'Welvaart is geen voorwaarde voor tevredenheid' I verlies 5000 banen NOS gaat juist meer doen op internet Uitzetting van Irakezen verhinderd Dl Groot aantal taken Hells Angels doen bod 200 miljoen euro Meisje kopje onder 'Mulisch' uitverkocht Swiss Sense1 SI ill woensdag 3 november 2010 'De vereenvoudiging van regels en wetten juichen we toe, want dat leidt tot lagere administratieve lasten. Maar we zijn wel wat sceptisch wat dat aangaat' Henk Koller, voorzitter van de Nederlandse Orde van Belastingadviseurs De ruim 30.000 medewerkers van de Belastingdienst zijn verantwoor delijk voor een groot aantal taken. Het meest bekend is het heffen en innen van belastingen en premies. Jaarlijks verwerkt de Belastingdienst de verschillende aangiften van 6 miljoen particulieren en 1,1 mil joen ondernemers. De Belastingdienst int niet alleen, maar keert ook uit. Zo verzorgt de Belastingdienst de uitbetaling van voorlopige teruggaven en van toe slagen die huishoudens kunnen krij gen voor de kosten van kinderop vang, huur of zorg. Andere belangrijke taken: opsporen van fraude, het houden van toe zicht op de in-, uit- en doorvoer van goederen, toezicht houden op het naleven van de fiscale wetten en regels. Er bestaan ook plannen om iedere belastingplichtige in de toekomst een eigen afgeschermde website bij de Belastingdienst te geven, waar alle fiscaal relevante gegevens worden opgeslagen. Het doen van een aparte aangifte wordt dan over bodig. foto Koen Suyk/ANP wolleen boven ons hoofd en die waaien niet zomaar over", houdt hij zijn personeel per brief voor. „We redden het niet met alleen maar efficiënter werken." Via na tuurlijk verloop is zon ingreep evenmin op te vangen. Veld wil 'al les uit de kast halen' om gedwon gen ontslagen zoveel mogelijk te voorkomen, zegt hij. Staatssecretaris Weekers ziet graag dat iedereen binnen de Belasting dienst 'goed over zijn eigen toe komst nadenkt'. Hij wil ook dat er Hilversum - De website van de NOS wordt vanaf vandaag uitge breid met videobulletins die de in ternetters in 6o seconden van het belangrijkste nieuws voorzien. Dit maakte de NOS gisteren bekend, uitgerekend op de dag dat de nieuwssite zelf in het nieuws is, omdat de WD de digitale dien sten van de publieke omroepen wil beknotten. De NOS bundelt vijf keer per dag het nieuws in een minuut, spe ciaal voor mensen die zich snel willen laten bijpraten en geen tijd nemen om een complete Journaal uitzending van vijf of tien minu- AMSTERDAM - De Nederlandse bur gers zijn tevreden over de kwali teit van leven, ook in deze econo misch lastige tijden. Ze zijn posi tief over hun werk, woonsituatie en sociale contacten. „Maar er is een opmerkelijk con trast te zien tussen hoger- en lage ropgeleiden als het gaat om ver trouwen in andere mensen", zegt Jan Latten, demograaf bij het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). „Lageropgeleiden hebben veel minder vertrouwen in de me demens, de politiek, de politie en Europa." Ruim 40 procent van de burgers die alleen de basisschool heeft afge rond, heeft vertrouwen in de rech ters, in vergelijking met bijna 90 procent van de hoogopgeleiden. De trend is te zien bij het vertrou wen in alle officiële instanties, zegt Latten tijdens de presentatie van het rapport 'De Nederlandse Samenleving 2010'. Lager opgelei den verrichten ook minder vrijwil ligerswerk. „Een belangrijke indica tor voor verbondenheid met de sa menleving." Een opleiding en een diploma zijn van groot belang voor de kwaliteit'van leven, legt Latten uit. Uit het onderzoek blijkt dat mensen met een hogere opleiding langer leven en meer ge zonde levensjaren hebben. Alexander Rinnooy Kan, voorzit ter van de Sociaal Economische Raad, is verrast dat het opleidings niveau zo'n groot effect heeft op het vertrouwen en op de kwaliteit van leven. „Het is de vraag of die kloof nog te dichten is, maar het is wel de fundamentele opgave waar het huidige en de komende kabi netten hard aan moeten werken." Welvaart is volgens socioloog Frits Spangenberg van onderzoeksbu reau Motivaction geen voorwaarde voor een tevreden samenleving. Volgens hem brengt een onder zoek dat burgers alleen bevraagt over hun sociaal-economische sta tus, niet aan het licht dat er veel maatschappelijke onvrede heerst. De plaatsen met de meeste hoog opgeleiden zijn Wageningen (52,51), Oegstgeest (50,09) en Ha ren (48,22). Slechts vier plaatsen in Zeeland komen boven de twintig procent: Goes (23,54), Hulst (20,41) en Middelburg (21,84). In de top 10 van plaatsen met de laag ste aandeel hoogopgeleide inwo ners staat Reimerswaal met 10,32 procent op de zevende plaats. AMSTERDAM De Amsterdamse Hells Angels heb ben de gemeente een voorstel ge daan om hun clubterrein te verla ten. In ruil voor 9 ton zoekt de mo torclub een ander onderkomen, be vestigde voorzitter Harald Böhne gisteren. De gemeente zou niet ver der gaan dan 400.000 euro. DEN HAAG Minister Hans Hillen van Defensie moet volgend jaar al 200 miljoen euro bezuinigen. Het grootste deel daarvan (163 miljoen) haalt hij door investeringen in materieel en infrastructuur uit te stellen. De rest (37 miljoen) wordt bespaard op personeel, onder meer door minder mensen aan te nemen. APELDOORN Een 15-jarige krantenbezorgster uit Apeldoorn is gisterochtend in haar woonplaats in een wegverzakking gefietst. Ze fietste een plas water in tot ze, kopje onderging. Een ge sprongen waterleiding had een gat van ruim 6 vierkante meter en 1,5 meter diep veroorzaakt. ANTWERPEN De boeken De Aanslag en De Ontdek king van de Hemel van de overleden schrijver Harry Mulisch zijn in Vlaanderen uitverkocht. De herdrukken zijn medio novem ber te verwachten, aldus uitgever WPG gisteren. goed wordt nagedacht 'over wat we straks wel en niet doen'. Belastingadviseurs vrezen dat de Belastingdienst veel kennis en erva ring verliest. „Het zou jammer zijn als we mettertijd langer moeten wachten op informatie en uitsluit sel over geschillen", reageert Henk Koller, voorzitter van de Neder landse Orde van Belastingadvi seurs. „De vereenvoudigingen van regels en wetten juichen we toe, want dat leidt tot lagere admini stratieve lasten." DEN HAAG - De uitzetting van een groep asielzoekers gaat vandaag niet door. Het Europese Hof voor de Rechten van Mens (EVRM) heeft een stokje gestoken voor het besluit van het kabinet om de groep van ongeveer vijftien asiel zoekers uit te zetten. Het Hof on derzoekt eerst hoe onveilig de si tuatie in Irak is. Zolang dat onder zoek duurt mag Nederland de Ira kezen niet uitzetten. Volgens Vluchtelingenwerk Neder- lan kan zo'n onderzoek 'maanden' duren. De organisatie verwacht dat meer uitgeprocedeerde Irakese asielzoekers naar het Europese hof zullen stappen om uitzetting te kunnen voorkomen. Gisteren kreeg een verzoek van de voltallige oppositie, inclusief de SGP, om de uitzetting op te schor ten, geen meerderheid in de Twee de Kamer. ChristenUnie-Kamerlid Joel Voordewind had om opschor ting gevraagd, zolang het Europees Hof voor de Rechten van de Mens zich nog niet over het terugkeerbe leid naar Irak heeft uitgesproken. De motie kreeg steun van zeventig Kamerleden; 73 parlementariërs stemden tegen. CDA-dissidenten Kathleen Ferrier en Ad Koppejan stemden net als de rest van de CDA-fractie tegen opschorting van de uitzetting. Minister Gerd Leers voor Immigra tie en Asiel had het voorstel al van de hand gewezen. ten terug te kijken. De PW viel gisteren de WD bij wat betreft het voornemen omroepen niet middels websites te laten concurre ren met dagbladen. De partij wil dat omroepen op internet 'een ui terst beperkte rol' spelen, zegt Ka merlid Martin Bosma. „Wij vin den dit al jaren." Het CDA zegt het omroepbestel niet terug te willen brengen naar 'het stenen tijdperk' en daarom vindt men dat de omroep volop ac tief op internet mag zijn. Dat zegt Kamerlid Van Toorenburg. „Wij vinden dat internet niet los is te zien van de publieke omroep." .o^Tcï©- BOXSPRING S M A T R Ais SE N www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a. tel: (0118) 60 65 94 Kijk op de website voor de openingsü|rten. Prijswijzigingen en. Preventum 900

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5