De Kift maakt muziek met teksten, toeters en hakgitaren 2 uit selectie donderdag 4 november 2010 De Kift tijdens een optreden. Eén van de vele foto's in het zojuist uitgekomen fotoboek DOKA. foto Erik Christenhusz door Mischa Beckers Het literaire punk -jazz-collectiefDe Kift, uit Koog aan de Zaan, bestaat twintig jaar en grossiert nog immer in vol strekt eigengereide producties. Op uitnodiging van Muziekpo- dium Zeeland speelt De Kift vrij dag in de Spot in Middelburg. De groep smeedt folkmuziek, tek sten ontsproten uit de literatuur, koorzang, potten- en pannenper- cussie, 'fanfaretoeters en hakgita ren' tot 'een bonte mengelmoes van eet- en drinkliederen, horle pijp en pogo'. De Kift bindt net zo makkelijk Ne derlands als buitenlands publiek aan zich en is een graag geziene gast in onder meer Zwitserland, Polen, Duitsland, Rusland en Frankrijk. De groep vierde onlangs het twin tigjarig jubileum en organiseerde daaromheen diverse activiteiten. Speciale singlereleases kwamen uit in de Verenigde Staten en het foto boek DOKA met werk van foto graaf Erik Christenhusz werd uitge bracht. Met bevriende bands als Franz Fer dinand, Calexico en Zita Swoon deed de groep een splitsingle pro ject: zij coverden een nummer van De Kift en vice versa. De groep zingt Nederlandse tek sten. De nadruk ligt op verstaan baarheid. In Nederland is dat geen probleem, maar de band wil dat het publiek in het buitenland de taal ook zo veel mogelijk kan vol gen. „In Frankrijk losten we dat op door een derde van de set daad werkelijk in het Frans te zingen", zegt Ferry Heijne van de Kift. „Daarnaast leg ik tussen de num mers door veel uit. In Rusland was het lastiger. Daar gebruikten we een muurkrant met vertalingen en plaatsten er illustraties bij. In Tsje chië toonden we teksten fonetisch. Kortom, we doen gewoon moeite om de band met het publiek te creëren." Bij De Kift staat de tekst centraal. Literatuur is de bron bij elk pro ject. „Ik ben degene die de boeken leest en de verhalen samenbrengt. De eerste richtinggever bij ons aan komende album is wat we voor het Oerol festival deden", zegt Heijne. Afgelopen juni speelde De Kift daar met Tryater. Centraal in dat programma stond COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-maif: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Coochelshow Igor Krulsnor's Grote Goochel- show is een voorstelling voor kin deren van 4 tot 12 jaar.- Igor Krul- snor laat goochelkunsten zien die overal ter wereld veel indruk ma ken, zoals: een "stropdas nadoen, gedachten lezen en. nog meer ver bluffende truc's. Met als hoogte punten: Igor' zelfdenkende oor doppen en een verdwijnend ei. Woensdag 10 november, De Meiboom, Krabbendijke, 15.00 uur. Oorverdovend De try-out voorstelling Oorverdo vend van Javier Guzman is een dubbelprogramma geworden. Dit- omdat Guzman zijn hele program ma nog niet op orde heeft. Hij geeft nu voor de pauze ruimte aan liedjeszanger/stand-up comedian Roel C. Verburg. Na de pauze maakt Guzman zich druk over de maatschappij op drift. Vrijdag 5 november, De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur. FunFest Na twee zeer geslaagde eerdere edi ties wordt het tijd voor het derde FunFest Festival. Het bestuur (fo to) is trots op het programma: Een 12 uur durend festijn met dj's, bands, kunst, live acts, korte films en improvisatietheater. Dit keer met Eye-D Hidden, dj Marcelus, Not lames Dean, Rita Lynn, GOIDIVA en Funky Style Brass. Zaterdag 6 november, 't Beest, Goes, 14.00 - 02.00 uur. Gewijde muziek door louter vrou wen, even kunstzinnig als exta tisch uit de 'heartlands' van Azië. Tevens een dubbelconcert. Eerst Monajat Yulchieva uit Oezbekistan met zangkunst in het teken van het soefisme. Daarna het ensem ble Rozaneh (foto) uit Iran met mystiek-klassiek soefi-repertoire, uitgevoerd door zes vrouwen. Zondag 7 november, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 15.30 uur. Soefi-muziek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20