zeeland 119 vertrekt na dertig jaar Het is weer bijna planttijd! Club Devo populairste discotheek in Zeeland 'Geen verdere actie hepatitis A nodig' Plan verdubbeling van Sloeweg ter inzage onlinehovenier.nl Wachtlijst voor bedrijventerrein Beautymorgen voor jonge Goese moeders Tijdelijke omleiding Krabbekreekweg Het Leespunt nu ook officieel open GroenLinks Goes ziet liever goed beleid dan 'prijzendreus' 'Maatregelen Rilland lijken effect te hebben' donderdag 4 november 2010 GOES Club Devo in Goes is de populair ste discotheek van Zeeland. De club eindigde als vierde bij de uit reiking van de Nightlife Awards, dinsdagnacht in Nijmegen. De Hooizolder in Westkapelle werd ze vende. Winnaar van zuid-Neder land in de categorie clubs voor'500 tot 1500 personen werd El Sombre ro in het Brabantse Reusel. Win naar in de categorie danscafés werd het Eindhovense café Tho mas. Zo'n 45.000 mensen stemden via internet op hun favoriete club. KRABBENDIJKE De GGD Zeeland neemt op dit mo ment geen verdere maatregelen naar aanleiding van twee besmet tingen met hepatitis A. In de afgelo pen weken heeft de GGD twee mel dingen ontvangen van hepatitis A, ook wel besmettelijke geelzucht ge noemd. Beide ziektegevallen zijn gerelateerd aan een besmetting in groep 3 van basisschool De Ze vensprong in Krabbendijke. De kin deren in deze groep, leerkrachten en huisgenoten zijn inmiddels ge vaccineerd. HEINKENSZAND Het ontwerp-bestemmingsplan voor de verdubbeling van de Sloe weg (N62) ligt vanaf vandaag tot 15 december ter inzage in het gemeen tehuis in Heinkenszand. Het gaat om het gedeelte dat door de ge meente Borsele gaat. Het plan maakt het mogelijk om de enkel- baans-autoweg te verdubbelen tus sen Westerscheldetunnelweg-Bern- hardweg West en de A58. Daar naast handelt het over een op- en afrit op de zuidbaan van de A58 ter hoogte van Heinkenszand. KRUIN1NGEN Voor bedrijventerrein Nishoek bij Kruiningen is veel belangstelling. De laatste weken is er een run op kavels, liet wethouder Jaap Sinke deze week weten tijdens de raads vergadering. „Bedrijven durven kennelijk weer te investeren." Mo menteel wordt ook gewerkt aan uitbreiding van andere bedrijven terreinen in de gemeente. GOES Jonge moeders (tot 23 jaar) kunnen zich zaterdag laten verwennen tij dens een beautymorgen in Jeugd centrum Goese Polder in Goes. De ontmoetingsochtend wordt gehou den door Stichting Maatschappe lijk Werk Sc Welzijn Oosterschelde. Er is informatie over gezichts- en handverzorging en make-up. De ochtend is van 11.00 tot 13.00 uur. SINT PHILIPSLAND De provincie laat morgen onder houd uitvoeren aan de Parallelweg N656 (Krabbekreekweg) tussen de Hollaereweg en Sint Philipsland. De asfaltbetonverharding wordt ge repareerd. Het verkeer wordt omge leid via de N656 (Krabbekreekweg) en N658 (Broekseweg). De omlei dingroutes worden met borden aangegeven. Afhankelijk van werk- of weersomstandigheden kan de datum nog veranderen. Uurwerkmakerij Albert de Goeij Nieuwstraat 15. Middelburg. Tel.: 0118-633425 Restauratie verkoop van antieke klokken. door Luc Oggel GOES - De Goese fractie van Groen Links hecht meer waarde aan een goed beleid dan aan een 'prijzen- circus'. Dat schrijft de partij in de algemene beschouwingen. GroenLinks constateert dat het col lege van burgemeester en - drie nieuwe - wethouders sinds zijn aantreden in maart nog niet veel beleidsvoorstellen heeft gedaan, maar wel veel moeite doet allerlei prijzen in de wacht te slepen. Goes probeert, na de uitverkiezing tot gemeente van het jaar, ook de beker voor Europese Jongeren- hoofdstad en Beste Binnenstad in de wacht wil slepen. GroenLinks heeft echter liever een goed beleid. 'Al enige keren heeft de agenda commissie zelfs besloten vergade ringen te laten vervallen wegens gebrek aan behandelpunten. Uw college loopt daarmee het risico van de raad los te zingen en dat kan uiteindelijk tot onaangename consequenties leiden', waarschuwt de partij. Ook D66 uit kritiek op het college en stelt dat in het (recente) verle den aangenomen beleidsnota's niet in beeld zijn in de begroting. Volgens D66 vormen die nota's het 'geweten' van het gemeentebe stuur en geven ze inzicht in keu zes uit het verleden, zodat die al dan niet kunnen worden bijge steld. Een voorbeeld is het Ge meentelijk Verkeers- en vervoers plan uit 2005, dat volgens D66 toe is aan herziening. RILLAND - Inspanningen om de ge spannen situatie in Rilland te con troleren lijken effect te hebben. De afgelopen twee weekeinden was het rustig. Dat zei burgemeester Jan Huisman tijdens de raadsverga dering. In Rilland is onrust ont staan na een reeks van incidenten in de afgelopen maand. Daarnaast zijn er in het weekeinde al langer vechtpartijen gaande waarbij Pool se seizoensarbeiders betrokken zijn. Verschillende fracties wilden van Huisman weten wat de ge meente denkt te gaan doen om de rust te herstellen. Volgens Huis man, die ter plekke is geweest, heb ben surveillances en gesprekken met betrokkenen effect. 'S-HEERENHOEK - Het Leespunt is al een tijdje in gebruik, maar gisteren werd de opening van de mini-bibliotheek in De Theresiahof in 's-Heeren- hoek door wethouder Connie Miermans van een officieel tintje voorzien. Het Leespunt is elke woensdag van 10.30 tot 12.30 uur open voor het le nen van boeken, tijdschriften en audiovisueel materiaal, foto Willem Mieras ganiseren, daar staat ze nog altijd achter. „Zo bereik je ook een niet-kerkelijke groep. Als een lied over eenzaamheid gaat, zul je mer ken dat de groep dat voelt en daar mee stralen ze ook steun uit naar het publiek. De leefregels uit de bij belboeken, die probeer ik wel te vertalen naar de poëzie. Ik breng het over op het koor, de groep brengt het over aan het publiek." Het afscheid zal haar aan het hart gaan, maar het moet. „Ik ben voor bij de vijftig, alles gaat een beetje langzamer en moeizamer, terwijl mijn baan meer van me vraagt dan vroeger. Naast Nova Melodica begeleid ik ook Nova Musica, voor de 40-plussers. Het is ook goed voor de groep dat er ander komt, voor de vernieuwing. Maar ik zal het missen, reken maar. Laatst zei een klein meisje nog: 'Kijk, papa, daar is de mama van het koor.' Jubileumconcert Nova Melodica, vrijdag 5 en zondag 6 november, 20.00 uur, theater De Mythe, Goes. Kaarten reserveren via www.theaterver- koopzeeland.ni of aan de zaal. ik was 23 jaar, net zo oud als de andere koorleden. Als koorlid kun je lopen geinen, als dirigent moet je juist de orde foto Willem Mieras uitwisseling aangegaan met Maag denburg, vlakbij Berlijn, waar we in gastgezinnen zijn onderge bracht. Dat was heel bijzonder. Wij waren als koor in Zeeland meestal wel de voorloper. Als eer ste kerkkoor gingen we naar het theater, we waren de eerste met speciale kleding, gingen werken met een choreograaf, namen een cassettebandje op. Wij volgen de gospelkoren uit andere landen, daar haalden we onze inspiratie vandaan." De keuze om ook concerten te or-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65