Zeeland PZCI Zeeheld gaat billenknijpend naar Vorden Nieuw winkelcentrum 'Panorama Stromenwijk' Spray tan déÜRVKKERY WALCHEREN 20 en 21 18 en 19 almanak Donderdag 4 november 2010 Strandwachten krijgen permanente post in Domburg Met wozoco kunnen de ouderen in Oostkapelle blijven Tip? walcheren@pzc.nl VERVOER Beeld De Ruyter bijna klemgereden door Judah Bolink VLISSINGEN - Van Vlissingen naar Vorden is een lange rit. Dat weet sinds dinsdag ook de chauffeur die het beeld van Michiel Adriaans- zoon de Ruyter naar de Achter hoek moest vervoeren. „Het is gelukt. En daar is alles mee gezegd", vertelt Erik Oldenhave van Smederij Oldenhave een dag later. „De chauffeur had een specia le route uitgestippeld, omdat het beeld extra doorrijhoogte met zich meebracht." Maar nog in Zeeland, bij de spoor wegovergang bij restaurant Ocken- burg in Goes, reed de oplegger zich bijna klem. „We kwamen on derweg wel vaker voor verrassin gen te staan, waardoor we een aan tal keren moesten omrijden." Bij Smederij Oldenhave krijgt De Ruyter een flinke opknapbeurt. Het restauratiewerk is sowieso een Achterhoekse aangelegenheid. Slot boom Steenhouwers uit Winters wijk gaat de sokkel van het kunst werk vervangen. „Uiteindelijk arri veerde het beeld pas na tien uur 's avonds in Vorden. Gelukkig is het heelhuids aangekomen", aldus Oldenhave. Nog groter was de verbazing over het kunstwerk zelf „Het beeld blijkt twee keer zo zwaar als ver wacht. Iedereen was het er van te voren over eens: het gewicht is maximaal 4 ton. Zelf dachten we aan zo'n 3,5 ton. En dan weegt het plots 7,5 ton. Ja, dat is dan een flin ke tegenvaller." Het autokraantje dat het gietijze ren beeld van De Ruyter 's och tends van z'n sokkel moest tillen, kon daardoor de klus niet aan. Een 70-tons Liebherr-kraan moest van stal gehaald worden om de zee held op de vrachtwagen getild te krijgen. Pas rond half twee 's mid dags was het standbeeld daadwer kelijk van zijn sokkel. „We weten niet waar het extra ge wicht vandaan komt. Misschien is het volgestort met beton, mis schien is het zelfs helemaal mas sief. Dat laatste lijkt niet het geval, want er zitten barsten aan de on derkant. Aan de andere kant kan ik me niet voorstellen dat er ie mand ooit zo dom is geweest om het beeld vol te storten met be ton", overpeinst de Vordense smid. „Laten we het in elk geval niet hopen, want het verwijderen van beton kan ontzettend tijdro vend zijn. Het móet er namelijk uit. Daar staat toch zo'n twee maanden werk voor." Het lijkt er sterk op dat dat nodig zal zijn. De gemeente Vlissingen vermoedt inderdaad dat er ooit, via het hoofd van Michiel, beton in het beeld is gegoten, zegt woord voerster Mirjam Jongejan. Voordat het restauratiewerk (kos ten 450.000 euro) kan beginnen, wordt het beeld gezandstraald. „Dan zien we ook of het beeld uit meerdere stukken bestaat", licht Oldenhave toe. Het storten van de fundering van het kunstwerk is maart volgend jaar, vanaf 1 juli 2011 moet De Ruy ter weer aan de Zeeuwse kust staan. Zolang De Ruyter in Vor den bivakkeert, moet Vlissingen het doen met een stellage met een afbeelding van de zeeheld. Het standbeeld van Michiel de Ruyter is waarschijnlijk ooit via zijn hoofd volgestort met beton. Daarom was het veel zwaarder dan gedacht en kostte het zoveel moeite om het op te takelen en te vervoeren. foto Ruben Oreel Markt 51 T0118 886 Middelburg Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Panorama Stromen- wijk. Zo gaat het nieuwe winkel en wooncomplex heten dat in de Middelburgse Stromenwijk wordt gebouwd door Woongoed Middel burg. In het winkelcentrum komen twee supermarkten, winkels, hore cagelegenheden en een jongeren centrum. De winkels die nu in het oude winkelcentrum zitten, inclu sief Spar en Aldi, gaan over naar het nieuwe. Verder wordt nog ge sproken met een bakker en een bloemist om zich te vestigen in 'Pa norama Stromenwijk'. Boven het centrum komen 65 ap partementen en 8 zogeheten mai sonettes. Op de tweede verdieping en deels begane grond komen huurappartementen, op de derde, vierde en vijfde verdieping appar tementen en maisonnettes die te koop zijn voor bedragen tussen de 179.000 en 279.000 euro. De Stichting Het Gors bouwt in het complex een woonvorm voor mensen met een lichamelijke be perking. Het nieuwe complex vormt met de vorig jaar geopende brede school Het Getij het nieuwe cen trum van de naoorlogse wijk. De verwachting is dat het complex voorjaar/zomer 2012 wordt opgele verd. Toen die Vlissingse gebeld werd voor een artikel in de krant, zei ze gelijk ja. Kon ze eindelijk laten zien hoe een professional te werk gaat. 'Spray tan: mooi, natuurlijk kleurtje' noteer de de verslaggeefster. De fotograaf klikte. En nog eens. En nog eens. „Nog éven.. Misschien nog even naar mij toe draaien.. Nog ééntje..." Toen hij eindelijk klaar was, had ze zo vaak moeten spuiten dat de klant een halve neger was geworden. En zo kwam hij in de krant. De afgelopen dagen heeft ze het al honderd keer moeten uitleggen. Dat ze ze normaal écht niet zo bruin bakt.-En dat het kwam door die lan ge fotoshoot. Eén ding is zeker: ze staat er gekleurd op... 3 t/m 13 november Week van het Zeeuwse Boek do. 4 november, 19.30 - 20.30 uur Popronde met Wotienke za. 6 november, 11.00 -16.00 üur Zeeuwse ansichtkaarten met Cor Sohier en Rob Verkaart za. 6 november, 12.00 -13.00 uur Nelleke van der Kroft vertelt en signeert "Straffe zijwind" za. 6 november, 14.00 -15.00 uur Jan Jansen en Peter Verdurmen signeren "Winter in Zeeland" za. 6 november, 15.00 -16.30 uur JP Seeger Session Band zo. 7 november, 13.00 -17.00 uur Koopzondag meer informatie op: wnw.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37