College steunt jachthaven toekomst PZCI.7 CONTACTA.NL intratuin Aanpak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 en 23 BROUWERSDAM Project levert regio vijfhonderd voltijdse banen op Ambulancepost almanak 2 t/m 4 november 2010 Directeur politie Verantwoord smullen tijdens schoolontbijt Wie een broodje frikandel wil scoren, moet er snel bij zijn Woensdag 3 november 2010 Campagne maakt jeugd weerbaar tegen ongewenste seks Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl gg door Melita Lanting scharendijke - Het college van burgemeester en wethouders ge looft in de jachthaven van de toe komst. De intentieovereenkomst is gesloten en het projectplan is goedgekeurd. „Het college staat positief tegen over deze ontwikkeling", zegt wet houder Ad Verseput. „Ik zou het persoonlijk betreuren als het niet gerealiseerd wordt." Verseput wijst op het economische effect als de aanleg doorgaat. Niet alleen tij dens de bouw, maar ook daarna. Dan zijn in de regio rond de 500 voltijdse banen die direct of indi rect toe te schrijven zijn aan het project. De jachthaven van de toekomst wordt aangelegd bij de haven Mid delplaat, op de Brouwersdam. Het plan omvat niet alleen een jachtha ven waar op een duurzame ma nier gewerkt wordt, maar ook een recreatiegebied met huisjes, na tuur, een hotel en congrescen trum. Dat plan is nog niet tot in detail uitgewerkt, maar moet een lagu- ne-achtige uitstraling krijgen met huisjes aan het water en in de na tuur. Het is nog onduidelijk hoe veel vakantiehuisjes er komen. Per manente bewoning is - met uitzon dering van een enkele dienstwo ning - uitgesloten. „De moeilijkheid blijft natuurlijk om op een waterkering te bou wen", zegt Verseput. Daar zal on der meer Rijkswaterstaat een oor deel over moeten geven. De locatie is ook omgeven door Natura 2000-gebied (Grevelingen- meer en Voordelta) en dat heeft z'n beperkingen. Bovendien zullen de plannenmakers rekening moe ten houden met toekomstige ont wikkelingen in het Grevelingen- meer zoals terugkeer van het tij en mogelijk de bouw van een sluis vlakbij de locatie van de nieuwe haven. Al deze factoren moeten de ko mende maanden meegenomen worden in de uitwerking van de plannen. Dan wordt ook onder zoek naar de economische en maatschappelijke haalbaarheid ge daan. In de tweede helft van het volgen de jaar wordt het plan voorgelegd aan de gemeenteraad. burgh-haamstede - De ambulan cepost van Neeltje Jans verhuist binnen een paar weken naar Burgh-Haamstede. De post komt tijdelijk in een huisje op Resort Haamstede, aan de Leliëndaleweg. Daarmee vervalt de post Neeltje lans. Uiteindelijk komt de ambu lancepost in de brandweerkazer ne, maar dat gebouw moet eerst verbouwd. In de kazerne is nu geen overnachtingsmogelijkheid. Sinds een paar maanden staat de ambulance overdag en 's avonds al bij de brandweer en wordt 's nachts geslapen op Neeltje Jans. ZDEREKZEE - Kaas, ham, een eitje en jam. De leer lingen van de school voor speciaal onderwijs De Meie in Zierikzee kregen gisterochtend een uitge breid schoolontbijt voorgeschoteld. De juffen kwamen in pyjama naar een van de lokalen. Ook een aantal leerlingen was in nachtkledij. Na het ontbijt was het tijd om voordat de schooldag echt begon nog even aan ochtendgymnastiek te doen. Dat gebeurde met Zumba-dansen. Ook an dere Schouwen-Duivelandse scholen schotelden hun leerlingen een schoolontbijt voor. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl Die jonge Vlissingse wil graag met mensen werken. Liefst in een positie waarin ze het verschil kan maken tussen problemen en ellende, én pro blemen en ellende en de oplossing. Ze volgt nu een opleiding tot dienst verlener. Daar wordt haar bijge bracht wat de Rechten van de Mens inhoudenoefent zij sociale vaardig heden en leert zij plannen van aan pak maken voor de zoekende ziel die het niet meer ziet zitten. Zo kreeg ze de opdracht een dienstverleningsplan te maken voor een meisje dat ten on rechte ontslag kreeg. Heftig, besloot zij, en ze greep de telefoon: „Mam, weet jij wat ik moet adviseren?" Ja hoor. Dat wist mam. „Schrijf maar op. Stap 1: bel je moeder..." Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen ps Gratis workshops 10.OOOrn2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Limo lunch Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde As...-/PN - Registreer u als bezoeker vooraf op Contacta.nl ZIERIKZEE - De van oorsprong Zie- rikzeese Martine Vis (41) is bij Ko ninklijk Besluit benoemd tot direc teur van de politie Rotter dam-Rijnmond. Zij is daarmee te vens lid van de korpsleiding van het regionale politiekorps. De benoeming van Vis is 1 juli in gegaan. Zij is al geruime tijd werk zaam als waarnemend directeur. Daarvoor was zij districtschef van district Zuid. Vis groeide op in Zierikzee en doorliep daar onder meer de mid delbare school Pontes Pieter Zee- Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 www.intratuin.nl Deze week: sfeervolle decoratieve bessenkrans. Van 6,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45