6 luit donderdag 4 november 2010 Eén stap in de winkel en je voelt je thuis. door Wendy van den Hurk Als iedereen nou eens naar de verjaardags feestjes van Kirsten en Marije ging, dan zou Vlissingen al gauw dé win kelstad van het zuiden zijn. Zij verrijkten het Sint Jacobsstraat- je met een exclusieve schoenen zaak en presteerden het binnen acht weken over een vast klan tenbestand te beschikken. Een mooie houten vloer, leuke lampen, een knus kinderhoekje en een prachtige art deco-toonbank. Eén stap in de winkel en je voelt je thuis. Maar misschien komt dat ook wel omdat de verkoopsters niet gelijk voor je neus staan. Dat is in een boetiek als Mrs Marcos wel zo aangenaam. Mrs Marcos, ja. De voormalige first lady van de Filippijnen, die wereld wijd een heuse cultstatus heeft be reikt, stond immers bekend om haar gigantische collectie schoe nen. „Ook wel om minder leuke kanten", beseft Kirsten Eckhardt, „maar daar gaat het hier niet om." Waar het dan wel om gaat? Schoe nen, schoenen en nog eens schoe nen. Laarzen, pumps, muiltjes, sandalen, ballerina's, naaldhakken, een enkel sneakertje. Zolang het maar niet mainstream is. Maar ook weer niet te extreem. „Het moet wel draagbaar blijven. Daar om passen wij alles zelf Voor on mogelijke hakjes gaan tieners maar naar de New Yorker. Dat is sowieso niet onze doelgroep." Mrs Marcos mikt op vooral vrou wen van middelbare leeftijd, met een zekere klasse. De boulevardbe woonster, om maar een voorbeeld te noemen. Vandaar dat er merken als Jan Jansen - getipt door Hen drik Jan Mabélis van de sjieke da mesmodezaak aan de overkant - en Grotesque tussen staan. Aparte modellen, maar nog altijd het mid densegment. Het duurste paar kost 280,- euro. En denk niet dat vervolgens heel Vlissingen op de zelfde laarsjes stapt; nabestellen, daar doen ze niet aan. De eigenaressen, Kirsten Eckhardt Middelburg Vóórlichting over Music for Kids, gratis muziekles voor kinderen vanaf 6 jaar van korps Johan Friso. Molen Vlissings Bolwerk, 18.30 uur *Jan Knol. predikant en publicist over de filosoof Spinoza, geeft een lezing over Spinoza's intuïtie. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Tholen Theoloog/kunstenaar Anne-Marie van der Wilt houdt een lezing over 'Geloof verbeeld in kleur'. Gasthuiskapel, 20.00 uur 's-Heer Abtskerke De culturele commissie van 's-Heer Abts kerke vertoont de film Chocolat. Kerk van 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur Sluiskil Tentoonstelling Sluiskilse Vogelvrienden, 't Meulengat, 20.00-22.00 uur Zonnemaire Opening cultureel weekend rondom dankdienst voor gewas en arbeid 'Oogst- palet van Klank en Kleur'. Met onder meer optreden van de harmonie Nut en Uitspanning. Hervormde Kerk, 19.25 uur. Aardenburg Hobby- en boekenmarkt t.b.v. het kerkor gel. Aangeboden worden o.a. kerst- en nieuw jaarskaarten, poppenkleding, woon- en bloemdecoraties, speelgoed en sieraden. Om 14.30 uur optreden Happy Band. Sint Baafskerk, 10.00-16.30 uur Burgh-Haamstede Natuurwerkdag in het Gadrabos. Verza melen om 10.00 uur op het parkeerter rein. Tot 15.00 uur. Kapelle Rondleiding in museum en bijbehorende tuin over thema's geschiedenis en cultuur van de fruitteelten. Fruitteeltmuseum. 13.30 uur Kruiningen Snuffelmarkt met 60 kramen en verkoop van huisgemaakte oliebollen. Ons Dorpshuis, 09.00-14.00 uur Ouwerkerk Dansavond in het dorpshuis, 20.30 uur. Sint Maartensdijk Lampionnenoptocht. Markt, 19.00 uur Sluiskil Tentoonstelling Sluiskilse Vogelvrienden, 't Meulengat, 10.00-21.00 uur Vlissingen Najaarsbeurs Vlissingse Filatelisten Vereni ging- Campus De Ruyter, Van Hogendorpweg 58a, 10.00 uur Zierikzee Drumaconcours van KNMF afdeling Zee land en Marchingband Schouwen-Duive- land. Sportcentrum Onderdak. 10.00 uur. Middelburg Onder het motto 'In 't Zêêuws kan't ok'. wordt in het sociëteitsgebouw Le Baron Chassé doorlopend poëzie en proza in de Zierikzee Lezing over bijna-doodervaringen. Gasthuiskerk 15.00 uur. *Presentatie Ford Taunus M-club, Haven plein, 14.00-15.00 uur. MAANDAG 8 NOVEMBER Renesse Het IVN houdt een informatieavond waar op uitleg wordt gegeven over de natuur- gidsencursus van het IVN die 17 januari van start gaat. Ecoscope, Wilhelminaweg 2a, 19.30 uur. WOENSDAG 10 NOVEMBER Oostkapelle Terra Maris houdt het maandelijkse na- tuurspreekuur Daar vraag je me wat Terra Maris, 13.30 tot 15.30 uur. Oost-Souburg Knutselmiddag voor 6-12-jarigen. 't Guusuus, 14.00 uur Vlissingen Wim Dijkstra vertelt over zijn werk als burgemeester van Vlissingen. Ter Reede, Zaal 3, 14.30 uur. Ballerina van Friis and Company Gedurfde accessoires Zeeuwse streektaal voorgedragen. Sociëteit De Vergenoeging, 13-17 uur Sluiskil Tentoonstelling Sluiskilse Vogelvrienden. Ruilbeurs van 10.00-12.30 uur. 't Meulengat, 10.00-17.00 uur Burgemeester Wim Dijkstra vertelt op 10 november over zijn werk. Collectie van de Nederlandse ont werper Jan Jansen. en Marije Coenen, sprongen in wat voor hen een duidelijk gat in de markt was. „We misten een goede schoenenzaak in Vlissin gen", vertelt Kirsten. „Want eerst vertrok Palazzo, daarna Ploef. Op een verjaardagsfeestje, een half jaar geleden, zeiden onze vriendin nen:-dan doen jullie het toch! We lachten er om, maar drie weken la ter stond Marije ineens op de stoep. Of we het niet gewoon zou den doen. Zij was al een tijdje on gelukkig in haar baan, ik wilde ei genlijk wel weer gaan werken. Dus we deden het. Vanaf dat moment ging het snel, want we moesten haasten om de wintercollectie nog te kunnen inslaan. Terwijl we nog niet waren ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel, we geen pand hadden. De eerste weken hebben we dagen gemaakt... Nou ja, héél hard gewerkt. Maar het is gelukt." Kirsten is de zakelijke kracht ach ter Mrs Marcos, Marije is het crea tieve brein. Kirsten zit op een con servatievere lijn, Mireille koopt graag vooruitstrevende modellen in. „Dat gaat perfect samen. Onze klanten weten het ook te waarde ren. Het mooie is dat je al na een paar weken een beetje door begint Marije Coenen (in de stoel) en Kirsten Eckhardt. foto Lex de Meester te krijgen waar ze van houden. Vrouwen hébben gewoon iets met schoenen. Wij zeggen altijd: in el ke vrouw schuilt een Mrs Marcos. Dat blijkt wel. Er zijn al vrouwen die elke week even komen kijken of we nog iets nieuws hebben. We hebben zelfs al een klantenbe stand. Na acht weken!" Dat succes vraagt natuurlijk om meer. Een collectie herenschoe nen, bijvoorbeeld. „Daar wordt in derdaad al veel om gevraagd. Vol gend jaar misschien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24