41 klussen De auto stond toch altijd buiten woensdag 3 november 2010 punt en die persoon regelde alles met de werkmannen." Elk bedrijf binnen Faktor Mus pak te zijn eigen vakgebied aan. „Toen ze toch bezig waren, hebben we ze gevraagd om zonnecollectoren op het dak te plaatsen. Nu wordt het water dus op 'de groene manier' gewarmd", vertelt Stefan. Bij binnenkomst in de ruimte die eens een garage was, springen de lichten automatisch aan door een sensor in het plafond. De garage is licht en ruim inge richt. „We kregen van Faktor Plus een tas die we konden openklappen. Daarin zaten allerlei kleurencombi naties die we konden gebruiken in de nieuwe kamer. Ik heb daar één uit gekozen, er een foto van ge maakt en ben ermee naar Ikea ge gaan. Zo kon ik alles precies met de meubels combineren. Dat was heel makkelijk", zegt Lonny. Het is duidelijk dat de inrichting van de ruimte, met de lichte vloer, donkere wanden, grote ramen en de ontzettend grote, witte kast, bij de cliënten in de smaak valt: „Mensen gaan dan op de bank zit ten, doen hun schoenen uit en trekken hun knieën op. Zulke din gen vind ik leuk om te zien", zegt Lonny. Naam Stefan de Schrijver en Lonny de Schrijver-Verbrugge Leeftijd Stefan is 38 en Lonny is 36 Beroep Stefan: Calculator bij schildersbedrijf De Schrijver Lonny: Coach van ouders met kinde ren met AD(H)D Woonplaats Lams waarde Gezinssituatie Getrouwd, met drie kinderen: Emma (10), Jim (7) en Tijn (4). Ze hebben ook nog een katje, Floortje Snotter De garage van Stefan en Lonny de Schrijver-Verbrugge in Lamswaarde was eigenlijk niet veel meer dan een rommelhok. Een beetje zonde, vonden ze. Daarom be sloten ze de garage om te bouwen tot een ruimte, waar in Lonny haar coachingpraktijk kan uitoefenen. door Monique den Hamer Stefan (38) en Lonny (36) de Schrijver-Verbrugge wo nen samen met hun drie kinderen Emma van 10, Jim van 7 en Tijn van 4 in Lams waarde. In een wijk die door inwo ners voor de grap ook wet het 'Zonnendaal' uit de serie Flodder wordt gepoemd. „Het is een vrij nieuwe wijk in ver gelijking met dê rest van Lams waarde", legt Lonny uit, „we wo nen hier nu sinds 2001 en het liefst wil ik hier nooit meer weg. Mijn man wilde in een dorp wo nen en ik in de polder. Nu hebben we van alles een beetje." Ze kijken door grote tuindeuren in de tuin en vandaar recht in de polder. Van af de zolderkamer van dochter Em ma zijn de boten op de Wester- schelde zelfs te zien. Stefan is calculator bij schildersbe drijf De Schrijver en Lonny coacht ouders van kinderen met ADD en ADHD en zij werkt vanuit huis. „In het begin zat ik met mijn cliën ten gewoon in de huiskamer, maar als de kinderen dan thuis kwamen uit school, zaten mensen niet echt meer op hun gemak en dat is juist wat ze nodig hebben als ze hier zijn. Ze moeten toch over hun ge voelens praten." Lonny wilde niet vanaf een andere locatie werken, omdat uit huis wer ken liecl makkelijk is en ze haar kinderen liever niet lang alleen laat. Daarom bedachten zij en haar man Stefan de volgende oplossing: hun garage verbouwen tot werkka.- mer. „We gebruikten de garage ei genlijk als rommelhok. De fietsen en de grasmaaier stonden daïr, en nog wat dingen die we bijna niet gebruiken. Je kent het wel. Het was er zo vol dat de auto er niet eens bij paste. Die staat dus sowie so altijd buiten. Daarom besloten we het om te bouwen tot Lonny's coaching-praktijk", zegt Stefan. „En voor de fietsen hadden we al tijd een schuurtje dat we nooit ge bruikten, dus daar zetten wg,ze nu voor de verandering ook eens echt in", lacht Lonny. Toen de tekeningen rond waren, heeft bouwteam Faktor Plus er zo'n vier maanden (inclusief vorst verlet) over gedaan om de garage om te toveren tot een bewoonbare kamer. Faktor Plus is de verzamel naam voor Schildersbedrijf De Schrijver, Poppe Installatietech niek, bouwbedrijf Risseeuw BV, ECS Technics en projectinrichting Lavoir. Daar is Lonny heel positief over: „Dat verliep echt goed. Als er iets was hadden we één aanspreek lichte vloer, donkere wandelementen, grote ramen en een grote, witte kast. De garage anno nu:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62