zeeland 119 De dorpsraad ouderen in het dorp blijven Watchers toezicht op welstand Het is weer bijna planttijd! onlinehovenier.nl Zeeuwse kustlijn In de uitverkoop overzicht, hebben geen Startende meestal ondernemers donderdag 4 november 2010 'Het heeft een tijd geduurd, maar we zijn blij met het resultaat Onze twijfel over de locatie is helemaal verdwenen. Het wordt gewoon een mooi complex. Nel Bimmel projectgroep pelle had in de beginjaren (2006) met name moeite met de huidige locatie aan de Duinweg, want dat was immers de 'groene long' van het dorp. Bovendien kwam het woonzorgcomplex ook te ver van de dorpskern af Hoe moesten de bewoners dan naar bank en win kel? Bezwaren van omwonenden en een veranderende financiering van de zorg gooiden nog meer roet in het eten. Maar uiteindelijk vonden alle partijen elkaar. Met als resultaat een wozoco die het voor Oostkapelaars mogelijk maakt tot op hoge leeftijd in hun eigen dorp te blijven. Want, zo onderstreepte Veers wethouder Chris Maas gister middag; 'het zijn de ouderen die het karakter en de geschiedenis van hun dorp overbrengen'. De dorpsraad is nu echt tevreden met de locatie, zeker als er een pad wordt aangelegd van wozoco naar het dorpshart. Nel Bimmel had na mens de dorpsraad zitting in de projectgroep die zich bezig heeft gehouden met de voorbereidingen voor het woonzorgcomplex. „De samenwerking was altijd goed. On danks de vaak forse discussies die we hadden. Wij konden onze sug gesties, en die van de bewoners van Oostkapelle, wel kwijt. Het complex dat er nu komt, heeft een vriendelijke uitstraling. Dat wil den wij ook. Bovendien hebben de bewoners overal voldoende zicht op de omgeving. De ramen zijn zo geplaatst dat ze goed uit zicht hebben op de natuur en alles rondom hen heen. Met dit com plex biedt je de ouderen in Oostka pelle de mogelijkheid om binnen het dorp te blijven. Dat maakt ook de mantelzorg een stuk eenvoudi ger. Er is inmiddels veel belangstel ling vanuit het dorp voor de apar- tementen." Dus uiteindelijk toch geen compro mis maar een breed gedragen nieuwbouw voor Oostkapelle. Beeld van het nieuwe wozoco dat aan de Duinweg in Oostkapelle moet verrijzen. dóór Maurits Sep MIDDELBURG - De drie gemeenten op Walcheren gaan hun welstands commissies samenvoegen. Zij wil len daarmee efficiënter en goedko per werken. Bovendien verwach ten zij door een wetswijziging min der werk voor de welstandscom missies. De rijksoverheid zorgt ervoor dat via de nieuwe wet Wabo sommige bouwplannen niet meer aan een welstandscommissie voorgelegd hoeven worden. Veel regels zijn vervallen en de vrijheid om zon der vergunning te bouwen is ver groot. Met minder werk zijn dus ook minder welstandscommissies nodig, vinden de colleges van B en W. Door voor heel Walcheren één comissie te benoemen is het ook mogelijk daar goede mensen in te zetten. Vorige week werd al bekend dat het Veerse colleges van B en W voor de samenwerking is, gisteren sloten die van Middelburg en Vlis- singen zich daarbij aan. Binnen kort spreken de gemeenteraden zich daarover nog uit. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De Zeeuwse kust gaat zondag tussen 16.00 en 17.00 uur in de uitverkoop. Althans de pano ramische schilderijen die van de kustlijn zijn gemaakt voor het pro ject Ku(n)stwerken van XXL Art. In de voormalige Plaatwerkerij van De Schelde in Vlissingen hangen tot en met zondag de twintig pa norama's van de Zeeuwse kust, ge maakt in 2009. XXL Art wil op de laatste expositiedag de schilderijen met forse kortingen verkopen. Het is voor het laatste dat de werken in Zeeland te zien zijn. Kopers krij gen de werken thuisbezorgd. Op 20 oktober 2010 is ten laste van E.R. Ritfeld, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, tk.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op de roeren de zaken. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur- waarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 0166-601020 Uurwerkmakerij Albert de Goeij Nieuwstraat 15, Middelburg. Tel.: 0118-633425 Restauratie verkoop van antieke klokken. MEEST GELEZEN 1Kerken tegen betaald parkeren op zondag (foto) 2. Vierde aanhouding mishandeling AMATEURVOETBAL Ook op laag niveau wordt enthou siast gevoetbald. Lees het blog www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Start met overzicht uw eigen bedrijf. Kom zaterdag 6 november naar de Startersdag. Bioscoop CineCity in Vlissingen Theater de Nobelaer in Etten Leur Van 10:00 tot ló-.oö uur, gratis toegang. Meld u aan via kvk.nl/startersdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39