Miniatuurspoorbaan OKTOBER EN NOVEMBER WOONMAANDEN bij PAC Zonweringen PAC Zonweringen i8| AMBACHTELIJK 'Natuurlijk kun je miniatuurtrcinen kopen, maar het is Expo van Kunstwereld in het Bteeuwe Huus 'Gezellige dansavond' in het dorpshuis Tweedelige cursus Kleur van start Lezing in kerk over hijna-doodervaringen Smalstads Gemengd Koor viert jubileum overzicht, hebben geen Startende meestal ondernemers ijsvereniging gaat bouwen Dn-zonweringen-tuinmeubelen ollulksn - dakramen - garagedeuren Deze maand: Luxaflex raamdecoratie leder 3e product GRATIS voordeligste uitvoering] r tegen inlevering van deze bon donderdag 4 november 2010 PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 NiEUWERKERK - De piketpalen zijn geslagen en binnenkort wordt begonnen met het verder afgraven van de grond. Bij de ijsbaan in Nieuwerkerk wordt door vrijwilligers een clublokaal en opslagruimte neergezet. „We worden daarbij geholpen door bouwbedrijven", zegt secretaris Sam Flikweert. Ver schillende bedrijven sponsoren de bouw en voeren werkzaamheden uit die lastig zijn voor de vrijwilligers. Het plan voor het gebouwtje is ontstaan om dat er grote behoefte was aan een eigen opslagruimte. Het idee voor een clublokaal met kleine keuken is daar later aan toegevoegd. De ijsvereniging hoopt de bouw deze winter af te ronden. foto Dirk-Jan Gjeütema OUDDORP De hele maand november zijn in het Blaeuwe Huus in Ouddorp schilderijen te zien van Sarette Ba- kelaar en Kunstwereld. Dit is een project van Zuidwester dat is opge zet om verstandelijk gehandicap ten kunst te laten maken. Het adres is Bosweg 2 te Ouddorp. OUWERKERK Van foxtrot tot tango en van Ween- se wals tot chachacha. In het Dorps huis aan de Ring in Ouwerkerk wordt zaterdag vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden waarbij uit eenlopende dansstijlen de revue passeren. Deelnemers kunnen ook zelf muziek meenemen. Ook niet- gevorderden zijn welkom. Op 20 oktober 2010 is ten laste van E.R. Ritfeld, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechts deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op de roeren de zaken. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 0166-601020 ZIERIKZEE Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit start een cursus Kleur in Zierik- zee, waarin deelnemers hun kleur kunnen ontdekken. De tweedelige cursus wordt maandagmiddag 8 en 15 november gegeven in het MFC in Zierikzee. Opgeven en meer info via zeeland@volksuniversiteit.nl. ZIERIKZEE Naar aanleiding van het boek 'Ein deloos bewustzijn' van Pim van Lommei geeft Rinus van Warven zondag in de Gasthuiskerk in Zie rikzee een lezing over bijna-dood ervaringen. Van Warven is verbon den aan de stichting Merkawah die onderzoek verricht naar het ver schijnsel. Aanvang: 15.00 uur. BROUWERSHAVEN Het Smalstads Gemengd Koor uit Brouwershaven bestaat 35 jaar. Re den om zaterdag vanaf 19.30 uur in de Adriaanskerk in Dreischor een jubileumconcert te houden. In sa menwerking met het Noord-Beve- lands mannenkoor, klarinetensem ble Klezz en soliste Arleen van Wij- land verzorgt het koor onder lei ding van Irina Zhynkina een avond vullend programma. Burgemeester Gerard Rabelink verricht de ope ning van de jubileumavond. Kaarten a 5 euro zijn te reserveren via kaartensgk@zeelandnet.nl. door Piet Kleemans Het leeft, het beweegt, het is ambachtelijke techniek en met een mi- niatuurtrein doe je heel veel mensen een plezier. Dat is wat de mannen van Stichting Mi niatuur Spoorwegen Kerwerve (SMSK) drijft. De vrijwilligers wer ken met liefde aan het onderhou den, uitbreiden en verfraaien van het banencomplex en het rollend treinmaterieel. Centraal Station Kerkwerve is - evenals de remise en de werk plaats - te vinden op het terrein van recreatieboerderij Van Lange- raad aan de Weelweg in Kerkwer ve. Na een eerste 'optreden' van de treinenstichting tijdens Konin ginnedag belandde de SMSK in het boerenbos bij de camping van Van Langeraad. Een prima thuisba sis in de visie van SMSK-voorzitter Wim Breen. „We doen veel din gen samen, zoals het Halloween- feest vorige week, en de jaarlijkse treinendag wordt gecombineerd met het Zeeuws Kampioenschap palingroken op de recreatieboerde rij." SMSK-secretaris Corné Swaen vult aan: „Dat werkt naar twee kanten toe prima." Het blijft niet bij alleen bouwen en onderhouden van baan en ma terieel. De SMSK zet zich samen met recreatieondernemer Peter van Langeraad in voor allerlei activitei ten, waaronder het eerdergenoem de Halloweenfeest en de treinen dag. Voor wat betreft het verder 'aankleden' van de baan door het bos zijn de nodige ideeën. Breen: „Bij Kerkwerve heeft ooit een slot gestaan. Het zou leuk zijn als we dat slot op schaal hier bij de baan zou den kunnen herbouwen. Daar kun je dan weer een brok eilandelijke ge schiedenis aan vastkoppelen." Een relatief klein clubje vrijwilligers zorgt voor het dagelijks reilen en zei len van de miniatuurspoorbaan. 'Opa Leen' de Bil is er - gehuld in besmeurd ketelpak - vrijwel dage lijks te vinden. Is alle hens aan dek -Verbazing over ambulance -Martine Vis directeur politie -Drie auto's in beslag genomen Alle filmpjes zijn nog eens terug te zien op het You Tubekanaal van de pzc: www.youtube.nl/depzc TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Miniatuurtreinenthousiasten: vlnr. Wim Breen (voorzitter), Corné Swaen (secretaris) en nestor 'Opa Leen' de Bil. Start met overzicht uw eigen bedrijf. Kom zaterdag 6 november naar de Startersdag. Meld tl aan via kvk.nl/startersdag Bioscoop CineCity in Vlissingen Theater de Wobelaer in Etten Leur Van 10:00 tot 16:00 uur, gratis toegang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44