ssert I ii kiMmmmm, Oud hout is erg brandgevaarlijk Ga logisch om met beperkte ruimte woensdag 3 november 2010 De panelen op de wanden in de kinderslaapkamer van zoon Korneel zijn blauw, die in de andere kamers en op de overloop zijn donkerrood. Tips heeft Cor van Sluijs in overvloed voor wie zelf de handen uit de mouwen wil ste ken. Zijn allerbelangrijkste gaat niet over materialen of technieken maar over veilig heid. „Let vooral heel goed op brandgevaar! Oud hout, zoals ik dat gebruik, is nou eenmaal erg brandgevaarlijk. Daarom zet ik altijd de stroom volledig af als ik stop met werken. En daarom heb ik altijd een radio aan staan. Als die uitvalt, weet ik dat er iets mis is. Kortslui ting kan meteen grote gevol gen hebben. En daarom heb ik ook overal brandblussers staan. ]e kunt met veiligheid niet voorzichtig genoeg zijn." Zolders zijn de ideale ruimte om een extra slaapkamer te creëren. Let dan goed op de hoeveelheid licht, adviseert Alexandra Langeveld van AL in the house stylingbureau in Vlissingen. „Plaats eventueel een dak kapel, die geeft meer licht én ruimte." Zo pal onder het dak met schuine hoeken en lage wanden is het niet eenvoudig passende meubels te vin den. Op maat maken kan, maar is duur. Goedkoper is het om bij bouw markten te kijken, raadt Alexandra Langeveld aan. Zo kun je schuine hoeken ook afwerken met deurtjes voor extra bergruimte. „Louvredeur- tjes zijn daarvoor mooi, praktisch en niet duur." De bovenetage heeft een zwevende vloer. Dat is gedaan om beneden in de woonkamer een authentiek plafond te kunnen maken. Omdat vloer en plafond van elkaar gescheiden zijn, is er ook geen verlies van geluid en warmte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69