'Afbraak vetrand van Naam Eyke Hogendoorn verdwijnt uit straatbeeld 20 Man aangehouden na negeren huisverbod Rondweg komend weekeinde dicht Lekker apekooien bij instuif gymvereniging Presentaties tijdens vergadering dorpsraad Vitaal de winter in na workshop Dru Yoga Kauterse en Clingse verhalen in dorpshuis CURAMUS Liesbeth de Bruijn aangesteld in nieuwe functie bij stichting Identiteitskaart in Hulst nog niet gratis weggeven regioagenda woensdag 3 november 2010 SLUIS Een 44-jarige man uit Sluis is gister middag tegen drie uur aangehou den door de politie, nadat hij zijn huisverbod had overtreden. Agen ten betrapten de man op heterdaad en probeerden hem te arresteren. Hij wist te ontkomen. Agenten gin gen achter hem aan en wisten de Sluisenaar alsnog te pakken te krij gen. Hij is naar het politiebureau overgebracht. SLUIS De Rondweg Sluis (N253) is van vrij dagavond 20.00 uur tot maandag ochtend 4.00 uur afgesloten voor verkeer. Het gaat om het deel tus sen de rotonde bij Sluis en de afslag bij Sint Anna ter Muiden. De pro vincie voert verschillende reparatie werkzaamheden uit. Verkeer rich ting België moet over de parallel weg, verkeer naar Oostburg wordt omgeleid via Sluis en Zuidzande. CLINCE De Clingse Gymnastiek Vereniging (CGV) houdt aanstaande zaterdag middag een instuif voor jongens en meisjes van drie tot dertien jaar. Zij kunnen die middag van 13.00 tot 15.00 uur kennismaken met de activiteiten van de vereniging. De gymzaal van dorpshuis Malpertuus in Clinge is omgetoverd tot ape- kooiparadijs, dus dat wordt ren nen, ringen zwaaien, ravotten, klimmen en klauteren. CADZAND De dorpsraad Cadzand houdt vrij dag de jaarvergadering in sportcen trum Cadzand aan de Noorddijk. Vertegenwoordigers van de ge meente Sluis beantwoorden vra gen van raad en inwoners. Verder geeft Landschapsbeheer Zeeland een presentatie en vertelt sport club ASOC over de plannen met het sportcentrum. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. CADZAND Els van Venrooij houdt komende zaterdag een Dru Yoga workshop in het Zwingebouw aan de Prinse straat in Cadzand. Thema is 'vitaal de winter in'. De bijeenkomst is van 10.00 tot 16.00 uur en omvat verschillende sessies. Deelnemen kost 35 euro, inclusief lunch en thee. Aanmelden kan via elisabethvanven@zeelandnet.nl of door te bellen naar 06-33974147. CLINGE Caritas houdt morgen in vereni gingsgebouw Malpertuus in Clinge een soosbïjeenkomst die helemaal in het teken staat van Kauterse (Nieuw-Namense) en Clingse ver halen. Cyriel Peeters is één van de sprekers die verhalen voordragen. De soos van Caritas begint om 14.00 uur. Alle zestigplussers zijn welkom. De toegang is vrij en er wordt gratis koffie en thee geschon ken. door Harold de Puysseleijr De tendens in de zorg is dat zorgverleners 'de klant' veeleer onder steunen in plaats van diens leven volledig over te ne men, zoals vroeger min of meer het geval was. Dat heeft wel tot ge volg dat er vaker een beroep wordt gedaan op de naasten van mensen die in het verpleeg- of verzorgings huis terechtkomen. Deze mantel- zorgers zijn voor de oost-Zeeuws- Vlaamse zorgstichting Curamus zó belangrijk, dat er sinds kort in de persoon van Liesbeth de Bruijn een speciale functionaris is aange steld als schakel tussen de profes sionele hulp en mantelzorgers. „De moeilijke boodschap die ik de mantelzorgers moet brengen is, dat ze niet af zijn van alle taken die ze hebben uitgevoerd. De zorg is gegarandeerd, maar voor sociale bezigheden zoals een kopje koffie drinken in het restaurant of een wandeling maken in de buiten lucht hebben we meer dan vroe ger de inzet van de naaste familie nodig", legt De Bruijn uit. „De overheidsgedachte is dat ieder een zoveel mogelijk en zo lang mo gelijk zijn eigen boontjes moet zien te doppen met in het achter- door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een bekende naam verdwijnt uit het straatbeeld. De Eyke Hogendoorn Groep in Ter- neuzen gaat vanaf 1 janauri als Syn- dus Group door het leven. Het be drijfsonderdeel dat vooral indus triële staalconstructies bouwt, Ey ke Hogendoorn Structural Steel, krijgt de nieuwe benaming Ferris. De verhuurpoot van Eyke Hogen doorn Cranage and Rental wordt omgedoopt tot Arentis. De namen van twee andere takken van het bedrijf, Fiberstruct en Amerplas- tics, blijven gehandhaafd. „We wilden onze naamgeving mo derniseren", meldt directeur San dra de Nijs-Heijens, „én omdat we internationaal werken, wilden we kortere namen die beter in het ge hoor liggen." De naamswijziging heeft niet te maken met een veran derde eigendomsstructuur. Piet Ey ke, zoon van één van de oprichters Frits Eyke, verliet de firma al in 2008. Sandra en haar broer Jean- Paul Heijens zijn sinds 1995 direc teur-eigenaar. Dat blijft zo. Het in 1955 opgerichte Eyke Ho gendoorn is zeker in de Kanaalzo ne een begrip. Sandra denkt dat dit nog lang zo blijft en verwacht dat de nieuwe namen ook snel in geburgerd zullen zijn. „Klanten rea geren erg positief" Het bedrijf telt zo'n 250 werknemers, van wie het gros in Zeeuws-Vlaanderen. Het heeft ook een vestiging in Zelzate en een vijftig man tellende fabriek voor glasvezelversterkte kunststof looproosters (Fiberstruct) in de Slowaakse plaats Strazske. Week van het Zeeuwse Boek 3 t/m 13 november winter in zeeland Jan Jansen eJPef.er Ver darmen gratis bij aankoop van 15, - aan boeken bij alle boekhandels in Zeeland Piet Bruggeman is al dertig jaar mantelzorger voor zijn echtgenote Alice. Zij woont in De Blaauwe Hoeve. In het HULST - Burgemeester eri wethou ders van Hulst vinden het niet ver standig om vooruitlopend op een uitspraak van de Hoge Raad al over te gaan tot gratis afgifte van nieuwe identiteitskaarten. Burgemeester Jan-Frans Mulder zei dat in de vergadering van de raadscommissie algemeen bestuur lijke zaken. Commissielid Marina Strooband (Algemeen Belang Groot Hulst) kwam in de rondvraag van die bij eenkomst met het verzoek inwo ners van Hulst door gratis afgifte van de identiteitskaart enigszins te compenseren in een tijd waarin de gemeentelijke lasten al noodge dwongen stijgen. WOENSDAG 3 NOVEMBER 2010 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, computeren, aerobic dancing, KBO wijk vergadering; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym; 11.30 uur: Senior di ner;! 3.00 uur: Biljarten, compute- ren;13.30 uur: Bingo; 14.00 uur:Viva la Musica; 19.30 uur: Vergad. dameskoor; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café, koffie drinken; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.30 uur: Sportstudio Anneke Hamelink; Bibliotheek, 19.15 uur: Lezing 'doorbreek huiselijk geweld'; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Filmmiddag; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG - De Hoekzak, 13.00 uur: Al gemene dansante vorming voor kinderen van 4 en 5 jaar; 13.45 uur: Klassiek ballet kinderen van 6 jaar; 15.00 uur: Klassiek ballet kinderen 7 en 8 jaar; 16.00 uur: Klassiek ballet kinderen 9 en 10 jaar; 17.00 uur: Jazz dans kinderen 13 tot 16 jaar; 18.00 uur: Choreografie kinderen tot 16 jaar; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28