Teleurstellend Ajax slikt dure Topklassering nog 24 De Jong in februari weer terug bij Oranje Van Nistelrooij loopt spierscheuring op Domenech wil miljoenen van bond Oud-PSV'er Kezman vertrekt bij PSG Ghanese voetballers wachten op premies Real-speler De la Red stopt met profvoetbal Ajax stelt teleur in en tegen Auxerre. De Amsterdam mers verliezen met 2-1 en laten daarmee de kans lig gen om de tweede plek in de poule over te nemen. donderdag 4 november 2010 HAMBURG Ruud van Nistelrooij heeft een spierscheuring in zijn bovenbeen opgelopen. Dat blijkt uit een MRI-scan die gisteren is gemaakt. Hoe lang de aanvaller niet in actie kan komen, is nog niet bekend. Het is daarom maar de vraag of Van Nistelrooij op 17 november in actie kan komen in de oefeninter land van Nederland tegen Turkije. De spits van Hamburger SV was op de weg terug na een knieblessure en was weer met trainen begon nen, maar dat moest hij dinsdag vroegtijdig beëindigen. PARIJS Voormalig bondscoach van Frank rijk Raymond Domenech eist 2,9 miljoen euro schadevergoeding van de Franse voetbalbond. Dat heeft zijn advocaat Jean-Yves Con- nesson bevestigd. Domenech werd na het WK in Zuid-Afrika ontsla gen vanwege zwaar wangedrag. Volgens Connesson heeft zijn cliënt professionele en morele scha de opgelopen. „De beslissing was een politieke, niet een juridische", vindt Connesson. „Je doorbreekt een crisis niet door één man te ont slaan." PARIJS Mate ja Kezman is weg bij Paris Saint-Germain. De Servische spits en de Franse club hebben gisteren overeenstemming bereikt om het contract van de aanvaller te ontbin den. Kezman kwam in 2008 over van Fenerbahce, maar was nooit een vaste waarde bij de Fransen. De Serviër heeft zich na zijn ver trek bij PSV nooit meer kunnen be wijzen als de doelpuntenmachine die hij in Eindhoven was. Alleen bij Fenerbahce was Kezman nog wel eens trefzeker. ACCRA Enkele internationals van Ghana wachten vier maanden na afloop van het WK voetbal nog steeds op hun premies. Zij beschuldigen de Bank of Ghana ervan het uitbeta len van de premies van 50.000 dol lar, ruim 35.000 euro, te hebben vertraagd. Volgens de bank kan het dergelijk hoge bedragen echter niet contant uitbetalen, omdat dat te gen de eigen richtlijnen is. De bank heeft de spelers nu aangebo den om het geld per cheque of overschrijving uit te betalen. MADRID De Spaanse voetballer Ruben de la Red heeft per direct een punt ach ter zijn profloopbaan gezet. Hij gaat bij zijn huidige club Real Ma drid verder als jeugdtrainer. De 25-jarige middenvelder stortte tij dens de bekerwedstrijd tegen Real Union in 2008 in en speelde daar na geen minuut meer voor zijn club. Vermoed werd dat het om hartfalen ging, maar de oorzaak is ondanks talloze onderzoeken nooit gevonden. De la Red speelde drie interlands voor Spanje. CHAMPIONS LEAGUE De 1-1 van Toby Alderweireld tegen Auxer re v/as de honderdste treffer van Ajax in de Champions League. m A -- - -■ J Dariusz Dudka (links) van Auxerre zit Ajax-aanvoerder Luis Suarez kort op de huid. foto's Christophe Karaba door René Banierink ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk heeft: Robin van Persie opge nomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, dat op 17 november in de Amsterdam Are na een oefeninterland tegen Tur kije van bondscoach Guus Hid- dink speelt. Nigel de Jong behoort niet tot de 24-koppige selectie. Van Persie kwam voor het laatst in actie voor Oranje tijdens de finale van het WK in Zuid-Afrika. Sinds dien kampte de aanvaller van Ar senal met verschillende blessures. Van Marwijk maakt morgen zijn definitieve selectie bekend. Nigel de Jong keert in februari te rug bij Oranje. Dat liet Van Mar wijk gisteravond weten op de web site van Voetbal International. De keuzeheer van Oranje gaf daarbij aan dat hij een goed gesprek heeft gevoerd met de middenvelder van Manchester City, die na een zware overtreding op Hatem Ben Arfa (Newcastle) begin oktober uit de selectie van Oranje werd gezet. Het Nederlands elftal speelt op 9 februari een oefeninterland tegen Oostenrijk. Voorlopige selectie: Ibrahim Afellay (PSV), Mark van Bommel (Bayern Mün- chen), Khalid Boulahrouz (VfB Stutt gart), Wilfred Bouma (PSV), Wout Bra- ma (FC Twente), Eljero Elia (HSV), John Heitinga (Everton), Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04), Theo Janssen (FC Twen te), Dirk Kuijt (Liverpool), Jeremain Lens (PSV), Hedwiges Maduro (Valen cia), Joris Mathijsen (HSV), Ruud van Nistelrooij (HSV), Robin van Persie (Ar senal), Erik Pieters (PSV), Stijn Schaars (AZ), Wesley Sneijder (Inter), Maarten Stekelenburg (Ajax), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur), Michel Vorm (FC Utrecht), Gregory van der Wiel (Ajax), Peter Wisgerhof (FC Twen te) en Demy de Zeeuw (Ajax). DEN HAAG/HAMAMATSU - De Ne derlandse volleybalsters houden uitzicht op een goede eindklasse ring op het WK. De ploeg van bondscoach Avital Selinger maak te gisteren in het laatste groeps- duel gehakt van Puerto Rico en gaat als tweede uit de poule door naar de volgende ronde. Nederland had, na twee poulene derlagen tegen Italië en Brazilië, een zege nodig tegen Puerto Rico om definitief bij de vier teams te horen die doorgaan naar de vol gende ronde. Maar het was zeker zo belangrijk om zo ruim mogelijk te winnen. Op het WK telt bij het gelijk eindigen van teams namelijk niet het setsaldo maar de punten- ratio. Met andere woorden: hoe ruimer een set wordt gewonnen, des te beter het is. Volgens bondscoach Avital Selin ger was zijn team daar echter niet mee bezig geweest. „Nee, we hiel den ons niet te veel met de score bezig. Als je mijn team gaat laten rekenen ben je met het vertrou wen aan het rommelen en dat moet juist niet gebeuren." Met of zonder rekenen: Oranje was uitstekend op dreef en had de tegenstander vanaf de eerste bal in een houdgreep en liet niet meer los. Met een uitstekend serverende Maret Grothues en de van een buikspierblessure herstelde Caroli ne Wensink terug in de basis werd Puerto Rico met 3-0 opgerold: 25-12 25-13 25-16. Daar konden ook de reserves nog aan bijdragen. Bondscoach Selin ger was na afloop dan ook erg te vreden. „We maken in drie sets maar vijf onnodige fouten en dat is heel positief." Toen later op de dag het nog ongeslagen Brazilië ook Italië inblikte, eindigden drie teams (Nederland, Italië en Tsje chië) met twee nederlagen en drie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74