Het laatste kunstje van een 28 Scheldemond College organiseert morgen de 'Dag van het talent' Hoek in oefenduel langs Zaamslag: 4-0 Hoondert/De Waard krijgt klop van Bottles Kerkhove verder in enkel- en dubbelspel Geen winnaar bij duel FM Sranang 2-SSV65 Geelhoed verzorgt weer judotrainingen WORLD SERIES De honkballers van de San Francisco Giants win nen de World Series. De Colombiaan Edgar Rente- ria deelt opnieuw de beslissende klap uit. Vacansoleil hoog in klassement woensdag 3 november 2010 Bezoek de website voor meerdere weblogs www.pzc.nl HOEK Zonder al te veel problemen reken de Hoek gisteravond in een oefen duel af met zaterdag-eersteklasser Zaamslag. De topklasser won op ei gen veld met 4-0, na een 2-0-rust- stand. Voor Hoek stond het oefen duel vooral in het teken van speel tijd geven aan de spelers die de af gelopen weken niet of nauwelijks aan bod kwamen. Na een eigen doelpunt van doelman Bart Cor- stanje, bepaalde Stijn Mahieu de ruststand uit een vrije trap op 2-0. Na rust scoorden Hoessein Bou- zambou en John Schot: 4-0. KWADENDAMME De driebanders van Hoondert/De Waard incasseerden een tegenval lende in de derde divisie. In eigen huis ging het team uit Kwadendam- me onderuit tegen Bottles/De Pa rel uit Sas van Gent: 2-6. Bij de thuisploeg slaagde alleen Ri chard de Bruin erin zijn partij win nend af te sluiten. Hij deed dat ook met overtuiging (1.116). Zijn team genoten kwamen er echter niet aan te pas. Frans de Koek, Jan West dorp en Gerrit Blom gingen ruim schoots onderuit. ANTALYA Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het 10.000 dollartoernooi van Antalya. De Zierikzeese tennisster, die mor gen haar negentiende verjaardag viert, versloeg in de eerste ronde van het enkelspel de Russin Julia Samuseva met 6-2 6-4. Ze is op de Turkse hardcourtbanen als vijfde geplaatst. In het dubbelspel bereikte Lesley Kerkhove in Antalya al de halve fi nales. Ze vormt in Turkije een kop pel met Quirine Lemoine. GOES In hun streven om van de onderste plaatsen weg te komen kwamen de zaalvoetballers van FM Sranang 2 en SSV'65 in hun onderlinge duel niet verder dan een gelijkspel. De strijd tussen de nummers elf en twaalf van de eerste klasse eindig de in 7-7. Halverwege leidde FM Sranang 2 nog met 4-3. Voor Sra nang 2 scoorden Bud Aschman (2x), Virgil de Meza, Ramon Da- hoe, Peter Overdulve, Jiru Filemon en Dave Pattipeiluhu. Voor SSV65 scoorden Pim Bruins (sx), Hoes sein Dogan en Joey van der Hoeff. OOST-SOUBURG Wim Geelhoed heeft zijn oude pro fessie weer opgepakt. Na een onder breking van zestien jaar verzorgt hij weer judotrainingen. Geelhoed heeft twee keer per week de judo klassen van het Scheldemond Col lege onder zijn hoede. Het gaat hierbij om judoka's die het talen tenprogramma bij de Vlissingse scholengemeenschap volgen. De door Geelhoed verzorgde trainin gen zijn op dinsdag- en donderdag middag in de dojo aan het Koop mansvoetpad in Oost-Souburg. 56 jaar hebben de fans van de Giants moeten wachten op het winnen van de World Se ries. In 1954 was dat voor het laatst gelukt. Edgar Renteria slaat zijn homerun in de zevende inning. De 35-jarige Colombiaan bezorgde de San Francisco Giants daarmee de winst in de World Series. foto John G. Mabangloo door Jan Dagevos VLISSINCEN - Voormalig wereld kampioene judo Anita Staps ver zorgt morgen een presentatie bij het Scheldemond College in Vlis- singen. Ze zal onder meer iets ver tellen over de relatie tussen gezon de voeding en topsport. Staps, die in 1980 de wereldtitel ju do veroverde en tien nationale ti tels achter haar naam heeft staan, runt tegenwoordig een eigen be drijf (Stapsgewijs) en begeleidt mensen bij gewichtsbeheersing, verbetering van portprestaties en/of een beter welzijn. Naast Staps verzorgt ook Tjeerd Biesterbosch, directeur van de Ta- lenstad Zwolle, een lezing. Verder is er een forumdiscussie onder lei ding van Carin Biesterbosch (direc teur Cios) en staan er in de mid daguren verschillende workshops op het programma. Dat gebeurt allemaal in het kader van de 'Dag van het talent'. De bij eenkomst is bedoeld voor mensen die op een of andere manier te ma ken hebben met kinderen en hun talent. Daarbij kan het gaan om de talen ten zelf de leerkrachten, medewer kers van scholen, ouders, trainers en beleidsmakers. De ontwikkeling van (sporttalen ten in combinatie met onderwijs neemt een belangrijke plaats in op het Scheldemondcollege. De school profileert zich als de school voor sporttalenten, topsportvrien- delijke school en de eerste en eni ge LOOT (Landelijk Overleg On derwijs en Topsport)-school van Zeeland. De school heeft meerdere sport- klassen, waarin onder meer talent volle turners, tennissers, voetbal lers en judoka's hun weg proberen te vinden. De bijeenkomst op het Schelde mond College in Vlissingen begint donderdag om 8.45 en duurt tot ongeveer 16.00 uur. aigle - Vacansoleil mag voor 2011 hopen op een licentie in de eerste divisie van de wielersport. De in ternationale wielrenunie UCI pu bliceerde gisteren een ranglijst, waarbij formaties op basis van een rekenmodel een sportieve waarde kregen toebedeeld. Op die ranglijst staat de Nederland se formatie twaalfde. De Rabo- bankploeg, al zeker van een licen tie in de eerste divisie, is tweede achter de nieuwe Luxemburgse ploeg van Frank en Andy Schleck. Voor de UCI is de ranglijst belang rijk bij de toekenning van licenties voor 2011. De lijst is opgesteld aan de hand van de resultaten uit 2009 en 2010 van de beste vijftien ren ners van een team voor 2011.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42