tL 9 heel open over seks zeeland 123 Kamervoorzitter doopt nieuw patrouilleschip Gratis juridisch advies over kapot apparaat Vlissingse ontkent bestaan hennepzolder Leo Meijaard, GGD Nieuwe dijk voor Nederlandse kust woensdag 3 november 2010 - 38- - „De jongeren waren razend enthousiast. Dit onder werp spreekt ze kennelijk aan. We hebben gekozen om de campagne in Tholen af te trappen, omdat we al zo vaak op Walcheren en de Bevelanden zitten. Binnenkort gaan we ook nog naar Zierikzee." maar dat duurt maar even. Daarna worden ze heel serieus. In feite is praten over onderwerpen rondom seksualiteit net zo gewoon als het maken van een wiskundesom." Van Loon is blij dat de GGD Zee land het Westerpoort College heeft uitgekozen voor de Zeeuwse aftrap van het project over onge wenst seksueel gedrag. „Dat komt ook op deze school voor", is zijn overtuiging. „Ik hoop dat de cam pagne de leerlingen een beetje be ter wapent tegen dit soort gedrag. Natuurlijk komt het onderwerp ook tijdens de lessen aan bod, maar een beetje extra aandacht kan geen kwaad." De campagne Maak seks lekker duidelijk moet jongeren weer baar maken tegen ongewenst sek sueel gedrag. In de aula van het Westerpoort College werden giste ren posters opgehangen met tek sten als 'Ik kom alleen aan je bor sten als jij dat oké vindt'. Drie leerlingen waren aangewezen als ambassadeur van de campagne. Zij deelden kraskaarten uit aan Ook Evelien Jas werd door een leraar gevraagd om kaarten uit te delen aan medeleerlingen. Ze vond dat geen enkel probleem. „Ik denk dat ongewenst seksueel gedrag ook voorkomt op deze school. Dat moet stoppen. Zelf heb ik er ook wel eens mee te maken gehad. Ik vind dat jongeren weerbaar moeten zijn. Als je iets niet wil, moet je dat zeggen." hun medescholieren. Die konden daarop aangeven hoe zij over seks denken. Bijvoorbeeld of ze verliefd kregen de leerlingen een bord met daarop een samenvatting van hun ge- condoomgebruik kennelijk erg belangrijk. foto Willem Mieras op iemand moeten zijn om seks te hebben. En of ze het eerst vragen voor ze iemand gaan zoenen. Aan de hand van de gekraste ant woorden werd een grote kaart sa mengesteld, waarop werd samen gevat wat een leerling belangrijk vindt. Daarmee kon hij of zij op de foto. www.maaksekslekkerduidelijk.nl De Campagne De campagne Maak seks lekker duidelijk wordt in heel het land ge houden. Elke GGD zorgt voor een aftrap in zijn eigen gebied. Behalve het Westerpoort College in Tholen bezoekt de GGD Zee land binnenkort ook het Pontes Pie- ter Zeeman in Zierikzee. Daar blijft het bij. Projectleider Leo Meijaard hoopt dat leerlingen van andere scholen in Zeeland door de publiciteit ook kennis nemen van de campagne en de website bezoeken. briek een kankerverwekkende stof uitstoten in concentraties tot het zestigvoudige van wat wettelijk is bepaald over een gebied waar meer dan veertigduizend inwoners wonen, werken en leven. Als je metingen verricht kun je vaststellen dat het hele gebied toxisch is vergiftigd met een over dosis dioxine en zware metalen zo als zink. Het ministerie van Vrom heeft de rapporten met daarin de meetresultaten van de laatste der tig jaar en is erg geschrokken en vraagt de provincie handhavend op te treden. Wie gedoogt, heeft de verantwoording en dat is nu me vrouw Peijs. Onze commissaris zegt dat ze alles nauwkeurig bege leidt en we de komende vier jaar ons geen zorgen hoeven te maken want meneer De Ruiter, directeur van Thermphos, doet er alles aan om het probleem op te lossen. Maar meneer De Ruiter heeft geen geld en oplossing voor de verbete ringen, maar dat horen we over vier jaar en tot dan is het oogjes dicht en snaveltje toe. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Twee paspoorten De regeringsverklaring is behan deld en alle partijen hebben vol gens hun zeggen het beste met ons voor. Maar de meeste aandacht ging uit naar het bezit van twee paspoorten van een staatssecreta ris, de media 'smulden' ervan. No ta bene het CDA, een coalitiepart ner, vond het nodig om de minis ter-president daarover aan te val len, de oppositie maakte daar dank baar gebruik van, bij gebrek aan steekhoudende voorstellen en mo ties. Deze regering heeft tot nu toe blijk gegeven de problemen en de oplossingen hardop te benoemen, en wil ons land economisch weer sterk maken. Zonder soms pijnlij ke maatregelen gaat dat niet, maar op langere termijn zal het een posi tief resultaat opleveren. De tijd van torenhoge subsidies en geldverslin dende projecten voor ontwikke lingshulp en militaire operaties is hopelijk voorbij, laat de Sinterklaas en Kerstman maar cadeautjes ge ven, en deze regering de kans ge ven te regeren; over hopelijk vier jaar kan de kiezer zich uitspreken over het gevoerde beleid. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Tweede Kamervoorzit ter Gerdi Verbeet doopt morgen het nieuwe patrouilleschip van de Koninklijke Marine: Friesland. De ceremonie vindt plaats op de scheepswerf van Damen Ship yards in Galati, Roemenië. Na de doop wordt het schip afgebouwd in Vlissingen. De Marinestudie van 2005 presen teerde maatregelen om de samen stelling en de middelen van de Ko ninklijke Marine beter af te stem men op haar taken. Een van de maatregelen is de verwerving van vier patrouilleschepen ter vervan ging van de afgestoten M-fregat- ten. De patrouilleschepen worden ingezet voor kustwachttaken in Nederland en in het Caraïbisch Ge bied, zoals het bestrijden van pira terij en voor drugscontroles. De Friesland is ruim 108 meter lang en 16 meter breed. De twee diesel motoren stuwen het met een maxi mum snelheid van 21,5 knopen voort. Het bereik van het patrouil leschip is 5000 zeemijl (9260 kilo meter). Aan boord is er ruimte voor negentig mensen. De vier nieuwe patrouilleschepen beschikken over een breed pakket van sensoren. Door de vergaande automatisering en op afstand be- dienbare systemen om met het schip te varen én door de op af stand bedienbare wapens, kan de marine voor het eerst operaties met een 50-koppige bemanning uitvoeren. Het nieuwe schip blijft voorlopig Friesland heten, het pre dikaat Harer Majesteits ontvangt het vaartuig pas als het daadwerke lijk in dienst wordt gesteld. MIDDELBURG - Het juridisch loket in Middelburg geeft mensen vol gende week gratis juridisch advies over de garantie op een kapot pro duct of apparaat. Het Juridisch Loket houdt van 8 tot en met 12 november samen met ConsuWijzer de 'recht op rechtdagen'. ConsuWijzer is een overheidsorganisatie die adviseert over consument en recht. Het juri disch loket geeft gratis juridisch ad vies op allerlei gebieden. Ook dat wordt door de overheid betaalt. De twee organisaties krijgen regel matig klachten over producten die kapot zijn gegaan. De meeste klachten gaan over elektronica: te levisies, laptops, wasmachines en drogers. Als consumenten bij de verkoper melden dat hun product kapot is gegaan, krijgen ze vaak te horen dat de garantie is verlopen, of dat ze bij de fabrikant moeten zijn. Vaak is dat ten onrechte: con sumenten hebben recht op een goed product, ook als de garantie termijn is verlopen. DEN HAAG - Een Vlissingse is het principieel oneens met haar eerde re veroordeling door de politierech ter in Middelburg tot een werk straf van 30 uur wegens de aanwe zigheid van 11 kilogram hennep op haar zolder aan de Hyancin- thenlaan. In hoger beroep probeer de de vrouw gisteren het Haagse gerechtshof te overtuigen dat zij helemaal niet wist dat haar vriend zijn zelf geteelde hennep op zol der liet drogen. „Ik liep tegen het einde van mij zwangerschap en paste niet meer door het gat van de trap naar de zolder. Ik hield mij niet met die plantjes bezig. Dat deed mijn vriend." De vriend is voor de hen nep eveneens veroordeeld tot een werkstraf van 30 uur maar hij zag af van hoger beroep. Volgens hofaanklager D. Jeras wist de vrouw meer dan zij deed voor komen. „Zij heeft alles voor lief ge nomen en dan moet je de gevol gen dragen." De hofaanklager vol stond met een boete van 600 euro, die ook door de officier van justi tie in Middelburg was gevorderd. DEN HAAG - Om Nederland te be schermen tegen zeespiegelrijzing moet in de Noordzee een dijk wor den aangelegd die loopt van België tot aan Denemarken, zo'n 40 kilo meter uit de kust. Het is een toekomststudie die de stichting Werkgroep Visie 3000 morgen in Den Haag presenteert op het eerste Nationaal Deltacon gres 'Werk aan de Delta'. De 725 ki lometer lange zeewering is 30 me ter hoog en op sommige plaatsen 25 kilometer breed. Op de dijk ko men windturbines, getijdecentra les, zonnepanelen, een snelweg en een vliegveld. Maar ook natuurge bieden en jachthavens. Geen ste den. In de dijk komen transport buizen, een stortplaats voor (radio actief) afval en zeesluizen ter hoog te van Amsterdam, Rotterdam en Amsterdam. Ter hoogte van Zee land zijn natuurparken voorzien van schorren en slikken. De aanleg van de dijk kan volgens voorzitter Onno Dijkstra via een nieuw procédé: een bouwmodule, zeskantig van beton of een ander materiaal, gestapeld door robots.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55