Terneuzen slachtoffer eigen succesbeleid zakelijke nieuws Zeeland 22 and Projecten mosselbank op het Wad Dertig maanden cel voor misbruik Vlissings meisje via Habbo-hotel de ndernemer .n. Voor al het uit Zuidwest Nederland UITKERING Hoogste score uitstroom mensen uit bijstand naar werk brieven donderdag 4 november 2010 yerseke - Vanuit verschillende in valshoeken wordt gewerkt aan pro jecten met nieuwe en kunstmatige mosselbanken op de Waddenzee. De Rijksuniversiteit Groningen is samen met het Waddenfonds be zig met het project Waddensleu tels. In dit project wordt gepro beerd dankzij de biodiversiteit van mosselbanken meer en grotere vis soorten naar de Waddenzee terug te halen. Dat moet uiteindelijk re sulteren in bijvoorbeeld de terug keer van de haai. Een ander project is Mosselwad. Dat staat onder leiding van de oud-commissaris van de koningin in Zeeland, Wim van Gelder. Daar zijn het onderzoeksinstituut Ima- res en de sticchting Kust en Zee bij betrokken. Dit project is er meer op gericht allerlei kennis over mos selbanken te vergaren. Bij Mossel wad wordt de ontwikkeling van zich herstellende mosselbanken ge durende vier jaar intensief ge volgd. Deze ontwikkeling wordt met de modernste hulpmiddelen (continue video-opnames, slibme- tingen) gedurende vijf jaar vastge legd en wetenschappelijk geanaly seerd. De video-opnamen kunnen al tijdens het onderzoek live via in ternet worden gevolgd. Met de re sultaten van de experimenten en het onderzoek wordt een Hand boek Mosselbanken voor de be heerders van de Waddenzee opge steld. In Yerseke wordt genuanceerd over deze experimenten gedacht. Hans van Geesbergen van het Mos selkantoor is zijdelings betrokken bij het project Mosselwad. Hij is blij met de insteek dat geprobeerd wordt zin en onzin over mossel banken op een objectieve wijze te onderzoeken. Anders wordt het volgens hem als wordt uitgegaan van bepaalde hypothesen en de onderzoekers ook kost wat kost proberen deze hypothesen te be wijzen. Extra kennis over mossel banken is van nut bij een passen de beoordeling en vergunningver lening voor de mosselvisserij. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Van alle Nederlandse gemeenten boven de 50.000 inwo ners hielp Terneuzen vorig jaar naar verhouding de meeste men sen met een bijstandsuitkering weer aan het werk, namelijk t8 procent. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Terneuzen dreigt echter meteen ook het slachtoffer te worden van het eigen succesvolle werkgelegen heidsbeleid. De gemeente krijgt volgend jaar een miljoen euro min der van het Rijk. „Wij gaan heel intensief om met ons uitkeringenbestand", verklaart wethouder Co van Schaik het suc ces. „We werken met een jobservi cepunt waarbij jobcoaches aan de slag zijn voor alle mensen die een baan zoeken. Daardoor heb je eer der kans om mensen aan het werk te krijgen." Zodra mensen zich melden voor een bijstandsuitke ring, maar ook voor andere uitke ringen, komt die machine op gang. De gemeente probeert mensen aan het werk te helpen via arbeids- reïntegratieprojecten en oplei dingstrajecten bij Dethon. Zoals de opleidingskas voor de glastuin bouw. Ook proeven mensen weer van werk via werkervaringsplaat sen. Terneuzen gebruikt Rijksgeld dat over is Omdat het aantal mensen in de bijstand in Terneuzen minder stijgt dan het landelijk gemiddel- door Annemarie Zevenbergen middelburg - Voor het eerst is in Zeeland een man veroordeeld voor grooming: een term voor kin- derlokkerij op internet. Ook lande lijk is dit volgens het Openbaar Mi nisterie in Den Haag één van de eerste veroordelingen voor pedofi lie op het net. Grooming is pas sinds begin dit jaar een strafbaar feit, waardoor vervolging van inter- netpedofielen mogelijk is gewor den. De man (28) uit Zoetermeer is gis teren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot dertig maan den celstraf, waarvan zes voor waardelijk, voor seksueel misbruik van een 11-jarig Vlissingse meisje. Dat was conform de eis van de offi cier van justitie. De man had con tact met haar gezocht via het onli- nespel Habbo-hotel waar hij zich, onder verschillende namen, voor deed als 12-jarige. De man werd ook veroordeeld voor het bezitten van kinderporno en grooming van een tweede minderjarige meisje (9). De rechtbank verwacht dat de man zich in de tijd van zijn voor waardelijke straf onder behandelig laat stellen. De Zoetermeerder had eerder aangegeven dat hij dat ook wilde 'om te voorkomen dat het la ter weer fout gaat'. De moeder van het Vlissingse slachtoffertje toonde zich 'redelijk tevreden' met de uitspraak. „Ach, het is nooit genoeg als ze aan je kind komen. Dat is duidelijk. Maar ik had stilletjes wel gehoopt dat de rechter de eis van de officier van justitie zou volgen en dat is inder- de, wordt de gemeente volgend jaar een miljoen euro gekort op de rijksuitkering. Van Schaik: „Je kunt zeggen, dan heb je dat geld ook niet nodig. Dat is zo, maar om het succes van de uitstroom uit de bijstand te kunnen realiseren moe ten we best veel geld inzetten. Bij voorbeeld voor die gesubsidieerde werkervaringsplaatsen. Het geld dat we over hebben kunnen we vrij besteden, maar wij gebruiken het om mensen aan het werk te krijgen. De gemeente belandt straks in een vicieuze cirkel. Van Schaik: „Als we minder geld krij gen kunnen we ook minder doen om mensen aan werk te helpen. Dus blijven er meer mensen in de uitkering zitten. En krijgen we ver volgens meer geld van het Rijk." daad gebeurd. We kunnen nu ons leven verder oppakken, hoe moei lijk dat ook is. Mijn dochter is heel onzeker, bang in het donker en ze wil 's nachts absoluut niet alleen zijn. Het heeft nog steeds een gro te impact op ons hele gezin." De rechtbank gaf aan dat het om een 'zeer ernstige zaak gaat, waar bij het slachoffer forse psychische schade heeft opgelopen. Boven dien heeft de zaak grote maat schappelijke onrust veroorzaakt'. Daarom legde de rechtbank een proeftijd op van drie jaar in plaats van de gebruikelijke twee. De man moet tevens een (voorlopige) scha devergoeding van ruim 3000 euro betalen. De Zoetermeerder en zijn raadsman, beide niet aanwezig op de zitting, hebben twee weken de tijd om in hoger beroep te gaan. Omgangsvormen Intimideren, vernederen, belache lijk maken, debatstijl van Wilders, waar de Kamervoorzitter helaas achterwege liet om in te grijpen. Het schijnt zelfs een trend te wor den dat bestuurders in de publieke omgang mensen in een bepaalde hoek drukken. Immers, in de krant van 21 oktober verscheen een arti kel over de ontwikkeling van het Scheldekwartier in Vlissingen. En wat meldt de provincie in de kop? 'Bovendien staan wij te ver af van Vlissingen en de Vlissingers'. Mate loze arrogantie, grenzenloze middelburg - De dikke banden competitie die dit jaar voor het eerst werd gehouden heeft dertig nieuwe Zeeuwse wielrennertjes opgeleverd. Dikke banden races zijn hardfiets wedstrijden voor kin deren op 'gewone' fietsen. Bij verschillende Zeeuwse wieler verenigingen hebben zich in totaal dertig nieuwe leden aangemeld. Patrick Vader, vanuit SportZee- land nauw betrokken bij de organi satie van de dikke banden races, is tevreden over het verloop van het eerste jaar. Hij geeft er wel meteen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 iezersredacteur@pzc.nl door René Schrier wedstrijden in hun regio deel. De deelnemers aan de dikke banden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48