zeeland 119 vergt inzet en inventiviteit Zeeuwse zeeheld heeft lange rit met hindernissen achter de rug veel leuker om ze zelf te maken Het is weer bijna planttijd! onlinehovenier.nl Koor Cantare zingt Purcell en Pearsall Plaquette Vierde Back to the Cavern Night Vierhonderdvijftig meter miniatuurtreinbaan donderdag 4 november 2010 ZIERIKZEE - Het Zierikzeese koor Cantare geeft zaterdag 13 novem ber een concert in de Wiilibrordus- kerk in Zierikzee. Gezongen wor den werken van Pearsall en Purcell. Het programma wordt za terdag 27 november herhaald in de Ontmoetingskerk in het Noord-Be- velandse Geersdijk. Van Pearsall wordt het Requiem ten gehore gebracht en dat is vol gens Cantare een primeur voor Ne derland. Robert Lucas Pearsall werkte in de eerste helft van de ne gentiende eeuw een aantal jaren als advocaat, maar koos op 30-jari- ge leeftijd voor de muziek omdat dit zijn grote passie was. Voor de abdij van Sankt Gallen schreef hij belangrijk religieus werk. Het Re quiem staat te boek als Pearsall's grootste werk. Om politieke rede nen - het was een roerige tijd in Zwitserland - werd het werk nooit uitgevoerd. Passend in de sfeer van het Re quiem krijgen de bezoekers van het concert verder de Messe Basse van Fauré gezongen door vrouwen koor Quodlibet uit Middelburg, en muziek van Henry Purcell voorge schoteld. Het concert in zowel de Willibrorduskerk als in de Ont moetingskerk begint om 16.00 uur. Verkoop kaarten aan de zaal. ZIERIKZEE - Zierikzeeënaar H. J. Ringelberg kreeg van de gemeente Schouwen-Duiveland 20 oktober voor zijn 103e verjaardag een bij zonder cadeau van de gemeente Schouwen-Duiveland: een Vleugel- nootboom in het park aan het Kaaskenswater. Maandag doet de gemeente er nog een schepje bo venop. Die dag onthult burgemees ter Gerard Rabelink een plaquette op genoemde boom. De boom staat in het gedeelte van het Kaaskenswaterpark aan de Van Veenlaan. door Judah Bolink en Maurits Sep VLISSINGEN - Van Vlissingen naar Vorden is een lange rit. Dat weet sinds dinsdag ook de chauffeur die het beeld van Michiel Adriaans- zoon de Ruyter naar de Achter hoek moest vervoeren. „Het is gelukt. En daar is alles mee gezegd", vertelt Erik Oldenhave van Smederij Oldenhave een dag later. „De chauffeur had een specia le route uitgestippeld, omdat het beeld extra doorrijhoogte met zich meebracht." Maar nog in Zeeland, bij de spoor wegovergang bij restaurant Ocken- burg in Goes, reed de oplegger zich bijna klem. „We kwamen on derweg wel vaker voor verrassin gen te staan, waardoor we een aan tal keren moesten omrijden." Bij Smederij Oldenhave krijgt De Ruy ter - die flink wat zwaarder was dan verwacht - een flinke opknap beurt. „Het beeld blijkt twee keer zo zwaar als verwacht, ledereen was het er van tevoren over eens: het gewicht is maximaal 4 ton. Zelf dachten we aan zo'n 3,5 ton. En dan weegt het plots 7,5 ton. Ja, dat is dan een flinke tegenvaller. We weten niet waar het extra ge wicht vandaan komt. Misschien is het volgestort met beton, mis schien is het zelfs helemaal mas sief Dat laatste lijkt niet het geval, want er zitten barsten aan de on derkant. Aan de andere kant kan ik me niet voorstellen dat er ie mand ooit zo dom is geweest om het beeld vol te storten met be ton", overpeinst de Vordense smid. „Laten we het in ieder geval niet hopen, want het verwijderen van beron kan ontzettend tijdro vend zijn. Het móet er namelijk uit. Daar staat toch zo'n twee maanden werk voor." Het lijkt er sterk op dat dat nodig zal zijn. De gemeente Vlissingen vermoedt inderdaad dat er ooit, via het hoofd van Michiel, beton in het beeld is gegoten. MIDDELBURG - In het Schuttershof in Middelburg wordt morgena vond de vierde Back tot the Ca vern Night gehouden. Discotheek De Cavern was in de jaren tachtig een roemruchte uitgaansgelegen heid in Middelburg. Een heftige brand legde de disco in 1986 volle dig in de as. De bezoekers aan de Cavernnights komen van heinde en verre. Voor velen betekent de avond nog steeds een reünie. Mor genavond staan dj's uit de oude Ca vern achter de draaitafel, onder an deren Poulus Bliek. Het feest be gint om 22.00 uur. Kaarten 5 euro. J Uurwerkmakerij Albert de Goeij Nieuwstraat 15, Middelburg. Tel.: 0118-633425 r->. Br Restauratie verkoop van antieke klokken. K r foto Dirk-Jan Gjeltema winkelstellingen van de Praxis ge bruikt om het geraamte van ons station te maken." De betonnen 'broodjes' die de behoorlijk wegge rotte houten bielzen moeten ver vangen, worden in eigen huis ge maakt en hetzelfde geldt voor tal van andere onderdelen. Het is haast een sport geworden om ma teriaal dat nutteloos lijkt te herge bruiken. Swaen: „Die kennis pro beren we over te brengen op de be zoekers. Natuurlijk kun je minia- tuurtreinen kopen, maar het is veel leuker om ze zelf te maken." Breen: „Dat vergt ambachtelijk werken, inventiviteit, je fantasie ge bruiken en dat willen we graag sti muleren." De SMSK beschikt over een 450 meter lange VA inch grondbaan in het 'boerenbos'. De trein die daarover rijdt is één van de attracties voor de bezoe kers van de boerenboscamping. Een muntstuk van 50 cent brengt een electrische miniatuurlocomo- tief in beweging. Op dezelfde baan rijden ook stoomtreintjes. Pal naast de grondbaan - en 'Cen traal Station Kerkwerve' - ligt de zogeheten 'verhoogde baan'Deze is geschikt voor zowel VA ais 5 inch spoorbreedte. De oude houten bielzen worden stukje bij beetje vervangen door betonnen 'broodjes'. Een stevig karwei, want er zijn er zo'n 1800 nodig om de grondbaan stevig te stabiliseren. Foto's en filmpjes van de miniatuur spoorbaan zijn te zien op: www.snisk.nl nodig vanwege bijvoorbeeld een Halloweenfeest dan staan zo'n 27 vrijwilligers klaar. Swaen: „Het is echt iets van Kerkwerve. Het leeft in het dorp." De SMSK maakt vrijwel alle mate rieel zelf In de - in een oude zee container ondergebrachte - werk plaats staat een professionele draai bank en dito freesmachine. De te keningen van een nieuwe locomo tief maakt techneut Breen zelf. „Het moeilijkste is nog om aan ma teriaal te komen. Je moet altijd be delen. En kijken of je spullen die iemand anders weggooit een nieuw leven kunt geven." Dat laatste gebeurt zeer regelmatig. Breen: „Zo hebben we afgedankte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45