€1.000.000 Stopteken retraite in Hengstdijk Bewoners komen in verzet tegen landgoederen in Sint Jansteen 19 Het is weer bijna planttijd! Tenminste 372 woningen te koop in Hulst onlinehovenier.nl Vier arrestaties inzake overval op restaurant Mosselkrauwers kiezen nieuwe carnavalsprins Elpee's verkopen en kopen op vinylmarkt Expositie en open studio fotoclub Dow Filmhuis in school toont nieuwe rolprent donderdag 4 november 2010 bedragen de stichtingskosten van het retraitecentrum. Aan de inkomsten- Volgens de boeddhistische stichting Metta Vihara is er kant staan zo'n vier ton aan giften, terwijl de retraites zo'n 50.000 euro per behoefte aan een stopteken in het maatschappelijke en jaar opleveren. De rest van de investering wordt bij de bank gefinancierd. persoonlijke verkeer dat 'genoeg, kom tot rust' aangeeft. Zo komt het nieuwe retraitecentrum van Metta Vihara in Hengstdijk er straks uit te zien voor de buitenwereld. Akasa Rottier (links) en Parina van den Berg op de foto's boven. fotocompositie bureau SLA/foto's Peter Nicolai HULST - Tenminste 372 woningen staan momenteel te koop in de ge meente Hulst. Daarvan staan er 87 leeg. Wethouder Diana van Damme (Ruimtelijke Ordening) vertelde dat aan de leden van de raadscom missie ruimte. Het cijfer van te koop staande wo ningen was volgens haar louter ge baseerd op huizen die te koop wor den aangeboden via makelaarsver zamelplaats Funda. Dat betekent dat er in werkelijkheid nog wel wat meer woningen in de verkoop staan, hetzij particulier, hetzij bij makelaars wier aanbod niet op de website van Funda staat. door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - Bewoners van de Heerstraat in Sint Jansteen komen in verzet tegen de geplande land goederen met een totale omvang van zeven hectare tussen de Sint Janstraat en de Heerstraat. De gemeente wil daar planolo gisch aan meewerken en de bouw toestaan van maximaal drie door groen omgeven woningen. Ook de gemeenteraad stelt zich tot nu toe meewerkend op. „Summiere aanplant", zegt Toon van Dorsselaer, een van de bewo ners die een bezwaarschrift aan kondigt, over de nieuw aan te leg gen natuur. „Rondom zetten ze een rijtje populieren en in het ge bied wat hoogstamfruitbomen", al dus Van Dorsselaer. „Bovendien zal de lichtverontreini- ging enorm groot zijn", voegt Edwin Coone, een andere bewo ner van de Heerstraat toe, „want nu is het in dat gebied pikkedon ker. Daarnaast gaat het ons er om dat de kenmerken van het land schap voorgoed verdwijnen. De na tuur die er voor terugkomt, vormt geen enkele toegevoegde waarde", aldus deze bezwaarmaker, die er op wijst dat zich op vijftig meter afstand al de vele hectares natuur van het waterwingebied bevinden. Coone zegt dat hij en andere be woners van de Heerstraat zeker hun bezwaren tegen het plan ken baar zullen maken aan de gemeen teraad van Hulst. Bovendien over weegt hij een handtekeningenac tie om sterker te staan in het ver zet tegen het plan. Het ontwerp-bestemmingsplan voor de landgoederen in Sint Jan steen ligt tot en met 24 november in de inspraak. Iedereen kan tot die tijd schrifte lijk of mondeling een zienswijze naar voren brengen bij de gemeen teraad. Meer informatie hierover is verkrijgbaar op het gemeentehuis. HULST Een gewapende overval op een Chi nees restaurant in Hulst in decem ber 2008 lijkt te zijn opgelost. Afge lopen twee weken zijn vier ver dachten uit Zeeuws-Vlaanderen op gepakt. Het gaat om twee mannen van 22 jaar, één van 34 jaar en een vrouw van 23 jaar. Ze zitten nog vast. Vandaag wordt bepaald of ze langer in voorarrest blijven. PHILIPPINE Carnavalsstichting De Mosselkrau wers kiest zaterdag 6 november in zaal Marinet de nieuwe Prins voor het seizoen 2010/2011. Ook worden de jeugdprins en -prinses en de Nar gekozen. De verkiezing van de jeugd is vanaf 19.00 uur, die van Prins en Nar begint om 21.00 uur. Om precies 23.11 uur is de bekend making. De toegang is gratis. TERNEUZEN Lp's, lp's en nog meer lp's zijn mor gen te vinden op de vinylmarkt in de bibliotheek van Terneuzen. Lief hebbers kunnen hier lang speelplaten kopen en verkopen. Deze markt wordt gehouden om dat de Zeeuws-Vlaamse bibliothe ken vinden dat hun muziekassorti- ment niet bekend genoeg is onder de Zeeuws-Vlamingen. Naast deze markt zijn er nog andere muziekac- tiviteiten in november. www.bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl TERNEUZEN Fotoclub Dow presenteert zich de komende dagen met een expositie en foto-activiteiten in het Dow Ontmoetingscentrum aan de Vlie gende Vaart in Terneuzen. Johan Klein opent morgen om 19.00 uur de expositie. Er is ook live muziek. De expositie is zaterdag open van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.30 uur. Zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur kan een model worden gefotografeerd. Zondag mo gen bezoekers van 13.00 tot 15.00 uur familieleden fotograferen in de studio van de fotoclub. HULST Filmhuis Hulst vertoont vandaag in het Reynaertcollege aan de Zou- testraat de film 'Precious'. Leerlin gen van de school kunnen op ver toon van hun schoolpas gratis naar deze film. Anderen zijn ook wel kom, maar moeten een entreekaart je van 5 euro aanschaffen. De film begint om 19.00 uur, de kassa gaat open om 18.30 uur. Morgen draait 'Copie Conforme'. Deze film start om 20.00 uur, de kassa gaat een half uur eerder open. Entree even eens 5 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55