buitenbeentj Advocaat: 'Turnbond mag Van Celder niet uitsluiten' Van Gaal hekelt kritische Hoeness Nog maar 5 dagen! 29 Doe gratis mee met de Abonnee Win Weken! woensdag 3 november 2010 door René Banierink ARUNGTON/DEN HAAG - Aan de hand van een veteraan die als te oud en te vaak geblesseerd was ver sleten, wonnen de honkballers van San Francisco Giants gister nacht voor het eerst sinds 1954 de World Series. Het Colombiaanse buitenbeentje Edgar Renteria maakte zijn (vermoedelijk) laatste optreden in de Majors tot een on vergetelijke. Wie een maand geleden, bij de start van de play-offs, had voor speld dat Edgar Renteria (35) aan het eind zou staan te zwaaien met de trofee voor de meest waardevol le speler, zou voor gek zijn ver klaard. Renteria, was dat niet die oude, versleten korte stop die meer tijd in de ziekenboeg door bracht dan op het veld? Die van de laatste 54 duels in het reguliere seizoen er slechts zeventien speel de? Ja, dat was hij. Maar diezelfde Renteria was wel degene die er afgelopen week te gen Texas Rangers stond op het moment dat het er werkelijk om ging: in de World Series. Hij speel de als in zijn beste dagen op de las tige positie van korte stop, was een baken van rust in en buiten het veld en liet als stille kracht ein delijk en vooral ook weer eens zijn knuppel spreken. Met vernietigen de dreunen, op het moment dat het er echt om ging. In de tweede wedstrijd brak hij een 0-0 open met een solo-home- run waarna de bepaald niet om hun slagkracht bekend staande Giants uitliepen naar een vernieti gende 9-0-zege. En gisternacht, toen de Giants de best-of-seven de finitief naar zich toe konden trek ken, brak hij de weerstand van Texas in de zevende inning. Bij 0-0, met twee man op de honken (maar ook twee man uit), mepte hij een bal van sterwerper Cliff Lee over de hekken voor de beslis sende voorsprong in de met 3-1 ge wonnen wedstrijd. De winnende klap in een World Series wedstrijd UIT K BASKETBAL New York. NBA: Chicago Bulls - Portland Trail- blazers 110-98, Sacramento Kings - Toronto Raptors 111-108, San Antonio Spurs - LA Clip pers 97-88. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie: Hoondert/De Waard-Bottles/De Parel 2-6: Richard de Bruin-Tony Dobbelaere 35-27, 30; Frans de Kock-Theo Platjouw 27-35, 55; Jan Westr dorp-John Bakker 21-30, 35; Gerrit Blom-Peter Snelders 17-30, 56. Pool. Regionale eerste klasse: Cue's PerfAc- tioN-Sharkey's 1-5. HONKBAL Arlington. Major League Baseball, World Se ries. Wedstrijd vijf: Texas Rangers - San Fran cisco Giants 1-3. Eindstand best-of-seven: 1-4. Giants winnen World Series. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoorkampioenschap. Ereklasse, race 2: 1. All Techno Support 166 ronden; 2. Klaver 4 166; 3. D.K.C. 1 165; 4. Ribbstyle 165; 5. A.T.S. 1 165; 6. Maximaal TV 164; 7. J.E.M. Racing 163; 8. S.E.R. 163; 9. D.K.C. 2 161. Stand: 1. A.T.S. 40 punten; 2. Klaver 4 33; 3. Ribbstyle 31; 4. D.K.C. 30; 5. A.T.S. 1 24; 6. Maximaal TV 20; 7. J.E.M. Ra cing 18; 8. S.E.R. 16; 9. D.K.C. 1 7. door Marcel Luyckx slaan, het is slechts zeer weinigen gegeven. Maar voor Edgar Renteria was het al de tweede keer. En de eerste was nog specialer. Als 22-ja- rige sloeg hij namens de Florida Marlins in de verlenging (elfde in ning) van het beslissende zevende duel een balletje net over de hand schoen van Cleveland Indians-wer- per Charles Nagy naar het buiten- veld, waardoor het winnende punt binnenkwam. Twee beslissen de klappen in de World Series, dat deden slechts drie illustere spelers voor hem: Lou Gehrig, Joe DiMag- gio en Yogi Berra. Tussen die mannen van de rake klappen is Renteria, hoewel dank zij zijn fluwelen handjes meervou dig All-Star en Gold Glove-win- naar, toch een buitenbeentje. Net zoals hij dat is vanwege zijn natio naliteit. Hij behoort tot de slechts negen Colombianen die ooit de Majors haalden. In zijn vaderland heeft hij samen met zijn broer Edinson in 2003 de Columbian Professional Baseball League opge richt. De twee houden zich ook be zig met opleiding van honkbalta lent in hun vaderland. Hij zal daar in de nabije toekomst meer aandacht aan schenken. Na dat drie verschillende blessures hem het grootste deel van dit sei zoen aan de kant hadden gehou den, zinspeelde hij meerdere ma len op een afscheid. Maar niet na dat hij zijn diepe wens om nog een keer voor het allerhoogste te gaan, had uitgesproken. Tien wedstrijden voor het eind van het seizoen, na een kansloze nederlaag in Chicago en de drei gende uitschakeling voor de play-offs, nam Renteria het woord in de kleedkamer en deed zijn emotionele oproep hem die laatste kans te geven. Mark DeRosa herin nert zich dat alle spelers uren later nog diep onder de indruk waren. „Juist omdat hij normaal gespro ken een man van weinig woorden is." Veel zeggen deed hij ook de af gelopen dagen niet, dat liet hij over aan zijn knuppel. Met het ul tieme succes als beloning. w TENNIS Valencia (Spa). Mannen. Eerste ronde: Mur ray (GBr/1) - Lopez (Spa) 6-3 7-6 (1), Chela (Arg) - Kohlschreiber (Dui) 6-2 3-6 6-2, Gime- no-Traver (Spa) - Almagro (Spa) 6-4 3-6, 6-3, Starace (Ita) - Flanescu (Roe) 4-6 6-4 6-2. Basel (Zwi). Mannen. Eerste ronde: Tipsare- vic (Ser) - Istomin (Oez) 6-2 6-4, Giraldo (Col) - Beek (Slw) 6-2 6-1, Troicki (Ser) - Berrer (Dui) 6-3 6-0, Gasquet (Fra) - Lu (Tai) 6-3 6-1. p. VOLLEYBAL Tokio. WK, vrouwen. Groep A: Servië - Alge rije 3-0 (25-15 25-12 25-21), Polen - Peru 3-0 (25-10 25-15 25-16), Japan - Costa Rica 3-0 (25-9 25-13 25-8). Groep B: Nederland - Ke nia 3-0 (25-8 25-14 25-11), Brazilië - Puerto Ri co 3-0 (25-20 25-18 25-11), Tsjechië - Italië 3-2 (25-27 27-29 25-23 25-22 17-15). Stand: 1. Brazilië 4-8 (12-2), 2. Italië 4-7 (11-5), 3. Ne derland 4-6 (8-6), 4. Tsjechië 4-6 (8-8), 5. Puer to Rico 4-5 (3-9), 6. Kenia 4-4 (0-12). Groep C: Duitsland - Kroatië 3-0 (26-24 25-18 25-21), Cuba - Thailand 3-0 (25-19 29-27 27-25), Verenigde Staten - Kazachstan 3-0 (25-17 25-19 25-19). Groep D: Turkije - Canada 3-2 (19-25 20-25 25-14 25-17 15-8), Rusland - Zuid-Korea 3-1 (25-18 25-17 19-25 25-22), China - Dominicaanse Republiek 3-0 (25-12 25-21 25-14). DEN BOSCH - De turnbond kan Yu ri van Gelder in de toekomst niet uitsluiten van internationale wed strijden. Dat stelt advocaat Cor Hel lingman, die nog altijd bezig is om de hoogte te bepalen van de scha devergoeding die Van Gelder in zal dienen bij de KNGU. De ringenspecialist werd vier da gen voor het WK in Rotterdam uit de Nederlandse selectie gezet. Op een persconferentie meldde bonds voorzitter Jos Geukers een dag la ter dat er sprake was van een terug- valsituatie. Van Gelder had zich niet aan de af spraak gehouden dat hij geen cocaï ne meer zou gebruiken. Geukers gaf ook aan dat het 'einde oefe ning' was wat betreft de internatio nale turncarrière van Van Gelder. „Hij had die mededeling niet kun nen en mogen doen. Geukers gaat daar helemaal niet over", zegt Hel lingman. Volgens de raadsman wil Van Gel der 'weer zo snel mogelijk in de ringen hangen'. De turner is niet geschorst en mag aan wedstrijden deelnemen. Hellingman ziet geen reden waar om zijn cliënt uit zou moeten wij ken naar een ander land, iets wat Van Gelder zelf suggereerde in zijn verklaring. Ingegeven door de emo tie van het moment, aldus zijn ad vocaat nu. „Door de gang van za ken twijfelde hij aan de kwaliteit van de KNGU. Waarom zou hij uitwijken?" Als Van Gelder prestaties neerzet, kan de bond volgens Hellingman niet om hem heen. Ook niet op ba sis van subjectieve selectiecriteria. „Die houden voor een rechter nooit stand. Daarover bestaat vol doende jurisprudentie in andere sporten", weet de advocaat. „Ie mand moet wel die formuliertjes invullen. Daar heb je een bond voor nodig." De naam van Van Gelder ont breekt op de deelnemerslijst van de wereldbekerwedstrijden in Osijek, Stuttgart en Glasgow in no vember. Voor de turner komen die te vroeg. Naar eigen zeggen was hij mentaal niet klaar voor het WK. Van Gel der vertrok daags na zijn verban ning uit de WK-ploeg naar Portu gal. Vorige week was hij terug in Den Bosch, werd ook gesignaleerd bij turnvereniging Flik-Flak maar volgens Hellingman verblijft hij in middels weer in het buitenland. Bram van Bokhoven, coach van Van Gelder en van de KNGU, ont houdt zich van commentaar, zo lang de advocaten van beide par tijen er nog niet uit zijn. Hellingman zegt indirect signalen opgevangen te hebben dat mensen van de bond zich afvragen of ze wel goed gehandeld hebben. „Het antwoord daarop is 'nee'. Die me dedeling over cocaïnegebruik had den ze niet mogen doen. Niet al leen omdat het privé is, het is feite lijk onwaar. In dopingtesten zijn geen afbraakproducten van cocaï ne gevonden." door Gerard Borgman DEN HAAG/CLUj - De ruzie tussen Louis van Gaal en Uli Hoeness zorgt voor hoogspanning bij FC Bayern München. De trainer rea geerde gisteren voor het eerst op de persoonlijke aanval van de voor zitter en daarbij sloeg Van Gaal hard terug. Bayern speelt vanavond in de Champions League uit tegen Cluj. Voor die wedstrijd was echter nau welijks aandacht tijdens de voorbe- schouwende persconferentie van Van Gaal. De Nederlandse trainer kreeg louter vragen over de kritiek van Hoeness, die zondag uit het niets had verklaard dat hij niet lan ger met Van Gaal communiceert omdat de coach toch niets van een ander wil aannemen. Bovendien zou de trainer te vroeg spelers als Timotsjoek en Gomez hebben af gedankt, terwijl uitgerekend zij de dolende ploeg in de voorbije crisis- weken aan de nodige punten heb ben geholpen. Van Gaal reageerde gisteren verbol gen. „Ik ben zeer verbaasd, dat een voorzitter van een club als Bayern zoiets zegt in deze moeilijke tijd met negen geblesseerde spelers", counterde de 59-jarige coach. „Ik kan een man als Hoeness, die al zo lang bij deze club zit, eigenlijk niet tegenspreken, aangezien ik hier pas een jaar en drie maanden werkzaam ben. Maar ik vind dat ie mand die zoveel voor Bayern Mün chen betekent, ook moet beseffen wat de gevolgen van dergelijke uit spraken zijn." Over de aantijging van Hoeness, dat Van Gaal wei luistert naar kri tiek, maar dat hij er volgens niets mee doet, stelde de bekritiseerde coach: „Ik ben zeer teleurgesteld dat de voorzitter zoiets over mij zegt, want ik denk dat comminuca- tie een van mijn beste kwaliteiten is." Van Gaal vervolgde zijn verde diging door te stellen dat bij hem nooit sprake is van tweederangs voetballers in zijn selectie. „Derge lijke termen gebruik ik niet. Ik heb de perspectieven voor deze spelers altijd open gelaten." Hoeness vergeleek Van Gaal met Felix Magath, die twee keer de dub bel won met FC Bayern, maar toch aan de kant werd gezet van wege zijn eigenzinnigheid. Een trainer die overlegt met de clublei ding, doet in de ogen van Hoeness vervolgens wat van hogerhand wordt aanbevolen. Van Gaal weet zich gesteund door Karl-Heinz Rummenigge, een andere club baas. Maar de verdeeldheid in de clubleiding kan de positie van de trainer wel degelijk in gevaar brengen. In een vluchtige persverklaring liet FC Bayern gisteren weten dat er na de persconferentie een verzoe nend gesprek had plaatsgevonden tussen Van Gaal en Hoeness. Hoe veel dat signaal van vrede waard is, zal moeten blijken. Zeker is dat de sfeer bij FC Bayern voorlopig explosief zal blijven en dat Van Gaal de hoogspanning slechts weg kan nemen met resultaten. I ABONNEE VOORDEEL Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77