25 nederlaag Opsteker voor Van Gaal en Bayern in Roemenië mogelijk voor volleybalsters Blunder Van Praag op symposium Roermond Emanuelson weigert aanbieding Ajax Champions League donderdag 4 november 2010 Urby Emanuelson staat voor een transfervrij vertrek bij Ajax. De 24-jarige linkspoot heeft de leiding van de Amsterdamse club laten weten dat hij niet akkoord gaat met een voorstel voor een nieuw driejarig contract Hij zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Emanuelson weigerde vorig seizoen ook al een eerste aanbieding voor een nieuwe verbintenis. door Jochem Lippmann AUXERRE - Ajax liet gisteravond in de uitwedstrijd bij Auxerre een ide ale kans liggen op een fraaie posi tie in groep G van de Champions League. De Amsterdammers verlo ren met 2-1 van de Fransen, die zich met de zege weer perspectief in de koningsklasse van het Euro pese voetbal verschaften. Ajax, dat nog steeds derde staat in de groep, verdedigt in de komen de duels met Real Madrid (thuis) en AC Milan (uit) een voorsprong van één punt op Auxerre. De Am sterdamse club heeft ook maar een puntje minder dan AC Milan, dat na' de 2-2 tegen Real Madrid de tweede positie bekleedt. Ajax had de Italianen bij een zege op Auxerre op achterstand kun nen zetten. De nummer twee Van de groep bekert verder in de Champions League, de nummer drie overwintert in de Europa Lea gue. Alleen de nummer vier staat over twee duels helemaal met lege handen. Met Toby Alderweireld als vervan ger van de geschorste André Ooijer hield Ajax voor rust achter een gordijn van motregen verbor gen dat het best aardig kan voetbal len. Vooral het middenveld van de Amsterdamse club functioneerde niet zoals trainer Martin Jol dat graag ziet. Eyong Enoh leverde meer ballen in dan hij veroverde en ook Rasmus Lindgren wist de gevaarlijke spitsen Luis Suarez en Mounir El Hamdaoui onvoldoen de in stelling te brengen. Demy de Zeeuw liet ook niet zien waarom hij de voorkeur kreeg boven Siem de Jong, die na rust alsnog voor Enoh in het veld kwam. Ajax ging vervolgens veel beter voetballen maar stond al wel op achterstand. Frédéric Sammarita- Toby Alderweireld no mocht de bal in de negende mi nuut met Jan Vertonghen in de buurt op de rand van het straf schopgebied aannemen en verras te vervolgens Maarten Stekelen burg (1-0). Ajax kreeg zonder goed te voetbal len ook kansen. Emanuelson, De Zeeuw en Suarez schoten voor rust in kansrijke positie naast. Emanuelson belandde na een klein uur voetballen weer op de positie links in de defensie nadat Miralem Sulejmani zijn ploegge noot Vurnon Anita had afgelost. Ajax verhoogde de druk op de thuislcub en had pech dat Suarez op de lat kopte. Alderweireld vierde zijn terugkeer in de basis in de tachtigste minuut wel met een rake kopbal: 1-1. Ajax kon maar even van de gelijke stand genieten. Auxerre nam snel een vrije trap, waarna invaller Stee ven Langil zijn vrije doorgang naar Stekelenburg met de winnende treffer bekroonde: 2-1. GROEP E CFR Cluj-Bayern München 0-4 (0-2). 12. Go mez 0-1, 24. Gomez 0-2, 71. Gomez 0-3, 90. Müller 0-4. Scheidsrechter: Gumienny (Bel). Gele kaart: Traoré, Bastos (Cluj), Ottl, Demi- chelis (Bayern München). Aantal toeschou wers: 9.500. FC Basel-AS Roma 2-3 (0-2). 17. Menez 0-1, 26. Totti 0-2 (strafschop), 69. Frei 1-2, 76. Gre co 1-3, 84. Shaqiri 2-3. Scheidsrechter: Kui pers (Ned). Rode kaart (2x geel): 90+1. Stocker (FC Basel) Gele kaart: Streller (FC Ba sel), Cassetti, Perrotta (AS Roma). Aantal toe schouwers: 25.000. Bayern München 4 4 0 0 12 11 - 3 AS Roma 4 2 0 2 6 6 - 8 FC Basel 4 1 0 3 3 7- 8 CFR Cluj 4 1 0 3 3 5- 10 GROEP F Chelsea-Spartak Moskou 4-0 (0-0). 49. Anel- ka 1-0, 62. Drogba 2-0 (strafschop), 66. Ivano- vic 3-0, 86'. Bazhenov 3-1, 90+2. Ivanovic 4-1. Scheidsrechter: (^akir (Tur). Gele kaart: Mikel (Chelsea), Kombarov, Ivanov (Spartak Mos kou). Aantal toeschouwers: 39.000. MSK Ziiina-Olympique Marseille 0-7 (0-4). 12. Gignac 0-1, 21. Gignac 0-2, 24. Heinze 0-3, 36. Rémy 0-4, 51. Gonzalez 0-5, 54. Gignac 0-6, 63. Gonzalez 0-7. Scheidsrechter: Johannesson (Zwe). Gele kaart: Pecalka (MSK Zilina). Aantal toeschouwers: 10.000. Chelsea 4 4 0 0 12 12- 2 Olymp. Marseille 4 2 0 2 6 8 - 3 Spartak Moskou 4202 6 5- 6 MSK Zilina 4 0 0 4 0 1 - 15 GROEP G Auxerre-Ajax 2-1 (1-0). 9. Sammaritano 1-0, 79. Alderweireld 1-1, 84. Langil 2-1. Scheids rechter: Clattenburg (Eng). Gele kaart: Van der Wiel, Suarez, Vertonghen (Ajax). Aantal toe schouwers: 17.000. AC Milan-Real Madrid 2-2 (0-1). 45. Higuafn 0-1, 68. Inzaghi 1-1, 78. Inzaghi 2-1, 90+4. Pe dro Léon 2-2. Scheidsrechter: Webb (Eng). Ge le kaart: Boateng, Abate, Ibrahimovic, Gattuso (AC Milan), Pepe, Ramos, Carvalho (Real Ma drid). Aantal toeschouwers: 68.000. Real Madrid AC Milan Ajax Auxerre 4 3 1 0 10 7- 2 4 12 1 5 5-5 4 112 4 4-6 4 1 0 3.3 3- 6 GROEP H Sjachtar Donetsk-Arsenal 2-1 (2-1). 10. Wal- cott 0-1, 28. Eastmond 1-1 (eigen doelpunt), 45. Eduardo 2-1. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Gele kaart: Hübschmann, Gai, Rat (Sjachtar Donetsk), Djourou (Arsenal). Aantal toeschouwers: 48.000. Partizan Belgrado-Sporting Braga 0-1 (0-1). 35. Moisés 0-1. Scheidsrechter: Hansson (Zwe). Gele kaart: Moreira, Petrovic, (Partizan), Moisés (Braga). Aantal toeschouwers: 28.000. Arsenal 4 3 0 1 9 15- 4 Sjachtar Donetsk 4 3 0 1 9 7 - 6 Sporting Braga 4 2 0 2 6 3 - 9 Partizan Belgrado 4 0 0 4 0 1 - 7 CLUJ - De spelers van Bayern Mün chen en met name spits Mario Go mez hebben gisteravond in Roeme nië hun trainer Louis van Gaal een morele opkikker bezorgd. De Duit se kampioen zegevierde in de Champions League met 4-0 over CFR Cluj, na een paar roerige da gen waarin president Uli Hoeness hard uithaalde naar de „solistische en eigenwijze" Van Gaal. Gomez scoorde drie keer. Met de vierde overwinning in de vierde speelron de plaatste de finalist van vorig sei zoen zich soeverein voor de acht ste finales. Ook Chelsea schaarde zich vroegtij dig bij de laatste zestien. De Engel se kampioen behaalde thuis tegen Spartak Moskou de vierde zege op rij: 4-1. Real Madrid verzekerde zich dankzij een late gelijkmaker bij AC Milan (2-2) eveneens al van de volgende ronde. Bayern leidde na 24 minuten in Roemenië al met 2-0 dankzij de ex cellerende Gomez. De voormalige topschutter van VfB Stuttgart maakte na de rust ook de derde treffer. Thomas Müller bepaalde Cristiano Ronaldo de eindstand op 4-0. Bayern won eerder op eigen veld nogal fortuin lijk van Cluj (3-2). In de andere groepswedstrijd be leefde Roma bij FC Basel eveneens een succesvolle eerste helft. Jeremy Menez en Francesco Totti (straf schop) zorgden voor een comforta bele ruststand van 0-2. Na de pau ze scoorde ook Leandro Greco nog voor de Italiaanse ploeg. Door tref fers van Alexander Frei en Xher- dan Shaqiri kwam Basel nog wel op 2-3, maar de gelijkmaker wilde niet vallen. Het duel stond onder leiding van Björn Kuipers. Chelsea, met Patrick van Aanholt en Jeffrey Bruma op de bank, kwam dankzij een doelpunt van Nicolas Anelka in de 49e minuut op voorsprong. Didier Drogba (strafschop) en Branislav Ivanovic (twee keer) bouwden daarna de score uit. Olympique Marseille haalde in de andere groepswedstrijd uit tegen MSK Zilina: 0-7. De Franse ploeg leidde bij de rust in Slowakije al met 4-0. Spits André-Pierre Gignac bracht drie treffers op zijn naam. Arsenal leverde in groep H de eer ste punten in. De Engelse ploeg verloor met 2-1 bij Sjachtar Do netsk. In de andere wedstrijd won Braga bij het nog puntloze Parti zan: 0-1. zeges. Nederland werd op basis van het uitstekende puntenratio als tweede geklasseerd achter Brazi lië. Die klassering was niet zo be langrijk, de onderlinge nederlagen en de puntenratio wel. Nederland gaat nu met Brazilië, Italië en Tsjechië door naar Na- goya voor een nieuwe poule van acht, waarin ze gaan spelen tegen de beste vier van poule C: Verenig de Staten, Duitsland, Thailand en Cuba. Ook die teams hebben hun onderlinge resultaten meegeno men. Dat betekent dat Nederland in die nieuwe poule als vierde be gint. Brazüië en Verenigde Staten zijn beiden ongeslagen uit de eer ste ronde gekomen, Duitsland ver loor alleen van de VS. Alleen de beste twee van deze pou le gaan uiteindelijk door naar de halve finales. Oranje heeft dus nog een kleine kans om die halve fina les te halen maar dan moet het zelf alles winnen en moeten ook alle andere resultaten nog in het voordeel van de ploeg van Selinger uitvallen. Nederland heeft nog wel een goe de kans om de beste klassering ooit op een WK te verbeteren. Twaalf jaar geleden, in 1998, eindig de Oranje als zevende. Dan moet Nederland wel minimaal vierde blijven in de volgende ronde. Routinier Ingrid Visser wilde daar na de wedstrijd tegen Puerto Rico nog niet teveel op vooruit kijken. Terugkijkend op de poulefase had ze nog steeds een slecht gevoel over de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Italië. „Dat vind ik nog steeds zuur. We speelden fantastisch, het was onze beste wedstrijd en als je dan toch nog verliest, dan is dat wel heel bit ter." Ze gaf echter ook aan dat het vertrouwen terug is. „Laat ieder een maar komen. Op een goede dag kunnen we van iedereen win nen." Vreugde bij de volleybalsters na de zege op Puerto Rico. ROERMOND - Michael van Praag be ging gisteravond tijdens het sym posium van VVV in de Oranjerie in Roermond een enorme blun der. Tijdens een toespraak zei de KNVB-voorzitter dat de club For- tuna Sittard niet meer bestond. Gewapend met een iPad met daar in zijn digitale aantekeningen, opende Van Praag het VW-sym- posium. De oud-voorzitter van Ajax had een spreekbeurt voorbe reid over de KNVB, de crisis in het betaalde voetbal en het Neder lands/Belgische 'bid' om het WK voetbal naar Nederland te halen. Opvallend was een uitspraak van Van Praag over Fortuna Sittard. Bij een passage waarin hij onder meer aan het failliete Haarlem memo reerde, haalde hij ook het misluk ken van fusieclub FC Limburg aan. „Kijk naar Fortuna Sittard, die club bestaat niet meer" zei Van Praag op een gegeven moment. Vervolgens ontstond er flink geroe zemoes in de zaal vol verbijsterde Limburgers. Van Praag herstelde daarop zijn fout, zij het door er nóg een fout aan toe te voegen: „Althans niet als Betaald Voetbal Organisatie." Na afloop van het symposium ex cuseerde Van Praag zich voor zijn faux pas: „Ik had een black-out." Fortuna-voorzitter Wil Meijers is niet van plan de zaak te gaan op blazen. „Ik ga er geen zaak van ma ken. Een foutje moet mogen. Ik no dig hem uit voor een thuiswed strijd. Dan kan hij met eigen ogen zien dat we nog wel degelijk be staan." Voor welk duel de preses uitgenodigd wordt, weet Meijers nog niet. „Telstar is de volgende thuiswedstrijd. Maar tegen MW is het beste visitekaartje qua sfeer. Ik zal er eens over nadenken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59