Leerlingen zijn j Koek en Zopie bij start Week van het Zeeuwse Boek brieven woensdag 3 november 2010 U heeft nog een paar dagen om mee te doen! Bartjens rekendictee 2010 op www.pzc.nl/rekendictee WESTERPOORT COLLEGE Kinderen moeten weerbaar worden tegen ongewenst seksueel gedrag. De GGD begon gisteren een campagne. Raymon Nesen, leerling van het Westerpoort College, deed gisteren met plezier mee aan de actie. Hij deelde de kraskaarten over seksueel gedrag uit. „Ik vind het belangrijk dat mijn medeleerlingen aangeven wat wel en niet kan, want sommige jongeren gaan echt te ver. Zelf heb ik gelukkig nog nooit te maken gehad met ongewenst seksueel gedrag." door Rob Paardekam De meeste leerlingen van het Westerpoort Colle ge in Tholen zeggen dat ze nog nooit te ma ken hebben gehad met ongewenst seksueel gedrag. Logisch, zoiets ver tel je niet zomaar. Toch tonen cij fers aan dat 18 procent van de meisjes en 4 procent van de jon gens in Nederland wel eens slacht offer is geworden. Voor de GGD is dat reden om een landelijke, cam pagne te beginnen. lingen echt heel open over dit on derwerp praten. Natuurlijk is er in het begin altijd wat gegiechel, De Zeeuwse aftrap werd gisteren gegeven op het Westerpoort Colle ge. Hoewel seksualiteit een onder werp is dat zich in de taboesfeer bevindt, waren de leerlingen erg geïnteresseerd. Het was dringen rondom de stand van de GGD. „Ik heb zelden zo'n enthousiaste groep gezien", liet projectleider Leo Meijaard van de GGD Zeeland zich ontvallen. Ludo van Loon - leraar maatschap pijleer op de school - was daar niet door verrast. „Je kunt met leer- Na hun antwoorden op de kraskaart dachten over seks. Deze jongen vindt WILHELMINADORP - Warme chocolademelk en specu laasbrokken omlijstten gisteren bij eetcafé Op d'n oek de start van de Week van het Zeeuwse Boek. De koek en zopietent bood het passend decor voor de presenta tie van het boek Winter in Zeeland van oud-journalist Jan Jansen (r) en fotograaf Peter Verdurmen. Het eerste exemplaar was voor de Zeeuwse weerman Jos Broeke. Vanaf vandaag tot en met 13 november krijgt de klant het boek als geschenk bij de Zeeuwse boekhandels bij besteding van 15 euro aan boeken, foto Willem Mieras msmSB&mm m MM m mrn jr.:- Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland maken bekend: - dat Provinciale-Staten van Zeeland op loktober 2010 de Regeling Nadeelcompensatie Verkeers-en Vervoers/oorzieningen en provinciale projecten provincie Zeeland 2010 hebben vastgesteld; - dat Gedeputeerde Staten, op grond van artikel 2, lid 1, sub b van de hiervoor genoemde regeling, het project Waterdunen, hebben aangewezen als project waarop de Provinciale Nadeelcompensatie van toepassing is (Nadeelcompensatieregeling Waterdunen) en dat Provinciale Staten van Zeeland op 1 oktober 2010 hebben ingestemd met dit besluit; - dat deze besluiten zijn gepubliceerd in het Provinciaal blad nr. 42 en nr. 43 van 2010 en op 28 oktober 2010 in werking zijn getreden; - dat de Regeling Nadeelcompensatie Verkeers- en Vervoersvoorzieningen provincie Zeeland 2000 (Provinciaal Blad nr. 54 van 2000) met ingang van deze datum is komen te vervallen. Verzoeken die op grond van de vervallen regeling zijn ingediend, worden gewoon op grond van de oude regeling afgehandeld. De nieuwe nadeelcompensatieregeling voorziet in een uitbreiding van het toepassingsbereik van de oude regeling. Het isnu mogelijk dat Gedeputeerde Staten van Zeeland provinciale projecten aanwijzen waarop de nadeelcompensatieregeling van toepassing is. Met het aanwijzingsbesluit voor het project Waterdunen, is voorzien in een regeling voor de vergoeding van eventuele schade door de rechtmatige uitoefening door of namens de Provincie Zeeland of een van haar bestuursorganen van een aan het publiekrecht ontleende bevoegdheid of taak betreffende de realisatie en beheer van het project Waterdunen. Tegen de hiervoor genoemde besluiten-kan geen beroep worden ingesteld. Beide regelingen liggen vanaf heden tot en met 8 december 2010 voor eenieder ter inzage op de volgende locaties: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Groenewoud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur; Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en op woensdag van 8.30- 16.00 uur. De nadeelcompensatieregeling Waterdunen kan ook geraadpleegd worden via de provinciale website voor het project Waterdunen www.waterdunen.com Provincie Zeeland Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Occulte De heer De Putter moppert (krant 30 oktober) over een toename van het occulte. Wie Tita Tovenaar als occult ziet, gaat inderdaad overal spoken zien. Kinderen weten heus wel dat je de tijd niet even stil kunt zetten, ook al kan dat in de tv-serie wel. Een kind kan mis schien wel fantaseren om zoiets te kunnen. Ik zie daar geen kwaad in. Hetzelfde geldt voor films als Har ry Potter. Iedereen weet dat de ge beurtenissen op het scherm los staan van de alledaagse werkelijk heid. Je kunt nu eenmaal niet op een bezemsteel vliegen. Zo'n film kan echter wel een paar uur amuse ment bieden. Daar is hij ook voor bedoeld. Je hoeft daar niets meer achter te zoeken. De Bijbel bevat trouwens ook veel occult te noe men verhalen. Uit het hoofd enke le voorbeelden: Lazarus wordt tot leven gewekt, geesten worden uit gedreven, water wordt wijn en de zeven plagen van Egypte. Bram Koeman J. Roggeveenstraat 13, Goes Thermphos Meer dan dertig jaar mag een fa- D i reet ié Rui rmte, M i li eu enWatër.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50