PZCI Getouwtrek om adressen gemeente deÜRVKKERY Spray tan SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 23 Kerkwerve krijgt innovatieve weg D66 wil verbod grafmonumentjes langs de weg Chauffeur stuurt lijn 134 in de berm bij Beldert almanak Miniatuurtreinen kun je kopen, maar die maken we liever zelf Donderdag 4 november 2010 Verkeer eist zware tol: al zes doden meer dan vorig jaar 17 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl PRIVACY Veilig Verkeer Nederland wil alle 55-plussers brief sturen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Veilig Verkeer Neder land (WN) wil de adressen van al le 55-plussers uit het bestand van de gemeente, maar krijgt die niet. Lokaal afdelingsvoorzitter John Prins van Veilig Verkeer Neder land snapt het niet meer. Tot okto ber vorig jaar kreeg hij van de ge meente de adressen van 55-plus sers, om deze mensen uit te nodi gen voor een opfriscursus rijvaar digheid. Kort daarna liet de ge meente weten dat zij geen adres sen meer verstrekt aan organisa ties en verenigingen. Tot zijn ver bazing las Prins op 30 oktober in de PZC dat B en W adressen uit de Gemeentelijke Basis Admini stratie (GBA) beschikbaar stellen voor een campagne tegen drankge bruik door minderjarigen. Voor het gebruik van adressen uit de GBA gelden strikte privacy-re- gels. Maar volgens B en W zijn die niet van toepassing omdat het om de uitoefening van een gemeente lijke taak gaat. B en W beroepen zich daarbij op de wet Publieke Ge zondheid en de WMO. Prins meent dat WN ook aan de ze criteria voldoet. Verkeersveilig heid is volgens hem ook een ge meentelijke taak en dat valt te ver dedigen met het provinciaal plan verkeersveiligheid en de Wegenver keerswet in de hand. „Nee", zegt burgemeester Gerard Rabelink. „Verkeersveiligheid is geen specifiek gemeentelijk beleid, terwijl preventie alcoholmisbruik dat wel is." Rabelink vergelijkt het verzoek van WN met dat van een tafeltennisvereniging die op zoek is naar 55-plusleden. „Gebleken is dat veel inwoners dergelijke post via de gemeente niet op prijs stel len", aldus Rabelink. KERKWERVE - Het lijkt een asfaltlaag als alle is op een nieuwe manier gelegd, waarbij het het asfalt een betere structuur. Een techniek der. Aan de verf zijn keramische korreltjes toe- andere, maar de nieuwe laag op de Heuvels- warme asfalt vlak voor het wordt aangebracht die op deze manier nog vrijwel nergens is toe- gevoegd. Dat verhoogt de zichtbaarheid van weg in Kerkwerve is heel bijzonder. Het asfalt nogmaals wordt gemengd. Daardoor krijgt gepast. Ook de strepen op de weg zijn bijzon- de streep bij nat weer. foto Dirk-Jan Gjeltema. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 TERNEUZEN - Het oprichten van grafmonumenten langs de openba re weg in de gemeente Terneuzen moet worden verboden. Daarvoor pleit D66-raadslid Charles ten Hengel. De monumentjes staan op plaatsen waar een dodelijk on geval heeft plaatsgevonden. Om dat de gedenktekens de aandacht trekken, leveren ze gevaar op voor de verkeersveiligheid, denkt Ten Hengel. Ook wil een aantal men sen niet via zo'n gedenkteken langs de weg worden herinnerd aan het verlies van een mede mens. Het raadslid vraagt B en W om het oprichten van dergelijke grafmonumenten te verbieden. DREISCHOR - Passagiers van Lijn 134 tussen Renesse en Zierikzee kampten gisterochtend met vertra ging, nadat de bus bij buurtschap Beldert in de berm raakte. De chauffeur reed volgens een scholier een verkeerde weg in. Bij een poging om te keren, raakte de bus vast in de berm. Een andere passagier meldde via sociale net werksite Twitter dat de chauffeur 'letterlijk en figuurlijk de weg kwijt was.' Volgens een woordvoerder van Connexxion reed de chauffeur ech ter 'gewoon zijn route' en duurde het oponthoud niet langer dan 15 minuten. Tip? redactie@pzc.nl Toen die Vlissingse gebeld werd voor een artikel in de krant, zei ze gelijk ja. Kon ze eindelijk laten zien hoe een professional tewerk gaat. 'Spray tan: mooi, natuwiijk kleurtje' noteer de de verslaggeefster. De fotograaf klikte. En nog eens. En nog eens. „Nog éven.. Misschien nog even naar mij toe draaien... Nog ééntje..." Toen hij eindelijk klaar was, had ze zo vaak moeten spuiten dat de klant een halve neger was geworden. En zo kwam hij in de krant. De afgelopen dagen heeft ze het al honderd keer uit moeten leggen. Dat ze ze normaal écht niet zo bruin bakt. En dat het kwam door die lan ge fotoshoot. Eén ding is zeker: ze staat er gekleurd op... 3 t/m 13 november Week van het Zeeuwse Boek do. 4 november, 19.30 - 20.30 uur Popronde met Wotienke za. 6 november, 11.00 -16.00 uur Zeeuwse ansichtkaarten met Cor Sohier en Rob Verkaart za. 6 november, 12.00 -13.00 uur Nelleke van der Kroft vertelt en signeert "Straffe zijwind" za. 6 november, 14.00 -15.00 uur Jan Jansen en Peter Verdunnen signeren "Winter in Zeeland" za. 6 november, 15.00 -16.30 uur JP Seeger Session Band zo. 7 november, 13.00 -17.00 uur Koopzondag meer informatie op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43