'Mama van het koor' i8l zeelt Ontwikkeling 'boom' is aanzet voor zonnebos Slagwerk staat centraal in dorpshuis Hansweert Onduidelijkheid over De Zaete Opgericht in 1970 overzicht, hebben geen Startende meestal ondernemers donderdag 4 november 2010 OKTOBER EN NOVEMBER WOONMAANDEN bij PAC Zonweringen Deze maand: Luxaflex raamdecoratie leder 3e product GRATIS voordeligste uitvoerjng) tegen inlevering van deze bon PAC Zonweringen PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 door Raymond de Frel HOEDEKENSKERKE - De ontwikke ling van een zonneboom moet tot meer interesse leiden in een zon nebos bij Hoedekenskerke. De ge meente Borsele gaat in eerste in stantie met energiebedrijf Delta in gesprek om zo'n boom te ontwer pen. Borsele heeft vanaf het eerste mo ment gezegd zelf geen geld in het futuristische plan van de Middel burgse architect Taco Tuinhof te willen steken, maar ze omarmt wel het idee om met stalen con structies en zonnecollectoren ener gie op te wekken. De belangstelling van investeer ders voor de bouw van zo'n bos is echter tot nu toe erg gering „Er is nog geen interesse geweest. Wel licht is de ontwikkeling van een boom, zoals die in het zonnebos zou kunnen verrijzen, een aanzet om de boel weer op gang te krij gen", zegt wethouder Marga Ver- mue. „Het enige dat wij kunnen bieden is een landelijke stimule ringssubsidie voor de ontwikke- HANSWEERT - Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert houdt zaterdag een slagwerkdag in dorps huis Kaj Munk. De bedoeling van deze dag is sa men leuk en leerzaam met slag- werkmuziek bezig te zijn onder lei ding van twee ervaren slagwerkin structeurs, René Kaljouw en Bart van der Vaart. Tevens kunnen de wat meer ervaren deelnemers te recht voor tips en trucs. Deelne men kan met diverse slagwerkin strumenten tot aan gehele drum sets. Verder worden tijdens deze dag enkele muziekstukken ingestu deerd en deels gecomponeerd door de deelnemers zelf. Deelna- door Luc Oggel YERSEKE - Het Reimerswaalse colle ge moet meer duidelijkheid ver schaffen over de toekomst van dorpshuis De Zaete in Yerseke. Die oproep deden verschillende fracties deze week tijdens de raads vergadering. Binnen het dorp bestaat het idee dat De Zaete binnen afzienbare tijd wordt gesloten en gebruikers dus geen onderkomen meer heb ben. De locatie van het dorpshuis zal worden herontwikkeld als on- door Lilian Dominicus ling van duurzame energie van tienduizend euro. Misschien is dit voor derden toch aanleiding om het plan een kans te geven. We praten eerst met Delta. Als zij er niets inzien, kijken we verder." Het plan van aanpak moet onder meer duidelijk maken welke con structies en zonnepanelen bruik baar zijn om tot een zonnebos te komen. „We willen onderzoeken of het een technisch en financieel haalbaar idee is", aldus Vermue. Zij heeft nog geen idee wanneer de resultaten daarvan bekend zijn. Ook over een locatie bij het dorp wil ze nog niet spreken. Tuinhof had een plek aan de Waardweg in gedachten. Overigens zit een meerderheid van de inwoners van Hoedekens kerke niet te wachten op een futu ristisch bos. Uit een enquête van de dorpsraad bleek dat van de 145 respondenten 75 mensen deze vorm van energie-opwekking niet bij hun dorp willen zien. De dorps raad schaart zich achter die opvat ting, ook al waren 51 reacties van inwoners wél positief me aan deze dag is gratis, waarbij tevens een lunch wordt aangebo den. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De finale voor publiek (familie, vrienden en ande re belangstellenden) is om 16.30 uur in dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat te Hansweert. Hierbij worden de ingestudeerde stukken ten gehore gebracht. Opgeven voor de slagwerkdag kan door een mail te sturen naar info@scheldegalm.nl. Scheldegalm heeft overigens een beperkt aantal trommels en percussie-instrumen ten beschikbaar voor deelnemers zonder eigen instrument. Dertig jaar lang stond Stoffelien den Dekker als dirigente voor jonge renkoor Nova Melodica uit Biezelinge. Ze zag pubers vol wassen worden, stelletjes vormen en kinderen krijgen. „Een enkele keer hebben ze zelfs afscheid moe ten nemen. Dat is altijd tragisch", zegt Stoffelien, in de foyer van theater De Mythe in Goes, waar ze komend weekeinde voor het laatst voor het grote publiek te zien zal zijn. Het is een dubbel jubileum, want ook Nova Melodica bestaat veertig jaar. „Nova Melodica is in 1970 opge richt door een clubje tieners. Mijn 7 jaar oudere broer, Christiaan den Dekker, werd de eerste dirigent. Hij stak mij aan met zijn enthou siasme voor de muziek en voor het koor. Door hem ben ik gaan zingen, leerde ik trompet en gitaar te spelen. Ik wilde graag naar het conservatorium, maar daar had den mijn ouders de middelen niet voor. Toen vertelde Christiaan me over een dirigentenopleiding in Eindhoven. Hij zei: 'Dat is mis schien wel wat voor jou, want diri gent, dat kan je altijd naast een be taalde baan doen. Het moest misschien wel zo zijn. Na tien jaar zat het koor zonder muzikale lei der, de zoektocht naar een nieuwe dirigent van buiten leverde weinig Nova Melodica werd in 1970 opge richt door een clubje tieners. Eer ste dirigent is Christiaan den Dek ker, de zeven jaar oudere broer van Stoffelien. Jongerenkoor Nova Melodica be staat uit 45 leden, die jonger zijn dan veertig jaar. Voor oudere koorleden is Nova Musica opge richt. Het koor wil Geloof, Hoop en Lief de overbrengen. Daarom zingen ze vooral gospelliederen. Het koor heeft een uitgebreid com bo bestaande uit een piano, key board, drums, basgitaar en elek trische gitaar. Soms wordt dit nog aangevuld met andere instrumen ten zoals dwarsfluit, trompet of viool. op, terwijl Stoffelien, inmiddels lid van het koor, haar papieren had ge haald. „Het zou best eens kunnen dat ze niet zo heel hard hun best deden om iemand van buiten aan te trekken. Misschien gingen ze er wel een beetje vanuit dat ik het zou doen." Ze zei ja, en ze bleef, dertig jaar lang. „Het eerste jaar was lastig, want ik was 23 jaar, net zo oud als de andere koorleden. Als koorlid kun je lopen geinen, als dirigent moet je juist de orde bewaren. Maar van lieverlee wende dat." Stoffelien heeft als dirigent altijd vernieuwing nagestreefd. „Onze doelstelling is om medewerking te verlenen aan kerkdiensten, gevan genissen en ziekenhuizen. Maar in 1990, nu twintig jaar geleden, zijn we begonnen met het geven van een concert in De Vroone in Kapel- Ie. Dat was een gigantisch succes en toen hebben we besloten dat ie dere vijfjaar te herhalen. Het jaar daarna begonnen we aan onze eer ste buitenlandse reis. Dat was in het voorjaar van 1991, de muur was net afgebroken. We zijn een Scheidend dirigent Stoffelien den Dekker: „Het eerste jaar was lastig, want bewaren. Maar van lieverlee wende dat." derdeel van de Gebiedsvisie Yerse ke. Het contract met de beheerder loopt nog tot september, maar het is niet de bedoeling dat het ge bouw daarna op slot gaat en zal verkommeren, verzekerde wethou der Hans de Kunder. „Het dorps huis blijft totdat de plannen daad werkelijk worden uitgevoerd." Geruchten doen de ronde dat de beheerder de gehele inventaris in september zou willen verkopen. Volgens De Kunder is op dit mom- net niet duidelijk hoe het eigen dom-van de inboedel is verdeeld. Start met overzicht uw eigen bedrijf. Kom zaterdag 6 november naar de Startersdag. Bioscoop CineCity in Vlissingen Theater de Nobelaer in Etten Leur Van 10:00 tot 16:00 uur, gratis toegang. Meld u aan via kvk.nl/startersdag Op 20 oktober 2010 is ten laste van E.R. Ritfeld, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op de roeren de zaken. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 0166-601020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64