Het laatste kunstje van een Constancia leidt Amstelhoekje naar 281 Hoek langs Zaamslag Onverwachte zege Bottles/De Parel Kerkhove verder in enkel- en dubbelspel Vacansoleil hoog in UCI-klassement WORLD SERIES De honkballers van de San Francisco Giants win nen de World Series. De Colombiaan Edgar Rente- jaar hebben de fans van de Giants moeten ria deelt opnieuw de beslissende klap uit. In ,954 wpas dat voor het laatst gelukt woensdag 3 november 2010 HOEK - Zonder al te veel proble men rekende Hoek gisteravond in een oefenduel af met zaterdag-eer steklasser Zaamslag. De topklasser won op eigen veld met 4-0, na een 2-0-ruststand. Zaamslag slikte daarmee een ver wachte nederlaag, vier dagen voor de Zeeuws-Vlaamse derby tegen Terneuzense Boys. Voor Hoek stond het oefenduel vooral in het teken van speeltijd geven aan de spelers die de afgelopen weken niet of nauwelijks aan bod kwa men. Hoessein Bouzambou was één van die spelers. De aanvaller stond aan de basis van de 1-0. Zijn inzet werd door doelman Bart Corstanje in eigen doel gewerkt. Stijn Mahieu bepaal de de ruststand uit een vrije trap op 2-0. Na rust schoot Bouzam bou de derde treffer binnen, het slotakkoord was voor John Schot (4-0). Bij Hoek mochten onder an deren B recht Delbeke en Mille Mendes de negentig minuten vol maken. Jos van Nieuwstadt, die za terdag tegen HHC vanwege ziekte afwezig was, kwam ook weer in ac tie. Dwayne Dildick ontbrak van wege een blessure. KWADENDAMME Het driebandenteam van Bottles/ De Parel versloeg in poule vier van de derde divisie Hoondert/De Waard met 2-6. Het was een onver wachte zege, mede omdat de Zeeuws-Vlamingen hun uitwed strijden spelen zonder kopman Christiaan de Mil. Zijn vervanger Tony Dobbelaere verloor als enige, van Richard de Bruin. Theo Plat- jouw, John Bakker en Peter Snel- ders wonnen wel en haalden zo de winst binnen. John Bakker tekende voor het fraaie moyenne van 0.857. Het teammoyenne was 0.693. ANTALYA Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het 10.000 dollartoernooi van Antalya. De Zierikzeese tennisster, die mor gen haar negentiende verjaardag viert, versloeg in de eerste ronde van het enkelspel de Russin Julia Samuseva met 6-2 6-4. Ze is op de Turkse hardcourtbanen als vijfde geplaatst. In het dubbelspel bereikte Lesley Kerkhove in Antalya al de halve fi nales. Ze vormt in Turkije een kop pel met Quirine Lemoine. AIGLE Vacansoleil mag voor 2011 hopen op een licentie in de eerste divisie van de wielersport. De internatio nale wielrenunie UCI publiceerde gisteren een ranglijst, waarbij for maties op basis van een rekenmo del een sportieve waarde kregen toebedeeld. Op die ranglijst staat de Nederlandse formatie twaalfde. De Rabobankploeg, al zeker van een licentie in de eerste divisie, is tweede. Voor dé UCI is de ranglijst belangrijk bij de toekenning van li centies voor 2011. ji_v Jii wachten op het winnen van de World Series. door Aector Dooms TERNEUZEN - Jonathan Constancia had in de eerste klasse van het zaal voetbal Zeeuws-Vlaanderen met vijf doelpunten een groot aandeel in de 8-7 winst van Amstelhoekje/ Bakker op 't Bierwinkeltje. Ken neth Okorley nam in het aantrek kelijke duel de overige drje Axelse treffers voor zijn rekening. Vliegende Vaart verraste met een royale 7-1-zege tegen De Molen hoek. ONyVA/De Tukker won dankzij twee late treffers met 5-4 van Max Korting/Pro Sport en Car- gill versloeg D'Ouwe Brug/Van Op- dorp met 4-3. Tencezaman kan zich na de 7-2-winst tegen Unitron gaan op maken voor de topper tegen Inter- netplan. De regerend kampioen zag het duel met Servicenet ITF uitgesteld worden. Amstelhoekje/Bakker-'t Bierwin keltje 8-7 (4-5): Een boeiend duel. Na rust kon 't Bierwinkeltje de kleine marge niet vasthouden. De thuisclub ging onder aanvoering van Jonathan Constancia op jacht naar de winst. De achterstand werd omgezet in een 8-6-voorsprong. In een pittige slotfase vielen er nog gele kaarten, waarvan Amstelhoekje in een man-meer-situatie het meest profi teerde. Michel de Vries scoorde drie keer voor de Terneuzenaren, maar zijn ploeg bleef op één tref fer steken. Doelpuntenmakers. Amstelhoekje/ Bakker: Jonathan Constancia 5, Ken neth Okorley 3. 't Bierwinkeltje: Mi chel de Vries 3, Tim Faassen 2, Frits Me ijer, Ferco van der Hooft beiden 1 Vliegende Vaart-De Molenhoek 7-1: De Terneuzenaren speelden een sterke wedstrijd en lieten bij zonder weinig kansen onbenut. Bij de tegenstander uit Hoek zat het tegen. Daarom was de zege van Vliegende Vaart enigszins ge flatteerd. Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Can Kiran 3, Edo Lucieer, Tim de Braai, Rico Bos, Micky Imandt allen 1. De Mo lenhoek: Thijs de Blaeij. Tencezaman-Unitron 7-2 (2-2): Unitron deed voor rust niet onder voor de titelkandidaat. In de twee de helft liep het vlotter bij Tenceza man en dat betaalde zich uit in vijf treffers. Tim Mechelinck debuteerde bij de Hulstenaren. Een goede generale voor de komende topper tegen In- ternetplan. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Da vy Kerstens, Robin Mac Taggart beiden 2, Tim Mechelinck, Angelo Verbraeken, Roy Esseling allen 1. Unitron: Rody Neels, Kevin Burky beiden 1. ONyVA/De Tukker-Max Korting Pro Sport 5-4 (2-3): Tornrnjf de Smet werd kort voor tijd match- winaar voor de Westdorpenaren. Een gelijkspel had de verhoudin gen wellicht wat beter weergege ven. Max Korting verdedigde tot in de Edgar Renteria slaat zijn homerun in de zevende inning. De 35-jarige Colombiaan bezorgde de San Francisco Giants daarmee de winst in de World Series. foto John G. Mabanglo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32