€100 Twente verrast Emanuelson keert ONTDEK... 261 s Van der Vaart is tegen Inter weer belangrijk voor Tottenham Hotspur 799, de winterzon weken KIES UW KORTING TOT Champions League 1 woensdag 3 november 2010 mEB ns MiBiEB^mHBEanBnwBBnMnBn CROEP A Werder Bremen-FC Twente 0-2 (0-0). 81. Chadli 0-1, 84. De Jong 0-2. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Rode kaart: 76. Frings (Werder Bremen). Gele kaart: Douglas, Leugers, Bengts- son (FC Twente). Aantal toeschouwers: 27.000. Tottenham Hotspur-Inter 3-1 (1-0). 18. Van der Vaart 1-0, 61. Crouch 2-0, 80. Eto'o 2-1, 89. Pavljoetsjenko 3-1. Scheidsrechter: Kassai (Hon). Gele kaart: Hutton, Jenas, Modric (Tot tenham Hotspur), Samuel, Chivu, Lucio (Inter). Aantal toeschouwers: 35.000. Inter 4 2 11 7 11-8 Tottenham Hotspur 4 2 1 1 7 12- 8 FC Twente 4 12 1 5 6- 7 Werder Bremen 4022 2 3- 9 GROEP B Hapoel Tel Aviv-Schalke 04 0-0. Scheidsrech ter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Zehavy, Ba- dir (Hapoel Tel Aviv), Rakitic, Jurado, Huntel- aar, Höwedes (Schalke 04). Aantal toeschou wers: 12.000. Benfïca-Olympique Lyon 4-3 (3-0). 20. Kar- dec 1-0, 32. Coentrao 2-0, 43. Garcia 3-0, 67. Coentrao 4-0, 75. Gourcuff 4-1, 85. Gomis 4-2, 90. Lovren 4-3. Scheidsrechter: Thomson (Sch). Gele kaart: Luisao, Saviola, Jiménez (Ben fica), Pjanic, Lovren (Olympique Lyon). Aantal toeschouwers: 32.000. Olympique Lyon 4 3 0 1 9 9 - 5 FC Schalke 04 4 2 1 1 7 5-2 Benfica 4 2 0 2 6 6 - 7 Hapoel Tel Aviv 4 0 13 1 2 - 8 GROEP C Valencia-Glasgow Rangers 3-0 (1-0). 33. Sol- dado 1-0, 71. Soldado 2-0, 90. Tino 3-0. Scheidsrechter: Brych (Dui). Gele kaart: Albel- da, Tino (Valencia). Aantal toeschouwers: 34.000. Bursaspor-Manchester United 0-3 (0-0). 48. Fletcher 0-1, 73. Obertan 0-2, 77. Bébé 0-3. Scheidsrechter: Stark (Dui). Aantal toeschou wers: 25.000. Manchester United 4 3 1 0 10 5- 0 Valencia 4 2 1 1 7 8- 2 Glasgow Rangers 4 12 1 5 2 - 4 Bursaspor 4 0 0 4 0 0 - 9 GROEP D FC Rubin Kazan-Panatlhiinaikos 0-0. Scheids rechter: Chapron (Fra). Gele kaart: Vintra, Kara- gounis, Marinos (Panathinaikos). Aantal toe schouwers: 23.000. FC Kopenhagen-FC Barcelona 1-1 (1-1). 31. Messi 0-1, 32. Claudemir 1-1. Scheidsrechter: Balaj (Roe). Gele kaart: Pospech (FC Kopenha gen), Busquets (Barcelona). Aantal toeschou wers: 25.000. FC Barcelona 4 2 2 0 8 9- 3 FC Kopenhagen 4 2 1 1 7 4-3 FC Rubin Kazan 4 0 3 1 3 1 - 2 Panathinaikos 4 0 2 2 2 1 - 7 3 LONDEN - Tottenham Hotspur boekte gisteravond in de groepsfa- se van de Champions League een knappe overwinning op titelverde diger Internazionale. De club uit de Premier League won met 3-1. Rafael van der Vaart was wederom zeer belangrijk voor de Engelse for matie. De middenvelder opende na achttien minuten de score. Van der Vaart bleef na de rust in de kleedkamer achter en zag vanaf de bank dat zijn ploeggenoot Peter Crouch in de 61e minuut de voor sprong verdubbelde. Nadat In- ter-spits Eto'o de spanning had te ruggebracht (2-1) bepaalde Roman Pavlioetsjenko in de slotfase de eindstand op 3-1. Wesley Sneijder speelde de hele wedstrijd bij Inter. Door de overwinning van Totten- ham staan de Engelsen op zeven punten, op gelijke hoogte met In- ter. FC Twente staat na de 2-0-zege op Werder Bremen derde in deze poule. De Tukkers vergaarden tot nu toe vijf punten, Bremen blijft staan op twee. Manchester United is Heel dicht bij de achtste finales. De Engelsen wonnen, met Edwin van der Sar in het doel, met 3-0 bij het puntlo ze Turkse Bursaspor en hebben in groep C met tien punten een gat geslagen met de concurrentie. Valencia loste Glasgow Rangers af als nummer twee door de Schot ten met 3-0 te verslaan. Valencia heeft drie punten minder dan Uni ted, de Rangers al vijf s y I Mexico Playa del Carmen Htl. Occidental Allegro Playacar** 9 dagen o.b.v. All Inclusive. Vertrek 19 november, al vanaf Aanbïedingsprijs is inclusief 100 winterzon korting. Ga naar uw Globe Reisburo of kijk op www.giobereisburo.nl/winterzon voor meer kortingen op diverse winterzonbestemmingen. 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder CHAMPIONS LEAGUE FC Twente wint voor het eerst een Champions Leagueduel. Op bezoek bij Werder Bremen wordt het 0-2. In groep B leed koploper Olympi que Lyon een nederlaag bij Benfi ca (4-3). Lyon blijft leider met ne gen punten uit vier duels. Schalke 04, met Klaas-Jan Huntelaar in de spits, profiteerde amper. De Duit sers kwamen in Tel Aviv tegen Ha poel niet verder dan o-o. Schalke heeft twee punten minder dan Lyon, Benfica volgt met drie pun ten achterstand. FC Kopenhagen hield voor eigen publiek Barcelona in groep D op 1-1, waardoor de Spanjaarden met acht punten leider blijven. De De nen volgen op een punt. Lionel Messi opende na 31 minuten de score, voormalig Vitesse-speler Claudemir maakte binnen een mi nuut alweer gelijk. door Leon ten Voorde BREMEN - Aan de wonderlijke avon turen van FC Twente komen maar geen einde. Winnen bij Werder Bremen, daar is normaal gespro ken al een mirakel voor nodig. Maar winnen met een geman keerd elftal? Dat is een sensatie van de bovenste plank. Gistera vond gebeurde het, op de histori sche tweede november 2010: 0-2. Bij FC Twente hadden ze al het wonder van Fenerbahce en het mi rakel van Olympique Marseille. -Maar de zege van gisteravond bij Werder Bremen was nog veel mooier. Niet alleen omdat het de eerste zege van de dub was in de Champions League, maar vooral omdat Twente door personde pro blemen volledig uitgekleed leek te zijn. Wie durfde gisteravond über haupt aan een stunt te denken toen Wout Brama en Theo Jans sen niet fit genoeg bleken te zijn. Zonder misschien wel het beste middenveldduo van de eredivisie was er een te groot gat in de ploeg gebrand, zo dacht vrijwel ieder een. Hier en daar viel vooraf zelfs het woord kansloos. Een blik op de bank zei wat dat be treft voldoende. Daar zaten de jon kies Flamur Kastrati, Michael Schimpelsberger, Ola John en Mitch Stockentree. Die laatste speelde maandag nog met de belof ten in Rotterdam tegen Feye- noord, nog geen twaalf uur later meldde hij zich halsoverkop in het spelershotel van Twente in Bre men. Maar zie, soms gebeuren er van die dingen in het voetbal die ge woonweg niet te voorspellen zijn. In het Weser Stadion beleefde Twente gisteren zo'n avond. De fantastisch spelende Nacer Chadli bracht TXvente diep in de tweede helft op voorsprong, waarna Luuk de Jong niet veel later op aangeven van de weergaloze Bryan Ruiz voor de beslissing zorgde: 0-2. Op die zege viel niets af te dingen, omdat het door elkaar gehusselde elftal van TWente veel meer kan sen kreeg dan Werder Bremen. Ei genlijk was het een wonder dat de treffers pas zo laat vielen, want voor de openingstreffer had het al 2-3, of pakweg 3-4 kunnen staan. Twente boekte de overwinning met een elftal dat dit seizoen waar schijnlijk nooit meet in die samen stelling zal spelen. Door alle muta ties was Rasmus Bengtsson rechts back, mocht Thilo Leugers weer op links beginnen en vulde Rober to Rosales het laatste puzzelstukje in op het middenveld. Maar blijk baar brengt niets deze selectie op dit moment nog uit zijn even wicht. De nieuwe laatste linie bleef op een paar onzekere mo menten knap overeind, op het middenveld was de ijverige routi nier Denny Landzaat het scharnier punt en zorgde Luuk de Jong in de omschakeling voor de benodigde diepgang. En voorin waren Chadli en Ruiz ongrijpbaar. Net als PSV afgelopen zaterdag had ook Werder een veelvoud aan balbezit, maar ook nu waren de snel counterende Tukkers stukken gevaarlijker. Alleen voor rust kreeg Twente al zes opgelegde kansen. Werder zette daar een heleboel drukte, maar veel te weinig raffine ment tegenover. Na rust was ging het vermakelijke kansenfestival aan beide kanten vrolijk verder. Maar opnieuw waren de beste en meeste mogelijkheden voor Twen te, dat een kwartier voor tijd met een man meer kwam te staan toen Werder-aanvoerder Torsten Frings rood kreeg. Daarna deelde Twente binnen een paar minuten twee mokerslagen uit. msgsmBsmgmmmSÊ&sammsmmm Urby Emanuelson keert vanavond te rug waar het voor hem allemaal be gon: stade l'Abbé-Deschamps. Er is veel gebeurd sinds 24 februari 2005, een bitterkoude dag in Auxerre. door Dick Sintenie AUXERRE - De spelersbus van Ajax draaide in het donker het blubberi- ge parkeerterrein op van het voet balstadion en de wielen trokken een diep spoor door de papperige sneeuw. Urby Emanuelson (19) en Hedwiges Maduro, net twintig ge worden, hadden nog nooit een wedstrijd in het eerste van Ajax ge speeld, maar trainer Ronald Koe man nam de twee mee naar Frank rijk. De gezworen vrienden spra ken af hun ogen goed de kost te ge ven. Emanuelson trok in het kleine kleedlokaal een paar moonboots aan, kroop in een gewatteerde jas, zette een ijsmuts op zijn hoofd en vlijde zich op de reservebank naast zijn maatje. Ajax had de thuiswedstrijd tegen Auxerre met 1-0 gewonnen en de return in de achtste finales van het Uefa Cup toernooi leek de goede kant op te rollen voor de Amsterdammers toen Ryan Babel nog voor rust een 1-0-achterstand ongedaan maakte. Het waren roerige tijden voor Ajax, en vooral voor Koeman. Een interne strijd tussen de trainer en technisch directeur Louis van Gaal was een paar maanden eerder zo hoog opgelopen dat Van Gaal zijn ontslag indiende, omdat hij zich in het conflict niet gesteund voel de door de clubleiding. Ondertus sen vielen de sportieve resultaten tegen en raakte de relatie tussen een aantal spelers en Koeman ern stig bekoeld. Dat was allemaal niet waar Ema nuelson aan dacht toen hij de tweede helft warmliep. Maar er be kroop hem wel een vreemd gevoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58