PZC t Hypotheekbeleid niet aangescherpt Cine City pakt het anders aan Slagboom woonstraat Batterij moet sluipverkeer vrachtwagens weren deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 Donderdag 4 november 2010 Weg van alle stress op retraite - in Hengstdijk 'Groen' paviljoen biedt activiteiten en horeca Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WONINGMARKT Zeeuws-Vlaamse Rabobanken waken voor algemene maatregelen vanwege krimp door Harmen van der Werf terneuzen - De Rabobanken in Zeeuws-Vlaanderen passen ervoor het hypotheekbeleid aan te scher pen, omdat het aantal inwoners af neemt en de huizenprijzen onder druk staan. „Wij houden er bij on ze hypotheekadviezen wel reke ning mee dat de woningmarkt in Zeeuws-Vlaanderen behoorlijk on der druk staat", verklaart directeur John de Jonge van Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent. De Rabobank in een andere krimp- regio, Noord- en Oost-Groningen, heeft recent ingegrepen. Zij heeft besloten geen 100 procent aflos- singsvrije hypotheken meer te ver strekken. Veel huizen in het hoge noorden dalen in waarde. Als men sen dan door echtscheiding of ver andering van werk opeens hun huis moeten verkopen, kunnen ze zeker bij een geheel aflossingsvrije hypotheek met een restschuld blij ven zitten en in financiële proble men komen. De Jonge, zijn collega Peter Essen- berg uit West-Zeeuws-Vlaanderen en manager particulieren Jolanda Kint uit Hulst onderkennen dat de huizenmarkt ook in Zeeuws-Vlaan deren niet florissant is, maar alge mene maatregelen zoals in Gronin gen wijzen ze van de hand. Ze wil len hypotheekaanvragen blijven beoordelen op wat een individuele klant aan financiële risico's kan dragen en van welke kwaliteit een koopwoning is. Essenberg vindt de beslissing van de Groningse Rabobank gevaarlijk. „Als je niet oppast, versterk je een tendens en wordt het een self-ful- filling prophecy. Ook niet alle wo ningen in Zeeuws-Vlaanderen da len in prijs." Op de Zeeuws-Vlaamse woning markt moet wel iets gebeuren, con stateert De Jonge van de Rabo bank Terneuzen-Sas van Gent. Er zijn te veel goedkope woningen. Woningcorporaties hebben al veel huurhuizen gesloopt. In de koop sector is dat lastiger. De Jonge is voor een sloopfonds. Makelaarsver eniging NVM pleitte daar in maart dit jaar ook al voor. Het is daarna akelig stil gebleven. terneuzen - Geen hapjes en drankjes meer in de bioscoopza len. Dat leidt de echte filmliefheb ber maar af Wie dorst heeft kan zich voortaan in de pauze aan het nieuwe buffet vervoegen. Gisteravond maakte een gezel schap uitverkoren Zeeuws-Vlamin gen kennis met de aangepaste bio scoop in de binnenstad van Ter neuzen. Nieuwe vloerbedekking, een verfje en tal van aanpassingen in de zalen. De vroegere bioscoop View maakt, helemaal opgeknapt, een doorstart als Cine City Terneu zen, een volle dochter van Cine Ci ty Vlissingen. De genodigden maakten gistera-' vond kennis met allerlei nieuwe filmsnufjes. Vanavond is de bios weer open voor het publiek. Zondagavond volgt de officiële opening met de Zeeuwse première van de film Sint. Nieuw in de pro grammering is de Ladies Night, een avond speciaal voor vrouwelij ke filmliefhebbers (16 november voor het eerst). Filmclub Zeeuws- Vlaanderen is voortaan maandag, dinsdag en woensdag actief. door Frank van Cooten westdorpe - Bewoners van 'de Batterij', een woonstraat met onge veer vijftien huizen bij Westdor- pe, zijn eigenlijk best wei een beet je blij met de economische crisis. De crisis zet een rem op de komst van meer glastuinbouw in de Smidsschorrepolder en dat scheelt nog meer sluipverkeer van zware vrachtwagens door deze woon straat. De bewoners zijn het huidige sluipverkeer in elk geval meer dan zat, meldt woordvoerder Gerrie de Braai. Sinds de komst van de glas tuinbouw, de voorbereidende werkzaamheden voor glastuin bouw in de Autrichepolder en de uitbreiding van het bedrijventer rein Axelse Sassing loopt het vol gens hen de spuigaten uit met het sluipverkeer op 'de Batterij'. Trillin gen, scheuren in voorgevels en be schadigde auto's zijn het gevolg. „De auto's passeren dagelijks op anderhalve meter van de voorge vels van de huizen." De problemen spelen al jaren. Drie maanden geleden kwam er in samenspraak met de gemeente Terneuzen en grondeigenaren een oplossing. Een slagboom met een bord 'doodlopende weg' aan het begin van de straat om de vracht wagens te weren. De boeren krij gen een pasje om hun land met de tractor te bereiken. „Maar nog steeds staat er niets. We zijn het meer dan zat", aldus De Braai. „Er zit geen enkele beweging in de be sluitvorming." De bewoners moeten nog even ge duld hebben, zegt wethouder Co van Schaik. „De slagboom kost 40.000 euro. We hebben havenschap Zeeland Seaports als grondeigenaar ge vraagd de helft te betalen. Dat is nu in beraad en ik verwacht dat het goed gaat komen. En dan kan de slagboom er in het voorjaar van 2011 komen." Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Een groepje genodigden maakte gisteravond kennis met de opgeknapte bioscoop. Van links naar rechts: wethouder Bos, mevrouw Renique van de film club, bedrijfsmanager Nina, mevrouw Cattoir en eigenaar Weststraete. Vanavond vertoont Cine City Terneuzen de eerste films. foto Peter Nicolai 3 t/m 13 november Week van het Zeeuwse Boek do. 4 november, 19.30 - 20.30 uur Popronde met Wotienke za. 6 november, 11.00 -16.00 uur Zeeuwse ansichtkaarten met Cor Sohier en Rob Verkaart za. 6 november, 12.00 -13.00 uur Nelleke van der Kroft vertelt en signeert "Straffe zijwind" za. 6 november, 14.00 -15.00 uur Jan Jansen en Peter Verdurmen signeren "Winter in Zeeland" za. 6 november, 15.00 -16.30 uur JP Seeger Session Band zo. 7 november, 13.00 -17.00 uur Koopzondag meer informatie op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53