Zestig wetenschappers naar Zeeland voor internationale Obama Conferentie Z-Zine laat u zien waar de Provincie werk van maakt Arjan Beekman Over de Deltawateren yv. Ondernemers over de dienstverlening van de Provincie Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CO Provincie maakt mogelijk Wist u dat de Provincie subsidies verstrekt voor het behoud van de ker ken? Of dat de Provincie financieel bijdraagt aan beeldtelefonie, omdat het volgens Zeeuwse zorginstellingen een prima middel is voor men sen met een ziekte of beperking? Naast Provinciewerk geeft het Provinciebestuur ook het online magazine Z-Zine uit. Bewegende beelden, foto's, geluid, muziek en tekst geven u zicht op het werkveld van de Provincie. Zeeland. In de nieuwste Z-Zme, nummer 24. leest u meer over de mogelijkheden van beeldtelefonie. Rob Blacquière is voorzitter van de redactieraad Z-Zine: "Mijn erva ring is dat mensen nauwelijks weten wat de Provincie doet. Dat is jammer en onverdiend, omdat'de Provincie op veel terreinen een nuttige rol vervult tussen andere overheden, maatschappelijke organisaties en haar inwoners. Met een gratis abonnement op Z-Zine neemt u als lezer kennis van het brede veld van provinciale activiteiten. En wellicht werkt dit stimulerend om meer gébruik te gaan maken van de diensten die de Provincie levert.' Interesse? Vul uw e-mailadres in via www.watdoenzenu.ril en u ontvangt Z-Zine voortaan in uw mailbox. Provinciale Staten Hotel de Nieuwe Doelen in Middelburg ontvangt regelmatig gasten van het RSC. Sara van 't Westeinde: 'Wij zijn erg tevreden en trots op onze jarenlange samenwerking met het RSC. Ook tijdens deze conferentie mochten wij weer veel internationale gasten in ons hotel verwelkomen.' Bijzondere collectie Het RSC is op initiatief van het Amerikaanse Roosevelt Institute en de Provincie Zeeland geopend in 1986 en bestaat dus bijna 25 jaar. Het centrum behoort tot de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen en bevordert wetenschappelijk onderzoek, onderwijs en de Amerikaans-Europese betrekkingen op het terrein van de geschiedenis en cultuur van de Verenigde Staten van Amerika in de 20e en 21e eeuw. In 2009 publiceerde het RSC het standaardwerk Four Centuries of Dutch-American Relations, 1609-2009. Het RSC heeft een bibliotheek met een unieke collectie op dit gebied van microfilm en microfiche, boe ken, tijdschriften, films en video's. Verder stelt het RSC onderzoeksbeurzen en beurzen voor Amerikaanse gasthoogleraren beschikbaar. Onderzoekers van het RSC verzorgen ook colleges in Leiden en Gent en gastlessen voor Zeeuwse scholieren op middelbare scholen. www.roosevelt.nl Zeeland ontving tijdens Contacta 2010 als eerste provincie het certificaat 'Bewijs van Goede Dienst'. Dit is een initiatief van de landelijke Regiegroep Regeldruk onder verantwoordelijkheid van het ministe rie van Financiën. Daar zijn we best een beetje trots op, want we hechten aan een goede dienstverlening voor onze klanten met zo min mogelijk administratieve rompslomp. Voor de kwaliteit van de dienstver lening stelden we een onderzoek in. We vroegen ruim negentig Zeeuwse ondernemers, waaronder ook maatschappelijke instellingen, naar hun mening over onze dienstverlening. Met het bijbehorende verbe- terplan gaat de Provincie de komende tijd aan de slag. De ontwikkeling van beleid voor termijnoverschrij ding is zo'n verbeterpunt. De Provincie voerde het onderzoek uit in het kader van het 'Terugdringen Administratieve Lasten'. Het rapport 'Verbeterplan Bewijs van Goede Dienst Provincie Zeeland'vindt u op www.zeeland.nl Kijkt u ook eens op www.lastvandeoverheid.nl Profiel: Statenlid voor de ChristenUnie. Arjan is opgegroeid in Oostdijk en is in het dagelijks leven docent economie en maatschappijleer aan het Calvijn College in Goes. Arjan heeft bedrijfseconomie gestudeerd in Vlissingen en Tilburg. Hij woont met zijn vrouw en dochtertje in Krabbendijke, in een huis dat hij zelf j volledig gerenoveerd heeft. Koken, zeilen en reizen zijn grote hobby's van hem. Arjan Beekman (30) is Statenlid sinds 2007. Hij is de nieuwe lijsttrekker voor de ChristenUnie voor de verkie zingen van 2 maart 2011. Met een heel jong en energiek team gaat hij van start. Zijn politieke motivatie is dat hij dienstbaar wil zijn aan de Zeeuwse samenleving. Zorgdragen voor het zwakke; dat geldt zowel voor mensen als voor de natuur. Het is hierbij belangrijk dat er behouden wordt wat Zeeland zo uniek maakt, zoals de kleinschaligheid en de ruimte. Daarnaast wil hij met zijn partij versterken waar Zeeland goed in is zoals de watersport, de innovatieve industrie in de Kanaalzone en het toerisme. Verbetering waterkwaliteit Voor de ChristenUnie zijn de Deltawateren een belangrijk thema. Ze zijn beeldbepalend voor Zeeland. Het streven is een gezond Volkerak-Zoommeer zonder blauwalg, een Oosterschelde met behoud van zijn zandplaten en het Grevelingenmeer dat weer een gezond zoutwatermeer moet worden. Niet alleen de natuur heeft belang bij de verbetering van de waterkwaliteit maar ook de recrea tie, watersport en visserij. Natuur en gebruikers moeten op een ver antwoorde manier van elkaar profiteren. De natuurrecreanten en watersporters kunnen in harmonie met de visserij en beroepsvaart gebruik maken van deze prachtige wateren. Daarbij is voor de Provincie een regisserende rol weggelegd. Op 5 november vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in het Provinciehuis vanaf 9.30 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl Provincie Zeeland Ruim zestig wetenschappers en meer dan vijftig deelnemers van universiteiten en instituten uit Amerika en Europa kwamen vorige week naar Zeeland voor het internationale congres The Obama Effect: Transatlantic Perspectives Past and Future'. Zij onderzochten het verleden en de toekomst van Noord-Amerikaanse en Europese betrek kingen, waarbij de verkiezing van Obama als keerpunt wordt gezien. De Provincie gaf subsi die en stelde ruimtes in het Abdijcomplex beschikbaar. Nieuwe aanpak door Obama Het Roosevelt Study Center (RSC) organiseer de deze internationale conferentie in samen werking met het Middelburg Center for Transatlantic Studies. Kees van Minnen, direc teurvan het RSC: 'De grote belangstelling voor deze conferentie is vooral toe te schrijven aan het onderwerp Obama. De verkieziag van Obama tot Amerika's eerste zwarte president in 2008 nep, na de op veel weerstand stuiten de jaren van George W. Bush, hoge verwach tingen op. Dit presidentschap zou namelijk een verbetering inhouden voor zowel de binnen landse als de buitenlandse politiek. Al maan den vóór de conferentie bleek dat het aantal inschrijvingen maximaal was. Er kon werkelijk niemand meer bij. We hadden sprekers vanuit De conferentie met Barack Obama m de hoofdrol trok veel Portugal tot Ierland, de Verenigde Staten en enthousiaste deelnemers naar Zeeland l( n u Dcp„i,. ~,v zelfs uit Rusland. Het RSC geniet als kennis centrum veel bekendheid onder vakgenoten aan beide zijden van de oceaan. Wij zijn trots een goed visi tekaartje te hebben afgegeven voor Zeeland. Want we mochten deze conferentie op één van de mooiste plekken van Zeeland houden.' Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Pete Sousa (Barack Obama), SVRZ (beeldtelefonie). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 5 november 2010 verschijnt de pro vinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57