'Soms kom je barrels 20 Brabants bedrijf helpt Zeeuwse Schaapskudde Ontbreken ambulance wekt verbazing Onderling Sterk uit waardering voor WN en politie kiezen bewust voor deze periode voor de jaarlijkse fietscontrole. 's Morgens en 's avonds is het vroeger donker en regen, wind en gladheid zorgen voor extra gevaar. OKTOBER EN NOVEMBER WOONMAANDEN bij PAC Zonweringen PAC Zonweringen Paree beste leerbedrijf Twee gewonden bij ongeval A58 woensdag 3 november 2010 mmmmmmmsfm mmm DONKERE TIJDEN Deze maand: Luxaflex raamdecoratie leder 3e product GRATIS ("voordeligsteuitvoering) tegen inlevering van deze bon PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WBVIissingen Tel.: 0118 - 552010 NISSE - Het Brabantse Van Driel Landschapsbeheer springt tijdelijk in bij de Zeeuwse Schaapskudde in Nisse om herder Carola van den Handel te ontlasten. Zij is sinds het ontslag van haar collega Koen Pille de enige herder van de kudde. Daarom wordt een beroep gedaan op een herder uit de stal van schapenhandelaar John van Driel uit Oudemolen. Van Driel bevestigt noch ontkent gelui den dat hij de kudde wil overne men. „Er is niets definitief, dus wil ik er niet te veel over uitwijden. Wel zeker is dat wij tijdelijk een herder zullen vervangen." Voorzitter Jaap Gelok van Stich ting De Zeeuwse Schaapskudde gaat niet in op namen. „Het be stuur is druk op zoek naar een ma nier om een stabiele toekomst voor de kudde te garanderen. Na de bestuursvergadering op 15 no vember is er vast meer duidelijk." De gemeente Borsele wil een subsi die van ruim 25.000 euro aan de stichting stopzetten, waardoor er financieel onzekere tijden aanbre ken. BURGH-HAAMSTEDE - „Het is geluk kig goed afgelopen, maar als het echt levensbedreigend was ge weest had dat anders kunnen zijn." Martijn Mastenbroek van res taurant De Perenboom uit Burgh-Haamstede schrok afgelo pen vrijdag behoorlijk toen een van zijn gasten aan tafel onwel werd. Hij belde 1-1-2. „En toen werd gezegd dat er geen ambulan ce beschikbaar was en dat ze zou den kijken of de huisartsenpost kon komen." De huisartsenpost kwam. „Maar dat duurde wel 20 minuten, want die moeten uit Zie- rikzee icomen." Uiteindelijk liep het allemaal goed af Volgens Michiel Wildschut van ambulance- vervoerder Connexxion kan het ge beuren dat er geen ambulance be schikbaar is. „Op Schouwen-Duive- land staan er twee en als er ergens een reanimatie is, gaan daar twee ambulances naar toe." Hij zegt dat er in dit geval volgens het protocol gehandeld is door de huisartsen post te waarschuwen. Wildschut weet niet waarom de ambulance vrijdagavond niet kon komen. 'S-HEERENHOEK - Elektro- en tele- combedrijf Paree uit 's-Heeren- hoek is gisteren door Kenteq, het kenniscentrum voor technisch vak manschap, uitgeroepen tot het bes te leerbedrijf van Nederland. Paree biedt leerlingen in de beroepsoplei dende leerweg de mogelijkheid om stage te lopen. Het bedrijf werd door de jury geroemd vanwe ge het voortdurend motiveren van jonge medewerkers en de mogelijk heden tot doorstroming. RILLAND - Bij een ongeluk op de A58 bij Rilland zijn gisteren rond 06.10 uur twee mensen gewond ge raakt. Door nog onbekende oor zaak kwamen op de zuidelijke rij baan, een busje en een auto met el kaar in-botsing. De personenauto belandde in de middenberm, het busje reed in een naast de weg ge legen sloot. De gewonden werden naar het ziekenhuis gebracht. Door het ongeluk ontstonden file van enkele kilometers. Week van het Zeeuwse Boek 3t/ml3 november winter in zeeland Jnn Jamene?Peter Vurdumieii gratis bij aankoop van 15, - aan boeken bij alle boekhandels in Zeeland door All Pankow ZIERIKZEE - Piet Mes (78) uit Burgh-Haamstede zette zich tien tallen jaren in voor de belangen van mensen met een verstandelij ke beperking. Onderling Sterk, de belangenvereniging voor mensen met een geestelijke handicap gaf gisteravond uiting aan haar waar dering voor alles wat Mes heeft ge daan voor deze mensen. Tijdens de openbare vergadering van Onderling Sterk in het MFC in Zierikzee sprak voorzitter Jaap van Oost een dankwoord tot Mes. Ook waren er cadeaus. Mes kreeg een foto van het bestuur van On derling Sterk en een luxe schrijf pen. Voor zijn echtgenote was er een fles wijn met twee glazen. Mes zelf maakte van de gelegen heid gebruik terug te kijken op het 25-jarig bestaan van de belangen vereniging. „Bij de oprichting heb ik al gezegd: Zo hoort het te gaan. Dit is het sluitstuk van de emanci patie van mensen met een verstan delijke beperking." Hij wees er op hoe belangrijk het is dat Onderling Sterk door mensen uit de doel groep zelf wordt geleid. Dat zij zelf voor hun belangen opkomen in plaats van zich door andere organi saties laten vertellen wat goed voor hen is. Eerder tijdens deze vergadering was geconstateerd dat dankzij de inzet van Onderling Sterk andere organisaties wordt ge leerd de drempel voor deze men sen te verlagen alleen al door een voudiger taalgebruik. Mes was lange tijd voorzitter van de Federatie van Ouderverenigin gen op Schouwen-Duiveland. Hij stond sceptisch tegenover te grote macht van institutionele instellin gen. Nu pleit hij nog steeds voor een wettelijke grondslag voor het PGB (persoonsgebonden budget) -in plaats van financiering uit een subsidiepot die vroegtijdig leeg raakt. Tien jaar was Mes ook secretaris van De Koepel, een stichting die huur en verhuur van een eigen on derkomen voor Onderling Sterk in het MFC regelde. Nu de bijdrage van de gemeente per 2011 vervalt, heeft Mes besloten, mede gezien zijn leeftijd, met die functie te stoppen. Onderling Sterk zoekt nu een nieuwe eigen stek. Keurmeesters Melanie de Jonge door Piet Kleemans Losschietende handvatten, haperende verlichting, maar ook gevaarlijk loszit tende sturen. De mensen van Veilig Verkeer Nederland (WN) komen tijdens de jaarlijkse controle van fietsen van basis schoolleerlingen van alles tegen. Van redelijk onschuldig tot levens gevaarlijk. WN'er Dig Vleugel: „We komen toch nog regelmatig barrels tegen waar echt niets van deugt." Het jochie, een van de leerlingen van groep 6 van OBS Duiveland, staat er wat beteuterd bij. Keur meester Nico Stamperius van WN is echter onverbiddelijk. De fietsremmen zijn slecht en de kop lamp doet het niet. Afgekeurd. Klasgenootjes van wie de fiets wel in orde is plakken trots de 'De- ze-fiets-is-okee'-sticker op het ach terspatbord. Keurmeester Vleugel verwacht dat van de 1000 fietsen die WN deze week samen met de politie onder de loep neemt zo'n 45 procent afgekeurd wordt. „Ik moet zeggen dat het me tot dusver re nog niet tegenvalt. Vergeleken met vorig jaar zijn de fietsen er be ter aan toe." Met name de verlichting is volgens Vleugel minder kwetsbaar dan vroeger. „Bedrading bleef vroeger in fietsenhokken nog weieens er gens achter hangen en schoot dan los. Tegenwoordig zit de bedra ding helemaal weggewerkt of ont breekt helemaal. Veel fietsen heb ben tegenwoordig van die lampen op batterijtjes." Dat laatste is overigens, haast Vleu gel zich te zeggen, geen garantie. „Batterijtjes raken leeg en worden vaak te laat vervangen." Gevaarlijk want in deze tijd van het jaar moe ten kinderen vaak in het donker op de fiets naar huis. Vaak over niet dan wel spaarzaam verlichte polderwegen. WN legt de verantwoordelijkheid voor de staat van de fiets niet al- Fietsen worden door de keurmeesters van de politie en Veilig Verkeer Ne derland op vier hoofdpunten gekeurd. Voldoet het rijwiel aan alle eisen, dan krijgt de eigenaar van de fiets een sticker. Mocht er iets aan de fiets mankeren dan krijgt de eigenaar ervan nog een herkansing. Doorgaans is het bij de herkeuring wel in orde. Slechts in enkele gevallen is er volgens politie en WN niets meer te redden en is het echt nodig een andere fiets aan te schaffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48