'Het is de hoogste tijd 201 ze iid Gastpredikanten bij nieuwe kerkgemeente Zeeuwind verdient duidelijkheid Oliebollen op grote markt in dorpshuis Paree beste leerbedrijf van Nederland V G - WINDMOLENS Zeeuwind moet waarschijnlijk nog maanden wachten Lezing en workshop over kiezen romans Vincent Bijlo speelt in Meulvliet in Tholen Kindercentrum heet Het Klein Orkest woensdag 3 november 2010 OKTOBER EN NOVEMBER W00NMAANDEN bij PAC Zonweringen Deze maand: Luxaflex raamdecoratie leder 3e product GRATIS voordeligste uitvoering] tegen inlevering van deze bon Zonweringen Koiljnen -lonwerlngtn-tulnmeubelen honen - rolluiken dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 KRUININGEN Het wordt langzamerhand weer tijd voor oliebollen. Het gistgebak zal in grote aantallen worden aan gevoerd op de snuffelmarkt die za terdag het dorpshuis in Kruinin- gen bezet. Zestig kramen met allerhande waar zijn daar tussen 9.00 en 14.00 uur te bezoeken. De oliebollen worden er aan de man gebracht voor zestig eurocent per stuk. Ons Dorpshuis ligt aan de Berghoekstraat, aan de rand van het dorp. 'S-HEERENHOEK Elektro- en telecombedrijf Paree uit 's-Heerenlioek is gisteren door Kenteq, het kenniscentrum voor technisch vakmanschap, uitgeroe pen tot het beste leerbedrijf van Ne derland. Paree biedt leerlingen in de beroepsopleidende leerweg de mogelijkheid om stage te lopen. Leerlingen in de beroepsbegeleiden de leerweg werken officieel bij Pa ree, maar gaan ook naar school. Het bedrijf werd door de jury geroemd vanwege het voortdurend motive ren van jonge medewerkers en de mogelijkheden tot doorstroming. door Raymond de Fre! GOES - De nieuwe Vliedbergge meente in Goes doet voorlopig een beroep op predikanten, die op roostervrije zondagen bereid zijn om diensten te leiden in het Cal- vijn College in Goes. De predikanten zijn actief binnen het voorlopige kerkverband van uitgetreden gemeenten uit de Ge reformeerde Kerk Vrijgemaakt (GKv). „Dat blijven we zo doen tot onze gemeente groot genoeg is om een eigen predikant aan te stel len", zegt woordvoerder Hugo Metske. Een kleine twintig men sen scheidde zich in de zomer af van de GKv in Goes, omdat zij vin den dat de vrijgemaakte gemeente te modern wordt. De Bijbel en het belijden van het geloof worden in de GKv te veel gerelativeerd, vindt de groep 'verontruste broeders en zusters'. Zondag gaat voormalig GKv-predi- kant René van der Wolf om 9.30 en 16.30 uur voor. Van der Wolf was van 1997 tot 2003 dominee in Axel. Hij is nu verbonden aan de uitgetreden gemeente in Harden- berg. Van der Wolf scheidde zich in zijn periode in Urk af van de GKv, onder meer omdat in Urk gasten aan het Avondmaal werden toegelaten. winter in Week van het Zeeuwse Boek 'T zeeland 3 t/m 13 november winter in zeeland Jan Jansen e."1 Peter Verdut men gratis bij aankoop van 15, aan boeken bij alle boekhandels V 1 - - 'v *-''■/ - - - "t. in Zeeland door Rob Paardekam THOLEN In de bibliotheek in Tholen geeft Mariene Lunter vanavond vanaf 19.30 uur een lezing met als centra le vraag 'Hoe kies en beoordeel ik een roman'. De lezing krijgt don derdag 18 november «en vervolg met een workshop, waarin deelne mers tips uitwisselen en hun favo riete boeken bespreken. Een be zoek aan beide avonden kost tien euro. Vrijdag is er in de Thoolse bi bliotheek van 14.00 tot 17.00 uur een informatiemarkt voor mensen die moeite hebben met lezen. THOLEN Cabaretier Vincent Bijlo speelt vrij dag in het Meulvliet in Tholen. Bij lo speelt zijn nieuwe voorstelling 'Verlicht' - zijn visie op de stand van zaken in het land en met het gemoed van de mensen. „In de wereld van het kijken wordt zo verschrikkelijk weinig echt ge zien", schrijft de blinde cabaretier, die van www.vincentbijlo.com twee versies biedt: één voor zien den en één voor 'lichtontberen- den'. De voorstelling begint om 20.15 uur. www.stichtinguitoptholen.nl De relatie tussen de ge meente Tholen en Zeeuwind is op z'n zachtst gezegd een beet je bekoeld. Die laatste partij ver keert al anderhalfjaar in onzeker heid over de te bouwen windmo lens in Stavenisse. Nu is er ook nog eens stevige kritiek van de ge meente op het plan om bij de Krammersluizen een groot wind molenpark te bouwen. „We moe ten binnenkort maar eens een goed gesprek hebben", zegt Adrie van 't Westeinde van Zeeuwind. Bij de Krammersluizen wil Zeeuwind, samen met Deltawind, twintig tot dertig windmolens plaatsen. Het plangebied maakt on derdeel uit van de gemeente Schouwen-Duiveland, maar feite lijk liggen de turbines straks het dichtst bij Sint Philipsland. De gemeente Tholen werd on langs bijgepraat over de plannen en reageerde furieus. Wethouder Hoek dacht dat het om een start- overleg ging, maar volgens hem zijn de plannen al vergevorderd. „Onzin", herhaalt Adrie van 't Westeinde nog maar eens. Hij vindt dat Zeeuwind de gemeente op het juiste moment bij de plan nen heeft betrokken. „We hebben een landschappelijke visie ontwik keld, meer niet. De gemeente heeft nog volop mogelijkheden om invloed uit te oefenen. Er staat nog niets vast. Het windmolen park ligt binnen de invloedsfeer van de vliegbasis in Woensd recht. Van die kant zullen ook nog wel de nodige op- en aanmerkingen komen. De kans is dus groot dat het plan wordt veranderd." Het Thoolse PvdA-raadslid Henk Nieuwenhuis lijkt niet gevoelig voor het ver weer van Van 't Westeinde. Hij vindt dat de gemeente rijkelijk laat is ingelicht. „Wij hadden hier eer der bij betrokken moeten wor den." De PvdA is overigens niet op voorhand tegen de plannen. Een groot park bij de Krammersluizen is volgens Nieuwenhuis al stukken minder erg dan overal losse wind molens in het Thoolse landschap, zoals in Stavenisse. Op verzoek van de sociaal-democraten gaat de gemeenteraad binnenkort het hele windmolenbeleid nog eens tegen het licht houden. Dat betekent dat ook de vier geplande turbines bij Stavenisse weer ter discus sie staan. Daar zou de gemeente raad vorige week een besluit over nemen, maar het onderwerp werd op verzoek van de PvdA van de agenda gehaald. Van 't Westeinde baalt daarvan. „Wij hebben in maart 2009 het verzoek tot mede werking ingediend bij de gemeen te. Het is nu anderhalfjaar later en we weten nog niets. Ik word daar niet vrolijk van." Nieuwenhuis vindt ook dat de ge meente niet al te lang meer moet wachten met een besluit over Sta venisse. Toch vindt hij zorgvuldig heid ook belangrijk. „Er komen nu heel veel plannen op ons af. Het is nodig dat we alles eens rustig op een rijtje zetten." De PvdA'er heeft goede hoop dat de vier wind molens bij Stavenisse nog tegen te houden zijn. „Wellicht is het een ideetje om ze toe te voegen aan het park bij de Krammersluizen", zegt hij op persoonlijke titel. Na ruim anderhalfjaar weet Zeeuwind nog steeds niet of ze vier grote windmolens mag bouwen bij Stavenisse. Het begint een beetje gê nant te worden. De komst van vier wind molens bij het Thoolse dorpje heeft al menig maal op de agenda ge staan. Eind vorig jaar viel er een besluit. Een meerderheid van de gemeenteraad vond dat de wind molens er niet mochten komen. Na de verkiezingen van mei liggen de verhoudingen echter anders. De voorstanders - SGP, WD en CDA - hebben nu een meerder heid. In een commissievergadering van twee weken geleden lieten de drie partijen weten nog steeds vóór de komst van de turbines te zijn. En dus, zo dacht iedereen, zui door Rob Paardekam len ze het licht op groen zetten. Dat had moeten gebeuren tijdens de raadsvergadering van vorige week, maar het onderwerp werd plots van de agenda gehaald. De re den: de raad wordt plotseling ge confronteerd met het plan van Zeeuwind om bij de Krammerslui zen een groot windmolenpark te bouwen. Het wordt de partijen kennelijk een beetje te veel. Ze gaan een nieuwe discussie over het windmolenbeleid voeren, waarbij ze alle plannen eens rustig op een rijtje zetten. Natuurlijk kun je het partijen niet verwijten dat ze zorgvuldigheid willen betrachten, maar er is ook nog zoiets als fatsoen. Zeeuwind wacht nu al anderhalfjaar op uit sluitsel over Stavenisse. Het gaat nu nog veel langer duren. Daar komt bij dat de gemeente de eigen regels aan haar laars lapt. Be zwaarschriften moeten binnen der tien weken worden beantwoord, eventueel verlengd met zes weken, maar een bezwaarschrift van Zeeuwind ligt er al negen maan den. Het gaat om het bezwaar dat werd ingediend toen de vorige ge meenteraad besloot dat de wind molens niet gebouwd mochten worden. De verwachting was dat de nieuwe raad dit bezwaar vorige week gegrond zou verklaren, maar zoals gezegd werd het onderwerp van de agenda gehaald. Veel fracties zeggen te beseffen dat een nieuwe discussie niet te lang op zich mag laten wachten. Daar mee slaan ze de spijker op de kop. Zeeuwind mag eindelijk wel eens weten hoe de wind op Tholen gaat waaien. STELLING Reageer: 'Het Historisch Museum De Bevelanden moet aan de Singelstraat blijven', www.pzc.nl/bevelanden TWITTER Volg het laatste nieuws uit de PZC via Twitter. Ga naar www.t witte r.co m/pzc red a ctie THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl U kunt uw tip ook telefonisch doorgeven op 0113-315670 GOES - Het vernieuwde kindercentrum in de Goese wijk Ouverture staat voortaan bekend onder de naam Het Klein Orkest. De verzamelnaam voor de buitenschoolse opvang, kinderopvang en peutergroep werd gisteren ont huld. De gebruikers van het gebouw halen opgelucht adem: de klimaatpro blemen die er sinds 2000 heersten, zijn opgelost. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38