Zeeland Meerderheid Goes tegen museumplan 50% KORTING CONTACTA.NL Brabants bedrijf helpt Zeeuwse Schaapskudde intratuin BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 17 20 en 21 Twee gewonden bij ongeluk op A58 2 t/m A november 2010 almanak Aanpak Onderhoud Total ^rrvT^.%' Woensdag 3 november 2010 Campagne maakt jeugd weerbaar tegen ongewenste seks Snel duidelijkheid nodig over bouw windmolens Stavenisse Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SSSSSSBSSSSSgS --Srfs'A 8SS3S Sa®5®^®3a8SSSS8il^^88@^OT^®8 BEZUINIGING HMD Gemeenteraadsfracties D66 en GroenLinks kritisch over rol wethouder door Luc Oggel GOES - De meeste Goese raadsfrac ties zijn tegen het reorganisatie plan voor Historisch Museum De Bevelanden. Dat blijkt uit de alge mene beschouwingen op de begro ting 2011-2014. Volgens het museumbestuur moet het museum het pand aan de Sin gelstraat in Goes verlaten en wor den opgesplitst. Het voorstel zou per 2014 een bezuiniging van 150.000 euro moeten opleveren. De subsidiërende gemeenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland hadden het mu seumbestuur (dat bestaat uit verte genwoordigers van de gemeenten) opdracht gegeven om met een voorstel te komen om de begro ting van vijf ton drastisch terug te brengen. Behalve PvdA en WD gaan alle fracties in hun beschouwingen spe cifiek in op de museumkwestie. Het CDA is tegen splitsing en wil dat het museum nog dit jaar een stichting wordt. SGP-CU pleit voor een lange termijnvisie in plaats van een 'snel in te boeken' bezuiniging. De SP vindt dat het RILLAND - Bij een ongeluk op de A58 bij Rilland zijn gisterochtend rond 06.10 uur twee mensen ge wond geraakt. Door nog onbekende oorzaak kwamen op de rijbaan rich ting Bergen op Zoom een busje en een auto met elkaar in botsing. De auto belandde in de middenberm, het busje reed in een naast de weg gelegen sloot. De gewonden zijn Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Gratis workshops 10.000m2 Duurzaamheidsboom Jort Kelder Limo lunch Hein Vergeer Exclusief paviljoen Arnold Vanderlyde Registreer u als bezoeker vooraf op Contacta.nl museum in de Singelstraat moet blijven. D66 en GroenLinks uiten flinke kritiek op de rol van PvdA-wethouder en museumvoor zitter Jan de Pooter. GroenLinks noemt het feit dat De Pooter eerst zei dat het museum in het huidige pand kan blijven, maar daar vervol gens een tegenovergesteld besluit over neemt, 'onbegrijpelijk'. Vol gens GL stemt hij daarmee in met een 'feitelijke liquidatie' van het museum. Ook D66 vindt dat De Pooter 'iets heeft uit te leggen' en is 'buitengewoon verontwaardigd hoe een meerderheid van het mu seumbestuur met deze kwestie is omgegaan'. Twee bestuursleden hebben de vier gemeenteraden vorige week met Idem opgeroepen het reorgani satieplan tegen te houden. door Raymond de Frel NISSE - Het Brabantse Van Driel Landschapsbeheer springt tijdelijk in bij de Zeeuwse Schaapskudde in Nisse om herder Carola van den Handel te ontlasten. Zij is sinds het ontslag van haar collega Koen Pille de enige herder van de kudde. Daarom wordt een beroep gedaan op een herder uit de stal van schapenhandelaar John van Driel uit Oudemolen. Van Driel bevestigt noch ontkent gelui den dat hij de kudde wil overne men. „Er is niets definitief, dus wil ik er niet te veel over uitwijden. Wel zeker is dat wij tijdelijk een herder zullen vervangen." Voorzitter Jaap Gelok van Stich ting De Zeeuwse Schaapskudde gaat niet in op namen. „Het be stuur is druk op zoek naar een ma nier om een stabiele toekomst voor de kudde te garanderen. Na de bestuursvergadering op 15 no vember is er vast meer duidelijk." De gemeente Borsele wil een subsi die van 25.800 euro aan de stich ting stopzetten, waardoor er finan cieel onzekere tijden aanbreken. De beheerster van het dit jaar geo pende bezoekerscentrum bij De Schaapskooi, de vrouw van pen ningmeester Jaap Leendertse, stopt met haar werk. Leendertse: „Er is een verschil van inzicht over de wijze hoe je zon gebouw moet beheren. Je kunt stellen dat het succes het centrum parten speelt. Er zijn te weinig vrijwilligers om aan alle verzoeken te voldoen." Tip? redactie@pzc.nl met een ambulance naar het zieken huis gebracht. Door het ongeluk ont stond een file van enkele kilome ters. foto Roland de jong NIEUWDORP - Het hydrocracker- complex van de Total-raffinaderij in Nieuwdorp wordt morgen stil gelegd voor onderhoud, inspecties en reiniging. Het uit bedrijf ne men duurt tot 8 november. Het onderhoud zorgt voor extra (zwaar) verkeer op de toegangswe gen. De overtollige gassen en vloei stoffen worden afgefakkeld. Dat kan gepaard gaan met licht- en ge luidsoverlast. Naar verwachting worden de fabrieken vanaf 20 no vember weer in bedrijf genomen. Dat duurt enkele dagen. Die jonge Vlissingse wil graag met mensen werken. Liefst in een positie waarin ze het verschil kan vormen tussen problemen en ellende, en pro blemen en ellende en de oplossing. Ze volgt nu een opleiding tot dienst verlener bij een beroeponderwijsin- stelling te Goes. Daar wordt haar bij gebracht wat de rechten van de mens inhouden, hoe het maatschappelijk verkeer in elkaar steekt, daar oefent zij sociale vaardigheden - vooral op haar medestudenten en docenten - en leert zij Plannen van Aanpak ma ken voor de zoekende ziel die het niet meer ziet zitten. Zo kreeg ze de opdracht een dienstverleningsplan te maken voor een meisje dat ten on rechte ontslag kreeg. Heftig, besloot zij, en ze greep de telefoon: „Mam, weet jij wat ik moet adviseren?" Ja hoor. Dat wist mam. „Schrijf maar op. Stap 1: bel je moe der...." Deze week: sfeervolle decoratieve bessenkrans. Van 6,99 NU PER STUK Druk- en zetfouten Geldig ven woensdag tfm zaterdag Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag e Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35