Skeeleraars weg uit Domburg Nu kunnen de 18 Wozoco Club Devo populairste discotheek in Zeeland 'ga. 11 Boekenmarkt op Het Blauwe Hof Nieuwe voorzitter Wijk Dauwendaele Concert van My Own Army in Schuttershof Taxibusje slipt en botst tegen boom NIEUWBOUW De bouw van het wozoco in Oostkapelle werd gisteren officieel ingeluid. Na jaren voorbereiding komt het er toch van. donderdag 4 november 2010 I m%m. I OKTOBER EN NOVEMBER WOONMAANDEN bij PAC Zonweringen Deze maand: Luxaflex raamdecoratie leder 3e product GRATIS voordeligste uitvoering) tegen inlevering van deze bon KOUDEKERKE Op Het Blauwe Hof aan de Breeweg 11 in Koudekerke vindt ko mend weekeinde een boeken markt plaats. Liefhebbers van Zeeuwse boeken, maritiem werk, kunst, maar ook van kinder- en kookboeken, literatuur, poezie en thrillers kunnen er hun slag slaan. De boekenmarkt is zaterdag en zon dag open van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG De Stichting Wijk Dauwendaele heeft twee nieuwe bestuursleden. Melanie Verwei is Rob Dreessens opgevolgd als voorzitter. Dreessens was jarenlang een van de stuwen de krachten achter Het Meandertje, de vereniging die is omgevormd tot Stichting Wijk Dauwendaele. Dreessens blijft bij de stichting als secretaris. Mary Fliers is daarin ge kozen tot nieuwe penningmeester. mm, m se sis mm s as wssm 5 MIDDELBURG De Rotterdamse band My Own Ar my treedt zondag 7 november op in het Schuttershof in Middelburg. My Own Army speelt donkere alter natieve rockmuziek. De deuren van het Schuttershof gaan zondag open om 17.00 uur. De toegang is gratis. SEROOSKERKE Op de Gapingseweg bij Seroosker- ke is gisterochtend rond acht uur een taxibusje tegen een boom gere den. Het busje werd bestuurd door een 47-jarige vrouw uit de gemeen te Veere. Zowel de bestuurster als een meisje dat meereed, bleven on gedeerd. De politie vermoedt dat het busje door modder op de weg is geslipt en dat de bestuurster de macht over het stuur is verloren. door Maurits Sep DOMBURG - Het skeelerevenement Domburg on wheels vindt vol gend jaar niet meer plaats in Dom burg. Omdat de overlast voor win kels te groot werd, wordt waar schijnlijk uitgeweken naar het ge bied rond kaasboerderij Schellach tussen Middelburg en Gapinge. Volgens Els Mesu van het organisa tiecomité van Domburg on wheels is het vertrek uit Domburg in goed overleg gegaan met de on dernemersvereniging. „We reden altijd midden door het dorp. We probeerden in goed overleg met ie dereen de overlast beperkt te hou den, maar dat werd steeds moeilij ker. Grootste knelpunt is de plek bij de supermarkt. De super was tijdens het evenement een hele middag niet bereikbaar voor zijn klanten. We hebben geprobeerd het evenement in tijd te beperken, maar dat vonden we uiteindelijk toch jammer. Het moet een feestje zijn voor een hele dag." Daarom is gekeken naar start en fi nish bij de kaasboerderij Schel lach. Daar in de buurt zijn allerlei nieuwe wegen aangelegd in ver- De PZC is op zoek naar een depothouder. Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op via telefoonnummer 06-53810746 (Rayonmanager Edwin Michielsen) www.bezorgers.nl DichtbijMedia. Wegener band met de nieuwe N57. „Op de parallelwegen ligt prachtig asfalt. Dat is ideaal." De schaatsbond KNSB moet de nieuwe locatie nog wel goedkeu ren. Een delegatie komt het beoog de parcours op 17 november keu ren. Het evenement vindt in 2011 voor de vijfde keer plaats. De top van het skeeleren in Nederland doet eraan mee. Volgens Mesu wordt geprobeerd het evenement uit te breiden met toerrijders en jeugd. Daarvoor zijn en worden contacten gelegd met scholen in Veere en Middelburg. door Annemarie Zevenbergen Er was taart en champag ne. Want na een jaren lange voorbereiding be gon gistermiddag dan toch officieel de bouw van het nieuwe wozoco aan de Duinweg in Oostkapelle. Een begin met een extra feestelijk tintje overigens, want in het com plex komt tevens het 200-ste woonzorgappartement op Walche- Het nieuwe woonzorgcom plex in Oostkapellle maakt deel uit van het nieuwbouwplan Duinweg-West. Het wozoco komt ten noorden van de oude dorpskern en grenst aan de zuidkant van de villawijk die in de jaren 70 en 80 van de vo rige eeuw werd gebouwd. Rond om het complex worden kavels in gericht voor vrijstaande wonin gen. Het totale complex bestaat uit vier bouwblokken, die met elkaar ver bonden worden door een deels uit glas opgetrokken corridor. In to taal komen er 31 woonzorgapparte menten, bedoeld voor bewoners van 55 jaar en ouder. De drieka merwoningen zijn allemaal gelijk vloers en bereikbaar met een lift. De liften zitten in de centrale hal van het complex. Van de 31 woningen zijn er 23 voor verhuur en acht die in de verkoop gaan. Daarnaast vinden twee groepswoningen voor cliënten van de SVRZ en een fysiotherapieprak- tijk onderdak in het complex. Partners in dit project zijn Woon- burg uit Koudekerke en Marsaki. De Walcherse Bouwunie uit Grijpskerke bouwt het wozoco, dat naar verwachting begin 2012 gereed zal zijn. De verhuur van de appartementen begint binnenkort. Van de acht koopappartementen zijn er inmiddels vijf verkocht. ren van Woonburg. Dus was er een cadeautje van Woonburg voor de wozoco's in de gemeente Veere. Die krijgen allemaal een AED (au tomatische externe defibrillator). Maar ondanks alle feestelijkheden waren er ook de herinneringen aan de jaren die voorafgingen aan de daadwerkelijke bouw. Jaren vol discussie over de locatie, proble men met buurtbewoners, de om vang van het complex en wat dies meer zij. De dorpsraad van Oostka- NIJMEGEN - Club Devo (het voor malige La Plaza) in Goes is de po pulairste discotheek van Zeeland. De club eindigde als vierde bij de uitreiking van de Nightlife Awards, dinsdagnacht in Nijme gen. De Hooizolder in Westkapel- le werd zevende. Winnaar van Zuid Nederland in de categorie clubs voor 500 tot 1500 mensen werd El Sombrero in het Brabant se Reusel. De andere Zeeuwse deel nemers in deze categorie (El Toro in Goes, Joy in Cadzand en uit Renesse: Trinity, Pinky's en Club Four) wisten niet tot de shortlist door te dringen. Dat geldt even eens voor Pake Sake en Zoom in Goes en Tramzicht in Domburg, die uitkwamen in de categorie danscafés (tot 500 mensen). Win naar in deze categorie werd het Eindhovense Café Thomas. Bij de megaclubs (vanaf 1500 mensen) won de Palladio in Helden (Lim burg). In deze categorie deden geen Zeeuwse disco's mee. In eerdere edities van de Nightlife Awards kwam wel eremetaal in Zeeland terecht. De Hooizolder werd eerste in 2005, in 2004 was dat La Plaza. Zo'n 45.000 discogan gers stemden via internet op hun favoriete club. De Nigthlife Awards zijn ingesteld door Konink lijke Horeca Nederland. Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38