Precies zoals ze keuken bedacht 8 W woensdag 3 november 2010 Naam Manon van Gijtenbeek Leeftijd 32 Beroep Universitair medewerker Roosevelt Academy Woonplaats Middelburg Gezinssituatie Alleengaand. Woont samen met kat ten Quint en Fiona. De oude keuken, waarin de houten kastdeurtjes grijs geverfd waren door de vorige bewoners, was voor de linkshandige Manon zeer onpraktisch. „Die kast naast het gasfornuis was heel onhandig. Dat moest anders." Manon van Gijtenbeek wist precies hoe haar nieuwe keuken moest worden. Met een tekening van haar droomkeüken, een lijstje wensen en een budget van 5000 euro stapte ze binnen bij een grote verkoper van keukens. „Ik had de indruk dat ze daar niet goed uit de voeten konden met wat ik wilde", zegt de Middelburg se. Uiteindelijk kreeg Manon toch de keuken die ze wil de: „Dankzij een goede klusjesman. De keuken heb ik zelf samengesteld bij Ikea." door Ondine van der Vleuten Blijkbaar kan een mens niet alleen te véél, maar ook te weinig willen, is de conclu sie van Manon van Gijten beek na haar keukenavontuur. Haar wensen waren bescheiden, qua inrichting maar zeker ook wat apparatuur betreft. Ze wilde bij voorbeeld géén combimagnetron en alleen een piepklein vaatwasser- tje. „Vooral dat laatste was een pro bleem. Waarom, dat snapte ik ook niet goed, het leek net of ze per se een grote wilden verkopen. Als je niet precies weet wat je wil en niet voet bij stuk houdt, heb je je voor je het weet veel meer laten aanpra ten dan je eigenlijk wilde, heb ik het idee." Manon wist wél precies wat ze wil de. Na de eerste keukenverkoper was de Middelburgse zo afgeknapt dat ze een rustperiode inlaste. „Ik heb geen tijd om uitgebreid door keukencatalogi te bladeren en kof fie te drinken. Ik wilde gewoon kunnen zeggen: dit heb ik té beste den. Wat zijn mijn opties? Pas na drie maanden had ik genoeg moed verzameld om bij andere winkels te gaan kijken." De enige winkel waarbij ze een goed gevoel kreeg, was Van Belle Wonen. „Dat was de meest plezan te. Ik had geen afspraak gemaakt, maar de verkoper nam deson danks de tijd voor mij. Hij hing geen kletsverhaal op en was heel vriendelijk. Ik denk dat ik wel voor hen gekozen zou hebben als ik op dat moment niet al bedacht had dat ik zelf een keuken zou sa menstellen bij Ikea. Inmiddels had ik contact gelegd met een klusjes man die hem kon installeren." Ikea, ontdekte Manon, had alles wat ze zocht. „Het voordeel is dat ze er daar niet op gebrand zijn jou een hele keuken te verkopen. Op hun website staan alle onderdelen waaruit je kunt kiezen en je kunt meteen zie hoeveel het kost. Ik heb thuis via een ontwerppro gramma op hun website de basis uitgezocht. Daarna ben ik naar Ikea gegaan om het af te maken. Overal staan daar computers waar op je in kunt loggen en je eigen ontwerp op kunt roepen. Mede werkers van Ikea helpen je om het af te ronden. Je kunt alles laten af leveren en ook bepalen wanneer het afgeleverd wordt." In februari 2010 werd de keuken, in dozen en pakketten, bij haar be zorgd. Precies een week nadat haar oude keuken gedemonteerd was, stond de nieuwe er. Trots toont ze haar keuken. Inder daad, een klein afwasmachientje, een gewone gasoven en gasfor nuis, een afzuigkap. Aanrecht in 'houtoptiek', witte keukenkastjes met enigzins klassieke zilveren knoppen erop. Voor het raam, een bartafel van hetzelfde materiaal als het aanrecht. Gekocht bij Ikea, net als het onderstel. Zonder Bart Willemsen, van B.W. Techniek te Vlissingen, had ze het niet gekund. „Ik heb vaak klusjes mannen in huis gehad waarvan ik dacht: jou wil ik eigenlijk hele maal niet in huis hebben. Mannen die me niet aankeken als ze met me praatten, soms niet eens een offerte stuurden. Je wil met res pect bejegend worden, zeker als je zoals ik alleen woont is het belang rijk dat je je goed voelt bij iemand die je in je huis laat. Ik zat bij een vriendin beklag te doen over klus jesmannen, toen mijn vriendin zei: ik weet een goede." Ze kan het alleen maar bevestigen. „Alles ging in overleg. Hij dacht met me mee. Als hij iets zelf niet goed genoeg kon, zei hij dat en schakelde hij iemand in die het wél goed kon." Ze heeft nét de finishing touch aangebracht: een wanddecoratie van www.pimpyourkitchen.nl. „Dat is een opdruk op vinyl, spe ciaal voor keukenwanden. Je kunt je eigen foto opsturen, of kiezen voor een van hun patronen, zoals dit mozaïek. Mooi hè?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66