In elke vrouw schuilt een Mrs Marcos Zing Zeeuws is geen grijze golf 17 Hoeveel zwarte bloemetjes telt de achterwand? donderdag 4 november 2010 De prijsvraag van deze week: hoeveel zwarte bloe metjes telt de achterwand van Mrs Marcos in Vlissingen? Op lossingen kunnen tot 10 november worden ingeleverd in de winkel. Deelnemers aan de prijsvraag ma ken kans op een paar Ella winter- laarzen. Mrs Marcos, St. Jacobsstraat 14, Vlissingen, telefoon 0118 414409, e-mail mrsmarcos@zeelandnet.nl. Maandag gesloten, dinsdag tot en met vrijdag 9.30 tot 17.30 en zater dag 9.30 tot 17 uur. Tevens elke laat ste zondag van de maand geopend van 13 tot 17 uur. Mrs Marcos biedt onder andere de volgende mer ken: Jan Jansen, Grotesque, Dutch Charme, Bronx, Friis 8c Company en Lollipops. Er komt nog uitbrei ding aan met Havaianas, Unisa, Fly London, Edith 8c Ella, Fioruc- ci, Beverly Feldman. De prijsvraag van vorige week is gewonnen door Liesbeth Dorre man uit Zierikzee. Zij was één van de mensen die het dichtst bij de prijs van een spijker broek zaten. De broek werd ge toond door de eigenaressen van. Chiqueklit in Renesse. De prijs be droeg €36,95. Dorreman zat daar met €34,95 dicht bij in de buurt. Zij is daar mee winnaar geworden van een waardebon van 50,- euro. door Ali Pankow Zing Zeeuws is een festijn voor iedereen: voor oude ren én jongeren en voor liefhebbers van allerlei muziekstij len, vindt Bert van Leerdam. Hij presenteert zaterdagavond in De Klomp in Ovezande de derde edi tie van Zing Zeeuws, de zangwed strijd in streektaal. Het zang- en muziekfestival is een initiatief van de Stichting De Zeeuwse Taele in samenwerking met de Stichting Cultureel Erf goed Zeeland (SCEZ). Wat Leerdam betreft is Zing Zeeuws absoluut geen grijze golf „We hebben vijftien deelnemers, van Biggekerke tot Bruinisse en van F.llemeet tot Eede en dat bete kent dus dat er ook veel verschil lende dialecten zullen klinken." Van Leerdam is vooral ook blij met de diversiteit aan deelnemers. Naast stevige rock, met gitaar, bas, keyboard en drums van onder meer de jonge band 'Fück' en de tienkoppige band 'Altied wat te doê' passeren ook andere stijlen de revue, zoals: liedjeschrijvers die eigen werk uitvoeren, blues en ca- baretske nummers. „De familie De Glopper uit Ellemeet treedt als De Stamgasten op met drie van hun kinderen", vertelt de presentator. Bij deze tweejaarlijkse wedstrijd wordt onderscheid gemaakt tus sen twee categorieën: tekstschrij vers en mensen die zang en mu ziek uitvoeren. In beide groepen zijn geldprijzen tussen de 200 en 400 euro te winnen. De jury wordt gevormd door Piet Scheer ders, Elza van Hermon, Peter Die- leman, Wim Scholten, Jaap Murre en Marleen Blommaert. Zij letten bij hun beoordeling op: taalge bruik, originaliteit, presentatie, uit voering en muzikaliteit. Ook het publiek mag zijn voor keur uitspreken. De winnaar van die publieksprijs krijgt een beeldje van de Middelburgse kunstenaar Jan Davids. Dit keer heeft hij een zingende boerin ontworpen. „Leuk dat het dit keer een vrouw is. De voorgaande beeldjes waren mannen", zegt Van Leerdam. Zaterdag 6 november, De Klomp, Ovezande, 19.30 uur. Reserveren kan via: www.zingzeeuws.nl. Aanvulling op de schoenencollectie Mrs. Marcos VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25