met gelegenheidsteam terug naar waar het ooit is begonnen - sport 127 Aanvoerder Wisgerhof heeft een topgevoel Excuses Drenthe voor woeste nachtelijke rit 'Snel duidelijkheid in zaak-Contador' Overtuigende zege volleybalsters op WK iita lijkt op tijd fit Werder Bremen is aan een teleurstellend seizoen bezig in de Bundesliga. De club staat na tien duels op de elfde plaats. Aanvoerder Peter Wisgerhof was na afloop van het duel vanzelfsprekend uitermate te vreden over de zege bij Werder Bremen. Werder uit is altijd lastig. Dan krijg je er nog een paar blessures bij, komen er een paar jonge jongens in en weet je datje automatis men mist. Makkelijk is een groot woord, maar dit is een fantastisch resultaat. In de tweede helft benutten we eindelijk twee kansen. Een topgevoel!" Luuk de Jong, Mare Janko en aanvoerder Peter Wisgerhof (rechts) bejubelen Nacer Chadli (onder) na diens openingstreffer. foto Frank Augstein Ar u.i*i toen Auxerre in de 55e minuut 2-1 maakte. De rest van de avond trok als een film aan hem voorbij. Hij viel tien minuten voor tijd in voor Wesley Sneijder, kreeg voor zijn al lereerste actie meteen een gele kaart, en kon wel door de grond zakken toen de Fransen in de 86e minuut raak kopten uit een cor ner. Maduro stond op dat moment net een paar seconden in het veld. De twee hielden een bittere smaak over aan hun debuut. Het leek na die wedstrijd alsof het team op in storten stond, zegt Emanuelson vijf jaar later. „Iedereen voelde dat er iets ging gebeuren.De volgende dag stapte de trainer op." Die avond van de 24e februari mar keerde het einde van een toch re delijk succesvolle periode, met landstitels in 2002 en 2004 en een plaats in de kwartfinales van de \Champions League in 2003. Daar- ,ia werd Ajax een duiventil: be stuurders, directeuren, trainers en K 1 spelers kwamen en gingen. Terug kijkend op de afgelopen vijf jaar zegt Emanuelson: „Ik ben tevre den over het feit dat ik zoveel wed strijden heb gespeeld voor Ajax. Ik besef dat dat niet voor heel veel Urby Emanuelson voetballers uit de eigen jeugd is weggelegd. Maar ik realiseer me ook dat we nul keer kampioen zijn geworden." Het is opvallend dat Ajax zoveel moeite heeft het grillige talent uit eigen gelederen tot volle wasdom te laten komen. Zo wordt Ema nuelson tot op de dag van vandaag heen en weer geslingerd door het elftal: van back naar middenveld en via de aanval weer terug naar achteren. In zijn laatste contract jaar knagen bij hem twijfels over zijn toekomst bij Ajax. Daarin is Emanuelson niet uniek: Rafael van der Vaart, Hedwiges Maduro en Nigel de Jong hadden die twijfels ook en vertrokken uit eindelijk met gemengde gevoelens uit Amsterdam, omdat beide par tijen niet goed (meer) wisten wat ze aan elkaar hadden. Emanuelson kan zijn contract bij Ajax met drie jaar verlengen, maar hij wil goed over die beslissing nadenken. Met Maduro (Valencia) en Babel (Liver pool) heeft hij nog altijd veel con tact. Ze zijn als broers voor elkaar. „Ik ben bij die jongens op bezoek geweest. Ze voetballen bij grote clubs, in een sterke competitie en in een mooie stad. Maar sportief heeft Ryan nu een dip, zoals Hedwiges het juist in het begin bij Valencia moeilijk heeft gehad. Soms heb je dat niet zelf in de hand. Je kunt als speler ook de du pe worden van een machtsstrijd bij een club." Na vijfjaar keert Emanuelson van avond terug waar het voor hem al lemaal begon: stade l'Abbé-De- schamps. In het diepst van zijn hart hoopt hij dat Ajax wint en misschien na de winterstop door mag bekeren in de Champions Lea gue. Nog vuriger verlangt hij er naar kampioen te worden met zijn club. Want die droom was er véél eerder dan de wens om ooit in het buitenland te voetballen. woensdag 3 november 2010 li ALICANTE Royston Drenthe heeft zich veront schuldigd voor zijn woeste nachte lijke autorit door de Spaanse stad Alicante. De Nederlandse voetbal- Ier van Hercules Alicante zei een straf van zijn club te accepteren, maar weigerde nadere uitleg te ge ven over zijn motieven. De huur ling van Real Madrid reed vorige week woensdag na vier uur 's nachts met een snelheid van 160 tot 180 kilometer per uur door de binnenstad. Daarbij reed de voor malige Feyenoorder liefst zes keer door het rode licht. De politie van Alicante gaf hem een zware bekeu ring wegens roekeloos rijgedrag. AIGLE Er komt snel duidelijkheid over de dopingzaak rondom drievoudig tourwinnaar Alberto Contador. „Ik verwacht zeer snel een bericht van het wereldantidopingbureau Wa- da", aldus Pat McQuaid, voorzitter van de internationale wielerunie UCI. „Als die binnen is, kunnen we binnen enkele uren met een uit spraak komen." De Spaanse tour winnaar kreeg onlangs door de UCI een voorlopige schorsing opge legd omdat bij hem tijdens de Tour in juli het verboden middel clenbu- terol was aangetroffen. Contador beweert dat hij het slachtoffer van besmet vlees is geworden. Hij kan voor twee jaar geschorst worden. HAMAMATSU De Nederlandse volleybalsters heb ben gisteren bij het wereldkampi oenschap in Japan overtuigend van Kenia gewonnen. De ploeg van bondscoach Avital Selinger was in iets meer dan een uur klaar: 25-8 25-14 25-11. Het is de tweede zege van Oranje bij het WK. Eerder won het team van Tsjechië. De wedstrij den tegen Italië en Brazilië lever den een nederlaag op. Nederland speelt vandaag de laatste groeps wedstrijd, tegen Puerto Rico. Bij winst houdt Nederland uitzicht op een plaats in de tweede ronde. Anita kan vanavond waar schijnlijk met Ajax in actie komen tegen Auxerre. De linksback is her steld van de hamstringblessure die hij zaterdag tegen Heracles Al melo opliep. „Anita kan spelen als hij geen reac tie krijgt", zei trainer Martin Jol voor de laatste oefensessie in de aanloop van het vierde groepsduel. De oefenmeester staat vlak voor het tweede duel met Auxerre voor twee belangrijke beslissingen. Hij moet een vervanger aanwijzen voor de geschorste André Ooijer. En Jol heeft met Demy de Zeeuw, Siem de Jong, Rasmus Lindgren en en Eyong Enoh vier spelers voor drie posities op het middenveld. Oleguer heeft aangegeven dat hij met een gebroken neus kan voet ballen. Hij wil tijdens de wedstrijd echter geen masker dragen. Jol liet in het midden of hij een risico met hem wil nemen. Hij kan ook Toby Alderweireld opstellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51