijs* 92,50 prijs per persoon, exclusief 3,- per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76